Ekipmanlar

Nikon'un Yeni Kamera Robotu Daha Büyük, Daha İyi ve Aksiyona Hazır

Nikon‘a ait bir İngiliz robot şirketi olan Mark Roberts Motion Control (MRMC), şirketin Cinebot serisi kamera robotlarının en yeni üyesi olan Cinebot Max’i duyurdu.

Yaklaşan NAB 2024 etkinliğinde tanıtılması planlanan Cinebot Max, artırılmış yük kapasitesi, genişletilmiş erişim alanı ve iyileştirilmiş hareket aralığı ile mevcut Cinebot Mini‘nin yeteneklerini geliştiriyor. Cinebot Max, 20 kilograma kadar ağırlığa sahip bir kamera kitini tutabilir ve 3,2 metreye kadar kamera yüksekliğini destekler. Cinebot Max, 1,75 metreye kadar ulaşabiliyor ve görüntü yönetmenlerine çok çeşitli olası çekimler sunuyor.

“Tüm MRMC çözümlerinde olduğu gibi Cinebot Max de basitlik göz önünde bulundurularak tasarlandı ve film yapımcılarına ve içerik oluşturuculara kamera hareketleri ve akıcı takipli çekimler üzerinde hassas ve sorunsuz kontrol sunuyor. Cinebot Max, Cinebot Mini ile aynı yolu kullanıyor, dolayısıyla daha fazla hareket aralığı eklemek isteyen Cinebot Mini kullanıcıları için ek bir robot olarak eklenebiliyor” diye açıklıyor MRMC.

Cinebot Max, operatörlerin bir hareket kontrolü kurulumunda belirli kamera hareketlerini manuel olarak ana kareye almalarını sağlayan bir arayüz olan şirketin Push Moco kontrolünü içeriyor. Push Moco ile kameramanlar, kameralarının hareketi üzerinde tam kontrole sahip oluyor, bu da hassas, ince ayarlı ayarlamalar ve daha fazla yaratıcı esneklik sağlıyor.

Nikon'un Yeni Kamera Robotu: Cinebot MAX
Kamera Robotu: Cinebot MAX

MRMC, “Cinebot Max, görüntü yönetmenlerine, tutuculara ve kamera operatörlerine tam bir hareket kontrol kapasitesi cephaneliği sağlıyor ve çok çeşitli kameraları ve mevcut kavrama ekipmanlarını barındırıyor” diye söz veriyor ve Cinebot Max’in bağımsız, düşük bütçeli, ve ortada büyük bütçeli yapımlar. Cinebot Mini gibi Cinebot Max de görsel efektlere (VFX) ve bilgisayarla oluşturulan görüntülere (CGI) entegre edilebilir ve böylece gerçek dünyadaki çekimlerin dijital efektlerle kolayca entegre edilmesine olanak tanır.

MRMC CEO’su Assaff Rawner, “MRMC’de iş akışını geliştirmeye ve yaratıcı ekiplerin belirlenen hedeflerine ulaşabilmesi için doğru araç kitini geliştirmeye odaklandık” diyor. “Cinebot Max, popüler Cinebot Mini ürünümüzü tamamlıyor ve bu seri, Hareket Kontrolünü daha basit ve daha erişilebilir hale getirmeye çalışıyor. Operatörler görsel hikaye anlatımı sürecini geliştirerek tutarlı, dinamik ve hassas kamera hareketleri elde edebiliyor.”

Cinebot Max 5
Cinebot Max 1

Cinebot Max, 13 Nisan’da Las Vegas’ta başlayıp 17 Nisan’a kadar sürecek olan NAB 2024’te MRMC standında yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.