Haberler

Canon, Atık Mürekkebi Karayolu Asfaltına Dönüştürmenin Bir Yolunu Buldu

Virginia merkezli Basic Construction ile yaptığı ortaklık sayesinde Canon, yazıcılardan çıkan atık toneri pelet haline getirmek ve geri dönüştürmek ve yollar için asfalta dönüştürmek için bir yol geliştirdi.

1985’ten beri Canon’un ofis ve tüketici ürünleri üreticisi olan Canon Virginia, Inc. (CVI) , şirketin çevresel etkisini azaltmanın ve sürdürülebilirliğini iyileştirmenin bir yolunu bulmak için Basic Construction ile birlikte çalıştığını söylüyor. Geri Dönüşümlü Toner Pelet (RTP) projesinin, atık toner için bir kullanım bulmaya çalıştığı çabaların sonucu olduğunu söylüyor. Şirketler bunu yaptı ve malzemeyi peletleyerek yerel yollarda asfalt için kullanabileceğini buldu.

CVI Başkan Yardımcısı Masato Mori, “Canon’un kurumsal felsefemiz “Kyosei, ortak yarar için birlikte yaşamak ve çalışmak” taahhüdüne bağlıyız, diyor.

“Odak noktası çevresel etkiyi azaltmak, Temel İnşaat bu projeyi topluluğumuz için başarılı kılan bu taahhüdü paylaşıyor.”

Canon, sürecin, CVI’nın bir yan kuruluşu ve Canon’un dünyadaki en büyük toner kartuşu geri dönüşüm merkezi olan Canon Çevre Teknolojileri’nin (CETI) müşterilerden iade edilen toner kartuşlarını almasıyla başladığını açıklıyor. Bunlar daha sonra malzeme türüne göre sıralanır ve otomatik olarak demonte edilir ve toner içeren temel malzemeleri geri kazanmak için işlenir. Plastik, yeni kartuşlarda kullanılmak üzere yeniden peletlenir, metaller dış ortaklar aracılığıyla geri dönüştürülür ve toner, asfalt peletlerine dönüştürülmek üzere CVI’ya gönderilir.

Canon, Atık Mürekkebi Karayolu Asfaltına Dönüştürmenin Bir Yolunu Buldu
Basic Construction Co. burgu makinesi, Canon Virginia, Inc. Geri Dönüştürülmüş Toner Peletlerini (RTP) besleme bandına taşır ve Basic’in Geri Dönüştürülmüş Asfalt Kaplama besleme bandına düşürülür.

CVI Üretim Mühendisliği Başkan Yardımcısı Thomas Keegan, “Toner kartuşlarındaki plastiğin çoğunluğu için geri dönüşüm sürecini geliştirdikten sonra, mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz bir çözüm bulmaya ve atık toner için bir süreç oluşturmaya karar verdiler” diyor.

Basic Construction ile ortaklık, Canon’un şirketten toner peletlerini renklendirici ve bağlayıcı madde olarak kullanmak üzere test etmesini istemesiyle başladı. İlk test başarılı olduktan sonra, Basic Construction şimdi CVI’da üretilen toner peletlerinin %100’ünü satın alıyor ve bunu asfalt karışımlarında katkı maddesi olarak kullanıyor.

Bu yöntemin test ve onay süreci birkaç yıl sürdü, ancak toner peletleri artık Virginia Ulaştırma Bakanlığı tarafından kamu kullanımı için onaylandı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu