Kılavuzlar

2024'ün bilgisayarlar ve mobil cihazlar için en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımları

Maliyetleri düşük tutmak isteyen fotoğrafçılara yardımcı olmak için en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımına ilişkin bir kılavuz derledik. Fotoğraf düzenleme yazılımı, ister aylık abonelik ödemesi olsun ister tek seferde bir program satın almak olsun, kesinlikle maliyetli bir şey olabilir. Bununla birlikte, ister temel kırpma/yeniden boyutlandırma araçları arıyor olun, ister renk, tonlama ve diğer her şey için tam bir ayarlama paketi arıyor olun, işinizi halledebilecek çok sayıda ücretsiz Photoshop alternatifi vardır. Bu rehberde zaman ayırmaya en değeceğini düşündüklerimizi derledik.

Şu anda Lightroom veya Photoshop kullanmak bir abonelik gerektiriyor ve bunları edinmenin en uygun maliyetli yolu, hem programları hem de 20 GB bulut depolama alanını 9,99 ABD Doları (veya 1 TB depolamayı 19,99 ABD Doları karşılığında içeren Fotoğraf Planını almaktır.) Daha düşük maliyetli bir abonelik yazılımı, ayda 5,99 ABD doları veya yılda 59 ABD doları olan yalnızca Windows’a özel Zoner Photo Studio‘dur.

Tek seferlik bir başarı elde etmek isteyenler için DxO PhotoLab 7‘nin fiyatı 229 $. Affinity Photo 2 (69,99 $), Skylum Luminar Neo (ayda 6 £ veya yıllık 79 £, 149 $ ömür boyu fiyat) ve Corel AfterShot Pro 3 (79,99 $) gibi bazı mükemmel, daha ucuz, abonelik gerektirmeyen alternatifler de vardır. Bunların çoğu, ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadıklarını öğrenmenize yardımcı olmak için 30 günlük ücretsiz denemeler sunar.

Şimdi, özgür yazılım varken neden bunlardan herhangi birine para ödeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz? Özgür yazılımın çoğu zaman kendine has dezavantajları olacağını akılda tutmakta fayda var. Çoğu durumda, ücretli seçenekler kadar gelişmiş veya karmaşık değildir. Katlanılması gereken reklamlar da olabilir veya ücretsiz yazılım, üst düzey özelliklerin bir ödeme duvarının arkasında kilitlendiği yalnızca ‘temel’ bir sürüm olabilir. Elbette bunların hiçbiri anlaşmayı bozmak zorunda değil; yalnızca özgür yazılımla ne elde edeceğiniz ve ne elde edemeyeceğiniz konusunda gerçekçi olmak önemlidir.

Mevcut en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılım programlarından bazılarını seçmek için okumaya devam edin.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14Sonraki sayfa

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.