Haberler

Google Fotoğraflar, Birçok Gelişmiş Yapay Zeka Düzenleme Aracını Ücretsiz Hale Getirecek

Google gelismis duzenleme araclari

Google, gelişmiş düzenleme araçlarının çoğunu (AI tarafından desteklenen araçlar) önümüzdeki ay tüm Google Fotoğraflar kullanıcılarına ücretsiz sunmayı planlıyor.

Daha önce ödeme duvarlı araçlara ücretsiz erişim sağlama hamlesi, modern teknolojide nadir görülen bir hamle, ancak Google beklenenden kaçınıyor ve Magic Eraser, Photo Unblur ve Magic Eraser dahil olmak üzere AI destekli düzenleme araçlarının çoğunu Google Fotoğraflar kullanıcılarına ücretsiz olarak sağlayacak. Portre ışığı. Bu özellikler eskiden 20 ABD doları tutarında bir aboneliğin arkasında kilitlenmişti, ancak artık 3 GB’den fazla RAM’e sahip herhangi bir bilgisayar, Chromebook Plus (118 veya sonraki bir sürümü çalıştıran), 8.0 veya sonraki bir sürümü çalıştıran Android cihazlar ve 15 veya sonraki bir sürümü çalıştıran iOS cihazları, bu özelliklerden yararlanabilecektir. ücretsiz erişime sahip (hatta Pixel tabletlerde bile çalışacak).

Özetlemek gerekirse, Magic Eraser, fotoğrafçıların muhtemelen Photoshop terimlerinde üretken dolgu olarak adlandırdıkları şeyin Google versiyonudur. Kullanıcıların bir nesneyi seçmesine ve çevredeki görsel verileri kullanarak akıllıca değiştirerek onu görüş alanından “silmesine” olanak tanır. Photo Unblur, odakta olmayan ve yalnızca yeni fotoğraflarla çalışması amaçlanmayan fotoğrafları keskinleştirmeye çalışıyor; Google daha önce herhangi bir görselle çalışabileceğini söylemişti. Portre ışığı, editörlerin portrelerdeki ışığın konumunu ve parlaklığını ayarlayarak portreleri görsel olarak daha çekici hale getirmesine olanak tanır.

Bu araçlara ek olarak, geçen yıl Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da piyasaya sürülen ve üretken yapay zekayı kullanan Magic Editor, editörlerin bir nesneyi yeniden konumlandırma veya gökyüzünün rengini değiştirme gibi basit araçlarla “karmaşık” fotoğraf düzenlemeleri yapmasına olanak tanıyor. daha geniş bir kullanılabilirliğe kavuşuyor. Bu araç artık tüm Pixel cihazlarda mevcut ve Google Fotoğraflar uygulamasının bir parçası olarak ücretsiz olarak dahil ediliyor ancak hâlâ sınırlamalar mevcut.

“Ek olarak, Android ve iOS kullanan tüm Google Fotoğraflar kullanıcıları ayda 10 Magic Editor tasarrufuna sahip olacak. Bu sınırı aşmak için bir Pixel cihaza veya Premium Google One planına (2 TB ve üzeri) ihtiyacınız olacak” diye şart koşuyor Google.

Bu Google Fotoğraflar araçları, 15 Mayıs’tan itibaren ve takip eden haftalarda minimum gereksinimleri karşılayan tüm cihazlara “kademeli olarak kullanıma sunulacaktır”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.