Teknoloji

Aftershoot Edits 2.0’da Fark Yaratan Beş Önemli Güncelleme

Yapay zeka tabanlı fotoğraf ayıklama ve düzenleme uygulaması Aftershoot, Aftershoot Edits 2.0‘ın piyasaya sürülmesiyle fotoğrafçılara büyük bir güncelleme sunuyor.

Bu güncelleme, temeldeki yapay zeka teknolojisinde iyileştirmelerle her seferinde isabetli düzenlemeler vaat ediyor. Aftershoot Edits 2.0, yapay zeka maskeleme, gelişmiş kırpma ve iyileştirilmiş düzleştirme gibi yeni yapay zeka araçlarının yanı sıra beyaz dengesi ve pozlama için yapay zeka modellerini yükseltti. Araçlar, Aftershoot ile düzenlemeyi sihir gibi hissettiriyor ve profesyonel fotoğrafçıların sıkıcı işlerini ortadan kaldırıyor. Ayrıca Aftershoot Edits 2.0, Adobe Lightroom Cloud, Bridge, Camera RAW ve Photoshop ile doğrudan dışa aktarma desteği sağlar.

Aftershoot 2.0, işlem sonrası iş akışı ve bunun nasıl geliştirilebileceği konusunda derin bir anlayışa sahip, gerçekten profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış bir ayıklama ve düzenleme programı gibi geliyor.

Her Zaman Mükemmel Aydınlatma

Aftershoot Edits 2.0'da Fark Yaratan Beş Önemli Güncelleme

Aftershoot Edits 2.0’daki tutarlılık vurgusuna uygun olarak uygulama, görüntülerin yalnızca ışıklandırmanın iyi görünmesini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda her fotoğrafın ışıklandırmasının eşleşmesini de sağlamayı kolaylaştırıyor. Bu amaçla Aftershoot Edits 2.0, hem beyaz dengesi hem de pozlama için geliştirilmiş yapay zeka modelleri sunuyor. Beyaz dengesi AI yükseltmesi, bir grup fotoğrafa tekdüzelik getirebilir; bu, bulut örtüsünün değiştiği veya güneşin batmaya başladığı dış mekan çekimleri için mükemmeldir.

“Fotoğraf çekiminiz sırasında ışık koşullarınız büyük ölçüde değişse bile tutarlı düzenlemeler elde edin. Aftershoot Edits’in bir sürümünde, yükseltilmiş yapay zeka, benzersiz tarzınızı yansıtan daha doğru düzenlemeler sağlıyor” diye açıklıyor.

Buradan sonra, iyileştirilmiş pozlama modeli, beyaz dengesi ayarlarından sonra bile her şeyin hala doğru görünmesini sağlayabilir. Bu nedenle, beyaz dengesini düzenledikten sonra aşırı parlak noktalar veya çok karanlık görünen noktalar söz konusu olduğunda endişelenecek daha az şey kalır.

Ayrıca, daha iyi pozlama düzenlemesi, bir dizi görüntünün renk eşleşmesi olmasa bile her açıdan inanılmaz derecede faydalıdır.

Aftershoot’un açıklamasında şöyle yazıyor: “Yükseltilmiş yapay zekamız, aşırı ve az pozlanmış görüntüleri, hatta zorlu arkadan aydınlatmalı çekimleri bile zahmetsizce yönetiyor.” “Her seferinde tutarlı ve dengeli, ayrıntılı fotoğraflar elde edin.”

Yapay Zeka Maskeleme Konuların Öne Çıkmasını Sağlıyor

ai masking solo

Aftershoot Edits 2.0, düzenleme sürecini kolaylaştırarak fotoğrafçıların kafalarındaki vizyonun nihai ürüne yansıdığını görmelerini çok daha kolay hale getiriyor. Bu sürüm, görüntüdeki nesneleri otomatik olarak tanımlayan ve üzerlerine bir maske koyan AI maskeleme özelliğini ekler. Kullanıcılar buradan, konuyu maskeleyen ancak düzenlemeleri görüntünün tamamına uygulayan “Yalnızca Konu Maskeleme”yi veya “Düzenlemelerle Konu Maskeleme”yi seçebilir, bu, konuyu maskeleyecek ve konuyu benzersiz bir şekilde öne çıkaracak şekilde düzenlerken tüm görüntüyü düzenleyecektir.

Bu, kullanıcılara, düzenleme sürecine çok daha fazla zaman eklemeden, düzenlemeleri hassas bir şekilde uygulama şansı verir.

Yeni Bir Stil Deneyin

new creator styles

Benzer şekilde Aftershoot Edits 2.0, kullanıcıların profesyonel fotoğrafçılarınkileri yansıtan yapay zeka düzenleme stilleri olan “Creator Styles”ı denemelerine zaten olanak tanıyor ancak güncelleme, profesyonel fotoğrafçılar Lilly Red ve Joy Zamora’nın sunduğu daha fazla seçeneği ekliyor. Marketplace’te fotoğrafçılar, bu fotoğrafçıları yansıtan görünümleri seçebilir; bu, yaratıcı fikirlerin akmasını sağlamak veya müşterilere deneyebilecekleri tanımlanabilir bir estetik sunmak için yeni stiller denemenin harika bir yoludur.

Kırmızı durumunda, bir açıklama, Yaratıcı Stili uyguladığında kullanıcıların tam olarak ne elde edeceğini vurgular: “Gözü pek. Eğlence. Moda. Lilly Red profiliyle fotoğraflarınızı sanata dönüştürün, düğün günü ayrıntılarını ve duygularını editoryal, yüksek moda bir görünümle hayata geçirin. Fotoğraflarınız görülenden daha fazlası olacak; hissedilecek. Renkler canlı ve sağlam hale gelir ancak yine de eskimeyen anılar için gerçek tonları korur. Sanatsal fotoğrafçılık hareketine katılın.”

Zamora’nın aslında iki seçeneği var. İlk olarak karamsar siyah beyaz bir görünüm sunan Paris var. Sonra, rüya gibi altın saat banyolu Journal stili var.

Ayrıca, örnek görseller aradıkları şeyin bu olup olmadığı konusunda iyi bir fikir verir; özellikle de Yaratıcı Stil uygulanmadan önceki ve sonraki fotoğrafları gösteren kaydırıcıyla.

Creator styles 1

İlk 500 düzenleme ücretsizdir ve bu stillerin ücretinin yüzde 100’ü yaratıcılara aittir.

Mükemmel Resim Çerçevesi Alın

Aftershoot Edits 2.0’ın yeni AI araçları, iyileştirilmiş düzleştirme ve gelişmiş kırpmayı içerir. Ufuk çizgisinin eğimlerden uzak olmasını sağlamaya yönelik sıkıcı çalışma ve nesnenin sadece bir adım sapmasını düzeltmek için yapılan perspektif çarpıklığı, Aftershoot Edits 2.0’ın yapay zeka yetenekleriyle çocuk oyuncağı haline geliyor. Bu, kullanıcıların daha etkili düzenlemeler konusunda endişelenmelerine zaman kazandırabilir, özellikle de tüm fotoğraf çekiminin tamamlanması gereken durumlarda.

cropping straightening

Gelişmiş Kırpma durumunda, Aftershoot Edits 2.0, nesneleri odağa alacak ve ihtiyaç duyulan kullanım durumu için doğru en boy oranını uygulayacaktır. Bu, basılı veya sosyal medya gönderileri için kolaylıkla optimize edildikleri anlamına gelir.

Desteklendiğini Hissetmek

export support

Profesyonel fotoğraf editörleri için muhtemelen en iyi özelliklerden biri, Aftershoot Edits 2.0’ın üçüncü taraf düzenleme yazılımlarına sağladığı ek destektir. Uygulama artık Adobe Lightroom Cloud, Bridge, Camera RAW ve Photoshop’a doğrudan aktarımı destekliyor. Kullanıcıların tek yapması gereken, ince ayar ve son düzenlemeler için seçtikleri uygulamaya sürükleyip bırakmaktır.

Doğrudan destek, meşgul fotoğrafçılar için daha az iş anlamına gelir ve Aftershoot Edits 2.0‘ın kullanıcıların iş akışlarını aldığını gösterir. Tüm bu güncellemeler, 2.0 sürümünün, fotoğrafçıların düzenleme zamanına değecek bir yükseltme gibi hissetmesini sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.