Sergiler

Melody Hesaraky, ilk sergisi “In Transit” ile Decollage Art Space’te!

Amerikalı sanatçı Melody Hesaraky ’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “In Transit”, 18 Eylül-17 Ekim tarihleri arasında Decollage Art Space’te izleyiciyle buluşuyor.

New York’ta yaşayan disiplinlerarası bir yönetmen, tekstil tasarımcısı ve sanatçı olan Melody Hesaraky’nin 2020 yılından beri üzerinde çalıştığı serisi “In Transit”, insanın varoluşundaki yaratım sürecini, hareketle ve bedenle ilişkisini ele alıyor. Birleşik Krallık’taki Brighton Üniversitesi’nden 3D Tasarım ve Malzeme Pratiği lisans derecesini ve San Francisco’daki Academy of Art Üniversitesi Moda Okulu’ndan Tekstil Tasarımı alanında yüksek lisans derecesini tamamlayan sanatçı; fotoğraf, illüstrasyon, karışık medya gibi pek çok türden eserlerini sergi kapsamında bir araya getiriyor.

“In Transit”, Melody Hesaraky’nin fotoğraf, illüstrasyon ve karışık medya eserlerinden oluşan disiplinlerarası bir sergi olarak karşımıza çıkıyor. Sanatçının 2020 yılında başladığı, üç ayrı seriden oluşan yolculuğun ilk durağı “In Transit”, vücut sanatı eşliğinde karışık medya içeren fotoğraflardan oluşuyor. Fotoğraflar, insan bedenini ve bedendeki devinimi vurguluyor. Durgunluk içerisinde hareketin sihrini keşfeden eserler, dünyanın durmaksızın dönüşünün ve zamanın ritmik nabzının ortasında, hareketsiz kalmaya, hareketin şiirselliğinin tadını çıkarmaya ve oluş eyleminde teselli bulmaya çağırıyor. İllüstrasyon serisi “The Most Gentle Touch”, doğu-batı, siyah-beyaz, yaşam-ölüm gibi ikiliklerin arasında, “geçişte” kendini bulmayı ele alıyor.

Melody Hesaraky 001

Sizleri yaşam yolculuğunun, oluş eyleminin ve yaratım sürecinin keşfi için 18 Eylül’de Decollage Art Space’te buluşmaya, Hesaraky’nin eserleri aracılığıyla sadece bir an için bile olsa “geçişte” (In Transit) olmaya davet ediyoruz.

Melody Hesaraky 002

MELODY HESARAKY HAKKINDA

Melody Hesaraky, Brooklyn – New York’ta yaşayan İran asıllı multidisipliner bir sanatçı, yönetmen ve tekstil tasarımcısıdır. Dört yaşında resim yapmaya başlayan, sanat pratiği ve yaratıcılığı her zaman hayatının en önemli parçalarından biri olan sanatçı, Birleşik Krallık’taki Brighton Üniversitesi’nden 3D Tasarım ve Malzeme Pratiği lisans derecesini ve San Francisco’daki Academy of Art Üniversitesi Moda Okulu’ndan Tekstil Tasarımı alanında yüksek lisans derecesini aldı.

Brighton Üniversitesi’nde lisans eğitimi sırasında seramik, metal, polimer ve ahşap gibi farklı malzemelerle çalışmayı keşfetti, bu sırada sanat statiğini ve felsefesini oluşturdu. 2015 yılında San Francisco’daki The Academy of Art University’de Moda Okulu’na girdi. Mezun olduktan sonra sanat pratiğine devam etmenin yanı sıra birçok üst düzey moda şirketi için çalıştı. 2019 yılında Berkeley, Kaliforniya’da HES Studio’yu ” ويدوتسا سح ” kurdu ve stüdyosunu 2020 yılında Brooklyn, New York’a taşıdı.

2020’den bu yana New York’ta geçirdiği süre boyunca Ballet Hispánico ve Dance Theatre of Harlem’den dansçılar, müzisyenler, fotoğrafçılar ve film yapımcıları gibi birçok seçkin sanatçıyla çalıştı. Brooklyn Expo Center, Knockdown center ve bazı özel alanlarda sergiler açtı. Bazı eserleri şu anda Manhattan’daki WCC, West Chelsea Contemporary Gallery’de sergilenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.