Haberler

Capture One Pro 23, Akıllı Ayarlamalar ve Yeni İş Akışı Araçları Ekliyor

Capture One Pro 23, Akıllı Ayarlamalar ve Yeni İş Akışı Araçları Ekliyor duyurdu ve ayırma ve düzenleme süresini azaltarak kullanıcılara çok daha hızlı ve verimli bir iş akışı sağladığının yanı sıra düzenleme ve katmanlarla çalışırken daha fazla güç ve kontrol sağladığını söylüyor.

Yeni güncelleme, otomatik grup görünümleriyle görüntüleri daha hızlı ayırma, derecelendirme, etiketleme ve tarama yeteneği, Stillerdeki Katmanlar ile düzenleme üzerinde gelişmiş kontrol, daha iyi gözden geçiren yönetimi sağlamak için Capture One Live’da yapılan değişiklikler dahil olmak üzere çeşitli yeni özellikler ve iyileştirmeler sunar ( yanı sıra bir seferde tek bir oturum için ücretsiz bir sürüm) ve tüm setlerdeki referans görüntünüzün görünümüne uyması için pozlamayı ve beyaz dengesini otomatik olarak ayarlayabilen ve manuel gereksinimi büyük ölçüde azaltan Akıllı Ayarlamalar adlı yeni bir zaman kazandıran düzenleme özelliği. düzenleme veya dış kaynak kullanımı.

Bu güncellemelere ek olarak, Capture One Pro 23 (sürüm 16), Sony dosyalarıyla geliştirilmiş performans, belirli Windows cihazlarında birden çok GPU’dan yararlanarak daha iyi dışa aktarma performansı, Capture One için yeni “temas noktaları” gibi çeşitli performans ve UX/UI ayarlamaları sağlar. Canlı, yakalama sürelerini değiştirme yeteneği ve daha iyi organizasyon için bir görüntünün varyantlarını ayrı albümlere ekleme yeteneği.

Güncellemelerin tam listesi ve bazı video demoları Capture One web sitesinde bulunabilir , ancak aşağıda daha önemli güncellemeler hakkında daha fazla ayrıntı bulunmaktadır.

Capture One Pro 23, Akıllı Ayarlamalar ve Yeni İş Akışı Araçları Ekliyor

Akıllı Ayarlamalar

Fotoğrafçılar artık Akıllı Ayarlamaların eklenmesiyle yaptığı düzenlemelerle bir tür yapay yapay zekadan (AI) yararlanabilir. Şirket, bu yeni özelliğin kullanıcıların yalnızca birkaç tıklamayla fotoğraf setleriyle tutarlılık elde etmelerini sağlayacağını, burada bir kullanıcı bir referans dosyası ayarladığında (istedikleri şekilde düzenlendiğinde), akıllı ayarlamanın sonraki dosyaları pozla eşleşecek şekilde düzenleyeceğini söylüyor. ve beyaz dengesi, böylece dosyalar güzel bir şekilde senkronize edilir. Bu, hem artan hem de azalan pozları ve her dosyada cilt tonlarını kontrol etmeyi içerir.

02 Save Smart Adjustment as Style

Şirkete göre Akıllı Ayarlamalar Aracı, başlangıç ​​noktaları farklı olduğu için kopyala/uygula’nın tutarlı bir sonuç veremediği iş akışlarını düzenlemek için tasarlanmıştır. Akıllı Ayarlamalar, ek ayarların da dahil edilebileceği bir Stile eklenebilir ve tek tıklamayla düzenlemeye yaklaşılır. Akıllı Ayarlamaların ilk sürümü, portre, düğün, etkinlik ve diğer insan görüntülerini çeken fotoğrafçılar için tasarlanmıştır.

Kullanıcılar Akıllı Ayarlamalar ile iki şekilde çalışabilir. Birincisi, beyaz dengesinin veya pozlamaların otomatik olarak ayarlanacağı setteki diğer görüntülere toplu olarak uygulanabilen, görünür bir yüze ve tercih edilen görünüme (düzenlemeler dahil) sahip bir görüntüden bir referans dosyası ayarlayarak. İkinci kullanım, Akıllı Ayar referansını sürekli kullanım için bir “stil” olarak “akıllı stil” olarak kaydetmektir. Bu akıllı stiller, Capture One Pro‘daki normal stiller gibi çalışacak ve içe aktarma işlemi sırasında bile görüntü yığınlarına uygulanabilir.

03 Smart Adjustments 2
04 Smart Adjustments 1

Bu sürümden itibaren Katmanlarda Akıllı Ayarlamaların desteklenmediğini belirtmekte fayda var. Şirket ayrıca, Akıllı Ayarlamaların bu ilk sürümünün hem referans hem de ayarlanan görüntüler için büyük ölçüde yüzlere dayandığını söylüyor. Bu nedenle, görüntülerde hiçbir yüz yoksa veya kolayca tanımlanmıyorsa, ayarlamalar “büyük ölçüde değişecektir”.

Ayıklama ve İçe Aktarım

Capture One Pro 23, özellikle bu iş akışı adımları göz önünde bulundurularak geliştirilen yeni özel işlevsellik ile sıralamayı ve ayırmayı daha hızlı hale getirir. Şirket, kullanıcıların gecikme olmadan neredeyse anında görüntüleyebileceğini, puan verebileceğini, etiketleyebileceğini ve göz atabileceğini ve daha hızlı ayırma ve seçim için benzer görüntü gruplarından oluşan bir bindirme elde edebileceğini söylüyor. Bu özellik, büyük işlerin daha hızlı ve pürüzsüz olmasını sağlamak için yüksek hacimli atıcılar düşünülerek tasarlanmıştır ve fotoğrafçının sürecin daha keyifli kısımları üzerinde çalışmasına izin verir.

05 Group Similarity Filtering

Bu gelişmiş içe aktarma ve ayırma ekranında, kullanıcılar görüntülerini filtreleyebilir, meta veriler/notlar ekleyebilir ve hatta dosyaların yakalama süresini (tahribatsız bir şekilde) değiştirebilir; bu, birden fazla fotoğrafçı ve kamerayla çalışırken çok büyük bir zaman tasarrufu ve baş ağrısı olabilir. Senkronize olmayabilir veya farklı bir saat diliminden olabilir.

06 Import Culling View

Yeni ayırma özellikleri, gerçek Importer Tool’da veya görüntüler zaten Capture One’ın içindeyse yeni “Cull View” açılarak bulunabilir. Kaldırma görünümüne tıklamak, aracı açacak ve yalnızca seçilen resim koleksiyonunu göstererek daha hızlı gruplandırmaya, önizlemeye ve dosyaların ek olarak ayıklanmasına olanak tanıyacaktır.

Stillerde Katmanlar, Bir Canlıyı Yakala ve Genel İyileştirmeler

Stillerdeki iyileştirmeler, Capture One Kullanıcılarının kendi özel stillerini kaydederken katmanları dahil etmesine, genişlerken ve önceden tanımlanmış opaklığa sahip birden çok katman içeren hızlı düzenleme uygulamalarına izin vererek reklam öğeleri için daha verimli ve esnek bir iş akışı sunmasına olanak tanır. Maskeler kaydedilebilirken, bir katman manuel olarak fırçalanmış bir maske içeriyorsa, katman maskesinin kaydedileceğini ancak boş olacağını, ayrıca iyileştirme, klonlama, luma aralığı ve degrade katmanlarının şu anda desteklenmediğini belirtmekte fayda var.

07 CaptureOne23Promo5

Capture One Live güncellemeleri, çevrimiçi paylaşım oturumuna kimlerin erişebileceğini ve her oturum için mevcut olan yeni bir “Yönet” seçeneği aracılığıyla neler yapabileceklerini yönetmeyi içeren bazı etkileyici ve kullanışlı geliştirmeler getiriyor. Şirket, bunun, gözden geçirenleri yönetebileceğiniz, erişim düzeylerini hiç arasında değiştirebileceğiniz, “görüntüleyebileceğiniz” ve “oylandırabileceğiniz, etiketleyebileceğiniz ve yorum yapabileceğiniz” yeni bir pencere açacağını ve uzak izleyiciler arasında çok daha fazla kontrol ve daha hızlı işbirliğine olanak tanıyacağını söylüyor. .

Son olarak, yukarıdaki tüm güncellemelere ek olarak, Capture One Pro 23, bu klonların, diğerleri veya orijinal dosyalar eklenmeden ayrı albümlere yerleştirilebildiği albümlerdeki varyantlar üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Ayrıca, Sony dosyaları artık diskten daha hızlı yüklenecek (bu elbette sistemden sisteme değişecektir) özellikle bir ağ diskinden çalışırken fark edilir, ve belirli Windows tabanlı makinelerde dosyaları dışa aktarmak, birden çok GPU’dan yararlanarak %100’e kadar daha hızlı olacaktır.

08 CaptureOne23Promo6

Capture One Pro 23 güncellemesi artık kalıcı veya abonelik lisanslarına sahip tüm kullanıcılar için mevcuttur.


Resim kredisi: Capture One

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.