Haberler

Artık Spotify’da Fotoğrafçılık Kursu Alabilirsiniz

Spotify dünyanın en popüler müzik akışı hizmeti olarak biliniyor ancak uygulamasına fotoğrafçılık kursları da dahil olmak üzere video öğrenme kursları ekliyor.

Spotify son zamanlarda podcast’lere ve sesli kitaplara da yayıldı ve yeni eğitim hizmeti Skillshare, BBC Maestro, Thinkific ve PlayVirtuoso’dan video tabanlı dersleri müşterilerin satın almasına sunacak.

Şimdilik, çevrimiçi kurslar yalnızca Birleşik Krallık’taki ve denemeyi genişletmeye yönelik acil bir planı olmayan müşterilere açıktır. “Açık Hava Fotoğrafçılığı” ve “Fotoğraf Hikayesi Anlatımı” kursları İngiliz kullanıcılara 63 $ karşılığında sunulmaktadır.

Diğer kurslar arasında Avustralyalı Belinda Richards’ın ev sahipliği yaptığı “Evcil Hayvan Fotoğrafçılığına Giriş” ve öğrencilere iPhone’da kavramsal fotoğrafların nasıl oluşturulacağını öğreten “iPhone Fotoğrafçılığı” yer alıyor. Münih merkezli iPhone fotoğrafçısı Amelie Satzger tarafından öğretiliyor.

Artik Spotifyda Fotografcilik Kursu Alabilirsiniz 001
Artik Spotifyda Fotografcilik Kursu Alabilirsiniz 002

Ürün direktörü Mohit Jitani The Verge’e şöyle konuştu : “Fark etmeye başladığımız en ilginç şey ve trendlerden biri, giderek daha fazla insanın öğrenme niyetiyle Spotify’a gelmeye başlamasıydı.” “Ve düşündük ki, bu temel bilgiyi nasıl alıp onun üzerine bir şeyler inşa edebiliriz?”

Spotify, bir basın bültenine göre Premium abonelerinin yaklaşık yarısının eğitici podcast’ler veya kişisel gelişim podcast’leriyle etkileşime girdiğini söylüyor.

Spotify’ın sunduğu kurslar dört kategoriye ayrılıyor: müzik yap, yaratıcı ol, işi öğren ve sağlıklı yaşam. Spotify, potansiyel müşterileri mevcut dinleme alışkanlıklarına göre doğrudan hedeflemeyi umduğunu söylüyor.

Jitani, “Bu kurs için doğru kişileri bulmak ve çok daha verimli bir dağıtım sağlamak bizim için çok çok daha kolay hale geliyor” diye ekliyor.

Artik Spotifyda Fotografcilik Kursu Alabilirsiniz 003

Mevcut Spotify aboneleri kurs başına en az iki ders videosunu ücretsiz olarak izleyebilecek ancak kursun tamamını tamamlamak isterlerse para ödemek zorunda kalacaklar. Bu freemium model, Spotify’ın geçen yılın sonuna doğru piyasaya sürdüğü sesli kitaplara benziyor.

Spotify’ın Apple ve Google’ın işlem ücretlerini ödemeyi reddetmesi nedeniyle kullanıcılar uygulama içi kurs satın alamıyor. Kullanıcıların e-posta yoluyla bir satın alma bağlantısı talep etmesi gerekir veya kurslara özel bir URL aracılığıyla ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.