Ekipmanlar

Apple Vision Pro’nun Sizi Ne Kadar Geriye Getirebileceği Budur

Apple, müşterilerin satın alabileceği Vision Pro headset resmi olarak uzamsal bilgi işlem çağına girdi. Ve kapıdan ilk giren olmak ucuz değil.

256 GB flash depolama alanıyla birlikte gelen temel model için 3.499 dolardan başlayan kulaklık, sırasıyla 3.699 dolar ve 3.899 dolar karşılığında 512 GB ve 1 TB versiyonlarıyla da geliyor. Düzeltme gerektiren görme sorunu olan müşteriler için uyumlu Zeiss reçeteli prospektüslerin fiyatı 149 dolardır. Ayrıca 99 dolara satılan “okuyucu” optik eklentileri de var.

not ordering on desktop vision pro
Müşteriler Vision Pro’nun siparişini masaüstünde tamamlayabilir ancak süreci Face ID donanımlı bir cihazda başlatmaları gerekir.

Apple Vision Pro’yu çevrimiçi sipariş etme süreci, Apple’ın sunduğu her şeyden biraz farklıdır. Apple, Apple Watch gibi belirli özelliklere sahip başka ürünler satarken, Apple Store kullanıcıların Vision Pro’yu satın almadan önce yüz taramasından geçmesini gerektirdiğinden müşterilerin Vision Pro’yu sipariş etmek için Face ID’li bir iPhone veya iPad kullanması gerekir.

apple vision pro ordering screenshot 1
Vision Pro’nun her kullanıcıya göre uyarlanması gerekir, bu nedenle sipariş vermek için atlanacak bazı noktalar vardır.

Ne olursa olsun, bunu deneme deneyimi biraz sinir bozucuydu ama birkaç denemeden sonra işe yaradı. Uygulama kafanızın Vision Pro ile uyumlu olduğunu doğruladıktan sonraki adım bir görme anketidir.

Potansiyel bir alıcının reçetesiz okuma gözlükleri, reçeteli gözlükler, reçeteli monovizör lensler, kozmetik özelliklere sahip reçeteli kontakt lensler veya reçeteli sert kontakt lensler ve reçeteli gözlüklere ihtiyacı varsa Zeiss Optik Ek Parçalarını satın almalıdır.

Görüş düzeltmesine ihtiyaç duymayan veya uzak görüşünü düzeltmek için yumuşak kontakt lens kullanan kişilerin ek parçaya ihtiyacı yoktur. Amerikalı yetişkinlerin %60’ından fazlası düzeltici gözlüğe ihtiyaç duyuyor ve birçoğu Vision Pro satın alımlarına 149$ ekleyecek.

apple vision pro prescription requirements
Apple Vision Pro için ZEISS Optik Ek Parçaları satın almak için okunaklı, kapsamlı bir reçeteye
ihtiyacınız vardır. Kapsamlı reçetenizin içermesi gereken bilgiler şunlardır:
Uzaklık düzeltme ve yakın düzeltme ihtiyaçlarınız ayrı ayrı ancak aynı reçete sayfasında
belirtilir. Bu, tam görünür kırılma olarak bilinir.
Süresinin dolmaması gereken bir son kullanma tarihi.
Doğum tarihiniz, tam adınız ve doktorunuzun lisans numarası ve imzası.

Apple’ın Vision Pro’yu reçeteler ve görsel koşullarla kullanma konusunda özel bir destek makalesi vardır. Burada pek çok iyi bilgi olsa da, belki de en ilginç olanı, göz hareketlerini etkileyen belirli görme koşullarına sahip kişilerin (göz hareketi, VisionOS içindeki tipik navigasyon için hayati öneme sahiptir), izin veren Erişilebilirlik özelliklerini kullanarak Vision Pro’yu kendi ihtiyaçlarına göre uyarlayabilmeleridir. insanlar VisionOS içinde gezinmek için bileklerini, başlarını, işaret parmaklarını veya seslerini kullanabilirler. Bunun genel kullanıcı deneyimini nasıl değiştireceği tam olarak belli değil. Yine de kontrolsüz göz hareketleri, göz kapağı düşüklüğü veya göz hizasında sorun yaşayan kişiler için potansiyel bir alternatiftir.

Apple Vision Pro entertainment App Store Environments moon
Ay’da VisionOS’ta gezinin.

Sipariş sürecine dönecek olursak, Apple Vision Pro’nun pahalı bir girişim olduğu artık çok açık. Birisinin temel depolamayı istediğini, görsel düzeltme gerektirmediğini ve 499 $ garantiyi atladığını varsayarsak, vergi öncesi 3.499 $ karşılığında kapıdan çıkabilir. Bununla birlikte, spektrumun diğer ucunda, reçeteye ihtiyaç duyan ve 1 TB Vision Pro’yu isteyen bir kişi, 4.048 dolara bakıyor. İki yıllık Apple Care+ aboneliğini de ekleyince şu anda 4.547 dolar oluyor.

Apple Vision Pro entertainment App Store Environments Mount Hood
Veya Hood Dağı’nda.

Bu arada, diğer Apple Care+ garanti kapsamlarında olduğu gibi, kazara oluşan hasarlar kapsansa da muafiyet vardır. Vision Pro’nun durumunda, kulaklığın kendisine zarar vermesi durumunda muafiyet 299 $ ve birlikte verilen aksesuarların değiştirilmesi için 29 $’dır.

Apple’ın ayrıca 199 dolarlık bir seyahat çantası da var. Ekstra pilin fiyatı da 199 dolardır ve yedek veya farklı boyuttaki Apple Vision Pro Light Seal de öyle. Birden fazla kişi tek bir Vision Pro’yu paylaşmak isterse farklı contalara ve optik eklentilere ihtiyaç duyabilirler. Ek bantlar farklı boyutlarda mevcuttur ve her biri 99 ABD dolarıdır.

Apple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “Apple Vision Pro, en üstün eğlence cihazıdır” diyor. “Kullanıcılar herhangi bir yeri evdeki en iyi koltuğa dönüştürebilir, Apple Immersive Video ile kişisel konserlerin ve maceraların keyfini çıkarabilir, Encounter Dinosaurs’ta gerçekçi tarih öncesi yaratıklarla etkileşime girebilir ve hatta Ortamları kullanarak ayın yüzeyine inebilir. Kullanıcıların daha önce gördükleri hiçbir şeye benzemiyor ve bunu bizzat deneyimlemeleri için sabırsızlanıyoruz.”

Apple Vision Pro entertainment 3D movies Dune

Bu, Apple’ın yüksek bir fiyatla yeni bir bölgeye giriş yaptığı ilk sefer değil. Orijinal iPhone, 2007 yılında 499 ABD Doları ve 4 GB ve 8 GB sürümleri için 599 ABD Doları fiyatla ve ayrıca AT&T ile zorunlu iki yıllık sözleşme taahhüdüyle piyasaya sürüldü. O zamanlar bu bir akıllı telefon için hatırı sayılır bir meblağdı. iPad, tabletlere bu kadar ilgi duyulmadan çok önce, 2011 yılında 499 dolardan satışa sunuldu. Apple Watch 2015’te 350 dolardan başlamıştı. Apple Vision Pro çıtayı çok daha yükseğe koyuyor ancak dört ürün serisinin hepsinin ortak bir noktası var: Lansman sırasında tüketici teknolojisi alanında bir yer edineceklerine dair ciddi şüpheler var.

İnançsızlığa rağmen. iPhone, iPad ve Apple Watch başarılı oldu. Vision Pro, Apple için de benzer bir başarıya imza atacak mı?

Yüksek giriş engelinden korkmayanlar, Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Apple Store’larda uzamsal hesaplamaya yönelik giriştiği giriş katında veya Face ID donanımlı bir cihazdaki Apple Store uygulamasını kullanarak giriş yapabilirler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.