Hikayeler

Açık Kapılı Helikopterden Çekilen Manhattan’ın İnanılmaz Fotoğrafları

New York şehrinin neredeyse üç mil yukarısında çekilen bu inanılmaz fotoğraflar, daha önce hiç çekilmemişti bu Manhattan üzerinde şimdiye kadarki en yüksek açık kapılı helikopter uçuşundan çekilene kadar.

Fotoğrafçı Paul Seibert o kadar yüksekti ki, pilotun uçağı yasal olarak uçurmak için oksijen maskesi takması gerekiyordu.

Seibert, “Bu özel çekim daha önce hiç yapılmamıştı” diyor . “NYC üzerinden en yüksek açık kapı helikopter uçuşunu yapmak istedim.”

“10.000 fit ve hatta 12.500 fit yapan insanları duydum. Benim bildiğim ve New York’taki uçuş ekibinin bildiği kadarıyla hiç kimse 15.000 feet’e çıkmamıştı,” diye devam ediyor.

“Bu yüksekliklerde, mücadele edilecek sadece atmosferik koşullar değil, aynı zamanda basınçsız bir uçakta oksijen eksikliğine karşı fizyolojik tepkiler de var. Pilot, helikopteri güvenli bir şekilde kullanmak için oksijen alıyordu.”

Seibert’in tüm dünyadaki en yoğun nüfuslu bölgelerden birinin şafak vakti çekilmiş büyüleyici fotoğrafları Manhattan Adası, Brooklyn, Jersey City, Staten Adası, Roosevelt Adası ve Verrazzano-Narrows Köprüsü’nü gösteriyor.

Seibert, “Coğrafya ile insanlığın dünyanın bu nispeten küçük alanına ne kadar sığdığı arasındaki ilişkiyi vurgulamakla gerçekten ilgileniyordum” diyor.

“Bu açıdan çekilen görüntü gerçekten Verrazano Narrows’u ve New York’un Yukarı Limanı’na açılan bu küçük körfezin yüzlerce yıl önce ülkemiz için nasıl ana arter haline geldiğini gösteriyor.”

Açık Kapılı Helikopterden Alınan Manhattan'ın İnanılmaz Fotoğrafları
New York’a bakan helikopterde Seibert

Seibert, fotoğrafları 15-35 mm takılı bir Canon R5 ile çekti, ancak Midtown gökdelenlerinin bazı ayrıntılı çekimleri için 70-200 mm zoom lens kullandı.

Seibert, “Netlik, %70 bağıl neme sahip atmosfer koşullarına ve bunun gün doğumundan kısa bir süre sonra çekilmiş olması nedeniyle çoğunlukla dikey aydınlatmaya rağmen son derece gurur duyduğum bir şey,” diye ekliyor.

Fotoğrafçı, fotoğraf çekimini “son derece planlı ve koordineli” olarak tanımlıyor ve Seibert’in New York şehrinin üzerinde helikopterlerden çekim yapma konusunda çok deneyimi var. 2022’de Big Apple’ın 200 fotoğrafının yer aldığı New York From the Air‘i yayınladı.

Acik Kapili Helikopterden Alinan Manhattanin Destansi Fotograflari 001
Açık Kapılı Helikopterden Çekilen Manhattan'ın İnanılmaz Fotoğrafları 19

Seibert’in çalışmalarının daha fazlası web sitesinde, Facebook‘ta, Instagram‘da ve Linktree‘de bulunabilir .

NFT projeleri Sky Scraper ve Sky Scraper – The 02 Zone da mevcuttur.


Görüntü kredisi: Tüm fotoğraflar Paul Seibert’e aittir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.