Fotoğraf Projeleri

Albert Dros : Bulutlardaki Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Dubai şehrinin kalın bir sis tabakasıyla örtüldüğü her yıl birkaç kez oluyor. Fotoğrafçı Albert Dros, sisi kendi başına deneyimlemek için yıllarca uğraştıktan sonra bulutların üzerinde yükselen gökdelenlerin güzel fotoğraflarını çekti.

Dros, XPOSURE Uluslararası Fotoğraf Festivali’nin drone kategorisinde birinciliği kazandıktan sonra Dubai’de 2 hafta kaldı. Sharjah’ta ödülünü aldıktan sonra Dubai’de dinlenmek ve çekim yapmak için biraz zaman geçirdi.

Dros, “Son 6 yılda birçok kez Dubai’ye seyahat ettim ve ufuk çizgisinin birçok muhteşem görüntüsünü çektim” dedi. “Ancak, her yıl yalnızca birkaç gün meydana gelen kötü şöhretli” Dubai Sisi “ni asla yakalayamadım.

“Denemek ve yakalamak için uçuşlarımı defalarca yeniden planladım ama hiç şansım olmadı. Bu ziyarete kadar. “

Albert Dros : Bulutlardaki Dubai
Albert Dros : Bulutlardaki Dubai
Albert Dros : Bulutlardaki Dubai
Albert Dros : Bulutlardaki Dubai

Dros, “Aslında çok fazla çekim yapmayı planlamıyordum ama havanın başka planları vardı,” dedi. Aniden, hava durumu tahmini, ben geldikten hemen sonra ertesi sabah için sis öngördü. Bu tahminlerin her zaman doğru olmadığını bildiğimden, yine de alarmımı kurdum ve çekim yapmak için yakındaki bir çatı barına gittim. Ve şansıma inanamadım.

“Sis onu yuvarladı ve yıllardır hayalini kurduğum koşullar gibi oldu.”

Albert Dros : Bulutlardaki Dubai
Albert Dros : Bulutlardaki Dubai
Albert Dros : Bulutlardaki Dubai

Fotoğrafçı, “Rüya koşulları için yapılmış güzel bir bulut gökyüzüyle birleşen sis,” diye devam ediyor. Zaten küçük bir çocuk kadar mutluydum ama hava durmadı. O günden günden güne farklı yerlerden inanılmaz şartlarla çekimler yaptık. Her sabah arka arkaya 7 gün sis vardı. Her gün 04: 30’da uyanarak arka arkaya toplam 8 gün doğumu çektim. “

Dubai2021 AlbertDros 17 534x800 1
Dubai2021 AlbertDros 10 800x535 1

Albert Dros : Bulutlardaki Dubai

“Bulutların arasındaki şehri” kendiniz deneyimlemek istiyorsanız, hem dikkatli bir hazırlığa hem de bol miktarda şansa ihtiyacınız olacak.

Dros‘un daha fazla çalışmasını web sitesinde, Facebook‘ta, Flickr‘da, Twitter‘da ve Instagram‘da bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.