fbpx
Teknoloji

Adobe Lightroom Şubat Güncellemesinde Neler Var?

Adobe, Lightroom CC’ye, Lightroom Classic CC’ye ve Adobe Camera Raw’a Enhance Details adlı yeni AI özelliğini ekledi.

Bu özellik, Adobe’nin yapay zeka ve makine öğrenme platformu olan Sensei tarafından mümkün kılındı ve ince detayların ve renk sunumunun iyileştirilmesi ve bazı Fujifilm X-Trans kameralara sahip kullanıcıların bildirdiği sorunları çözmek için neredeyse tüm ham görüntü dosyalarında çalışıyor.

Yeni Geliştirme Ayrıntıları özelliği, genel olarak ince ayrıntıların kalitesini artırırken sıkıştırma ve yanlış renk kullanımları gibi sorunları ele almak için Adobe’ye göre ‘kapsamlı bir şekilde eğitilmiş’ evri bir sinir ağı (CNN) kullanmaktadır. X-Trans ve Bayer ham mozaik dosyalarında ‘iyi çalışıyor’, çözünürlüklerini % 30’a kadar arttırabiliyor.

Ayrıntıları Geliştir özelliğine ek olarak Adobe, Windows ve Mac için Lightroom CC’yi yeni HDR, Pano ve HDR Pano birleştirme araçları, histogram kırpma göstergeleri ve Hedef Ayarlama aracıyla güncelledi. HDR ve Pano özellikleri, hem ham hem de ham olmayan görüntüleri destekliyor.

HDR ve HDR Pano araçları en iyi şekilde, kameranın otomatik pozlama basamaklama moduyla birlikte kullanılır, bu da değişen pozlama ile görüntüleri yakalar. Lightroom, görüntüleri HDR için otomatik olarak birleştirir ve panoramalar söz konusu olduğunda hizalamayı otomatik olarak ayarlar ve bozulmayı düzeltir. Bu özellikler, bir fotoğrafın tonalitesini ve rengini ve ayrıca histogram kırpma göstergelerini tam olarak kontrol etmek için Hedef Ayarlama Aracı ile birleştirilir.

Mobil cihazlar söz konusu olduğunda, güncelleme kullanıcıların iOS için Lightroom CC’de geçici fotoğraf paylaşımları oluşturmalarını sağlıyor. Son olarak, Lightroom Classic kullanıcıları Nikon kamera bağlama kararlılığı ve performansını iyileştirdi. Güncellemeler şu anda hazır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.