Sergiler

Coşar Kulaksız – “ARADA”

Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız’ın dünyanın farklı ülkelerinde çektiği fotoğraflardan oluşan yeni sergisi “ARADA” 15 Eylül Cuma günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kültür Sanat Merkezi Tophane-i Amire’de açılıyor. Üç yıl boyunca 4 kıtada farklı coğrafyalarda ‘ARADA’ kalma hissini yansıtmayı hedefleyen Kulaksız, ‘değişmek ile aynı kalmanın, şimdi ile sonranın’ aradalığını anlatıyor.

Coşar Kulaksız’ın dünyanın farklı ülkelerinde çektiği fotoğraflardan oluşan “ARADA” başlıklı kişisel sergisi 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kültür Sanat Merkezi Tophane-i Amire’de sanatseverlerle buluşacak.

Fotoğraf sanatçısı ve küratör Coşar Kulaksız’ın “ARADA” kalma hissini yansıtmayı hedeflediği fotoğraflarından oluşan serginin küratöryel konsept ve sergi tasarımını Bülent Erkmen üstlendi. Üç yıl boyunca dört kıtada farklı coğrafyalarda çekilen fotoğraflarda sanatçı, “Değişmek ile aynı kalmanın, şimdi ile sonranın” aradalığını anlatıyor.

Coşar Kulaksız sergi hakkında şunları söyledi: “Bu sergimin ana teması arada kalmışlık. İnsanın ruhen ve bedenen yaşam ile ölüm, sevgi ve nefret, gökyüzü ile yeryüzü, doğa ile medeniyet, geçmiş ve gelecek gibi kavramlar arasında kalmasını yansıtıyor. Yeni sergide yer alan fotoğraflarım bu duyguların betimlediği görüntülerden oluşuyor.”

Coşar Kulaksız’ın “ARADA” başlıklı kişisel sergisi 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında pazartesi hariç her gün 10.00 – 19.00 saatlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kültür Sanat Merkezi Tophane-i Amire’de ziyaret edebilirsiniz.

Yer: Tophane-i Amire

Tarih: 15 Eylül – 15 Ekim 2023

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.