Foto Galeri

Apple, Kadın Fotoğrafçıları Öne Çıkararak Uluslararası Kadınlar Gününü Kutluyor

8 Mart’taki Uluslararası Kadınlar Günü kutlanırken, Apple dünyanın her yerinden kadın fotoğrafçıların fotoğraflarını içeren ortak bir fotoğraf serisiyle onurlandırmasıyla sahneye çıkıyor.

ULUSLARARASI KADINLAR GÜNÜ FOTOĞRAF SERİSİ

Dünyanın dört bir yanından bir dizi kadın fotoğrafçı, toplumsal cinsiyet temasını ve 2021’de kadın olmanın çalışmalarını nasıl etkilediğini yansıtan özel bir fotoğraf serisine katkıda bulunmak için bir araya geldi.

Koleksiyon, bu ilham verici kadınlara yeteneklerini sergilemek için bir platform sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda görünüşte erkek egemen olan bir sektörde kendi kendini düşünmeyi teşvik etmek ve kardeşlik kavramını teşvik etmek için bir çıkış yolu sağlıyor.

İşte her fotoğrafçının bazı fotoğraflarına bir göz atın.

Anna Aiko, Japonya (@ANNA.AIKO)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Eski çağlardan beri misafirperverlik Arap evinin en önemli kültürel yönü olmuştur. Bir kadın fotoğrafçı olarak Anna, kadınlarla daha derin bağlantılar kurma fırsatına sahipti ve çoğu zaman Arap kadınlarının hayatının gizli güzelliğine (Bedevi Kadınları’nın çektiği fotoğraflar gibi) erişebildiği bir aile üyesi gibi karşılandı.

Annice Lyn, Kuala Lumpur, Malezya (@ANNICELYN)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Annice’nin fotoğrafları, büyükannesinin yıllar boyunca hüküm süren dayanıklılığını ve sevgisini özetliyor. Ayrıca insanlığın somut anlarının görsel anlatılarını ve doğanın güzelliğini bir kadın perspektifinden mercekle araştırıyor.

Celia D.Luna, ABD (@CELIADLUNA)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Çoğu kadının, bebek taşırken geleceğin neler getireceğinin daha fazla farkına vardığını fark eden Celia, kız kardeşliğini sergilemek ve fotoğraflarıyla Toprak Ana kadar muhteşem kadınları canlandırmak istedi. Bebekleri için en iyisini istemekle – bu, anne adaylarının Toprak Ana ile ilgilenme konusunda daha endişeli hale geldiği zamandır.

Marina Spironetti, İtalya (@MARINASPIRONETTI)

Fotoğraf serisinin açıklaması: İzolasyon, bu fotoğraf serisinin doğuşunda çok önemli bir rol oynadı. Pandeminin neden olduğu küresel kilitlenmeden esinlenen Marina, belirsizlikte “askıya alınmış” olma hissine odaklanmak ve aynı zamanda, zorluklara bakılmaksızın sıradan olanı olağanüstü hale dönüştürebilen, hala kalan güzelliği tespit etmek istedi.

Noura Al Neyadi, BAE (@NOoORA91)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Noura’nın bu seri fotoğrafları için hedefi ilham veren kadınları kendi öğeleriyle çekmekti. Emirati’nin ilk opera sanatçısı olan Fatima Alhashmi, büyülü sesiyle kalabalığı korkutmadığında, genellikle piyano veya çello çalarak başkalarının gözlerini kamaştırdığını görür. O zamandan beri daha önce erkek egemen müzik endüstrisinde yükseldi ve müzikte hayallerinin peşinden giden genç Emirati kızlarına ilham kaynağı oldu.

Silvia Potenza, İtalya (@SHAHZINHA)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Silvia, fotoğraflarının bir kadın olarak suyla ve toprakla hissettiği yoğun bağı anlatmasını istedi. Yaratıcılığın kadınların doğasıyla ilgili bir şey olduğunu ve yaratma yeteneklerinin suya güçlü bir şekilde bağlı olduğunu düşünüyor.

Vanessa Charlot, ABD (@VANESSA.CHARLOT)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Bir kadın fotoğrafçı olan Vanessa, her zaman kuşaklar arası ana rahipleri ve zorlu anlarda ailevi bağları nasıl şekillendirdiklerini düşünüyor. Siyah ailelerde, büyükanneler tarihsel olarak temel bir yapı taşı ve mihenk taşı olarak bilinirler. Onun sayesinde sevgiyi, rahatlığı, gücü ve bilgeliği bulursunuz.

Vanessa Wong, Hong Kong (@vanlml)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Vanessa, sıcaklık, ruh hali ve duyguları iletmek için genellikle renkleri kullanan tipik kadınlıktan farklı fotoğraflar çekiyor. Bunun yerine, bir hikaye anlatmak için minimum ışığa güveniyor ve kendi hikayesini kendi “rengiyle” yeniden oluşturmak için siyah-beyazı kullanırken görüntünün öğelerinin siyahlıkta yutulmasına izin veriyor.

Yasmin Yassin, ABD (@YAZZIZ)

Fotoğraf serisinin açıklaması: Yasmin, ilk olarak geliştirdiği ‘In My Own’ adlı bir konsept ile fotoğraf serisine başladı ve burada yerel kadın yaratıcıları, kişiliklerini en iyi ifade eden kişisel stil ve renk seçimleriyle kendilerini kendi yollarıyla ifade etmeye davet etti. kadınların hareketsiz güzelliğini ve kendilerini ifade ettikleri farklı yolları gösteren portreleri özgün bir şekilde yakalamaya çalışırken.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu