Haberler

DJI, Zenmuse X9-8K kamerayla Ronin 4D'ye 8K/75p performansını getiriyor

DJI, 2021’de son derece yenilikçi Ronin 4D kamera ve sabitleyici kombinasyonunu duyurduğunda çok etkilendik. Belki de on yılın en yenilikçi video ürünü olan dünyanın ilk dört eksenli sinema kamerası’dı. Ancak lansman sırasında bir şey eksikti: Mevcut tek kamera modülü, DJI’ın 6K/60p veya 4K/120p’de zirveye çıkan Zenmuse X9–6K modülüydü. Zenmuse X9-8K kamera ve Ronin 4D-8K birleşik kiti “daha sonraki bir tarihte” piyasaya sürülmesi planlanıyordu; Şimdi, iki yıl sonra o tarih geldi.

Ronin’in dört eksenli gövdesi değişmeden kalır ve DJI’ın drone serisinden teknoloji içeren benzersiz aktif Z eksenini destekler (aşağı bakan ToF sensörleri, ileri ve aşağı çift görsel sensörler, yerleşik IMU ve hatta bir barometre) üç eksenli bir gimbal ile mümkün olanın ötesinde sıçramayı ortadan kaldırmak için. Buna ek olarak, geleneksel otomatik odaklamanın zor olduğu düşük ışık koşullarında nesneleri takip etmek için yerleşik 10M LiDAR mesafe bulucuya dayanan iki otomatik odaklama modu.

Ayrıca, ND2’den ND512’ye ayarlama için dokuz yerleşik fiziksel ND filtresi ve dahili kart yuvasını kullanarak USB-C üzerinden SSD’ye, CFexpress Type-B’ye kayıt yapma yeteneği de dahil olmak üzere kamera modülünün özellikleri de değişmedi. veya Ronin 4D-8K kombo paketinin bir parçası olarak gelen DJI’nin PROSSD 1TB SSD’sine.

Zenmuse X9-8K
Zenmuse X9-8K kamera, 8K/75p’ye kadar çözünürlüklerde çekimler sunar.

Bu sürümün özü, DJI Zenmuse X9-8K Gimbal Kameranın kendisidir; bu kamera, en sonunda 17:9’da tam çerçeve 8K/60 fps (ve 2,39’da 8K/75 fps) gibi en üst düzey performans özelliklerini mümkün kılar. :1) DJI, 2021’de yalnızca 6K/60 fps sınırlı Zenmuse X9-6K Gimbal Kamera ile 4D piyasaya sürüldüğünde bunun tanıtımını yaptı.

4D gövdeyi, Zenmuse X9-8K kamerayı, 1 TB SSD’yi, DJI 17-28 mm T3’ü içeren Ronin 4D-8K kombinasyonu .0 ASPH lens, LiDAR Mesafe Bulucu, TB50 pil, monitör, tutacaklar, tutacaklar ve diğer önemli parçalar ve parçaların MSRP’si 12.838 $’dır. Zaten bir Ronin 4D gövdeye sahipseniz ve yükseltme yapmak istiyorsanız, Zenmuse X9-8K Gimbal Kamera ayrıca satılabilir, kılıfıyla birlikte 3.599 ABD dolarına satılmaktadır. Ronin 4D-6K kombinasyonu daha mütevazı bir 6.799 ABD Doları fiyatla satışa sunulacak.


DJI Zenmuse X9-8K Basın bülteni:

DJI, Yeni Ronin 4D-8K ile Görüntülemede Mükemmeliyetin Zirvesine Ulaşıyor

DJI’ın Son Teknoloji Renk Bilimi Ronin 4D-8K’da Hayat Buluyor

14 Aralık 2023 – Sivil drone’lar ve yaratıcı kamera teknolojisinde dünya lideri DJI, bugün Ronin 4D profesyonel sinema kamerasının yeni versiyonu olan Ronin 4D-8K’yı duyurdu platformu. Bu hepsi bir arada 8K sinema kamerası, devrim niteliğindeki 4 eksenli stabilizasyon da dahil olmak üzere DJI’nın en gelişmiş teknolojilerini tek bir son teknoloji ve kapsamlı sinematografi çözümünde birleştiriyor. Güçlü, yeni nesil sinema kamerası Ronin 4D, film yapımcılığının geleceğidir ve tek başına görüntü yönetmenlerine çığır açan esneklik ve koordineli çekim için sınırsız olanaklar sunar.

DJI Kıdemli Ürün Grubu Müdürü Paul Pan, “Yaratıcıları en son teknolojiyle güçlendirmek her zaman DJI’ın misyonunun merkezinde yer aldı” dedi. “Ronin 4D-8K, benzersiz görüntüleme çözümleri sunmaya ve yaratıcılara vizyonlarını olağanüstü netlik ve parlaklıkla hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamaya olan bağlılığımızın bir kanıtıdır.”

Bir Film Yapım Merkezi

DJI Ronin 4D-8K, görüntü yönetmenlerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayan etkileyici özellikler paketi sunan üstün performansıyla öne çıkıyor. Tam çerçeve 8K/60 fps ve; 4K/120 fps yeteneklerine sahip bu kamera, olağanüstü görüntü kalitesi sağlayarak film yapımcılarına sahnenin taleplerini yakalamada olağanüstü çok yönlülük sağlar. 800/4000 Çift Yerel ISO, çeşitli aydınlatma koşullarında performansı artırır, maksimum 14,7 duraklı dinamik aralıkla tamamlanır ve her senaryoda sinematik derinlik ve zengin renk dereceleri sunar.

Ronin 4D-8K, hassas pozlama kontrolü için dahili 9 kademeli fiziksel ND filtreleri, yaratıcı özgürlük için DL/E/L/PL/M değiştirilebilir lens yuvaları, manuel lenslerde otomatik odaklama ve Otomatik Manuel Odaklama (AMF) ile kendini daha da kanıtlıyor. Yenilikçi LiDAR odaklama sistemiyle hızlı ve doğru odaklama için. Flex Form’a aletsiz kusursuz geçiş, hareket halindeyken ayarlama yapılmasına olanak tanıyarak kameranın çok yönlülüğünü öne çıkarır. Ronin 4D-8K özünde film yapımcılarına yaratıcı vizyonlarını kolaylıkla ve hassasiyetle hayata geçirme gücü veren kapsamlı bir çözümdür.

DJI Sinema Renk Bilimi

Ronin 4D-8K ile DJI, karmaşık aydınlatma koşullarında bile hem inanılmaz derecede doğru hem de estetik açıdan hoş doğal cilt tonları sunan çığır açan DJI Sinema Renk Bilimi’ni (DCCS) sergiliyor. Profesyonel hava ve yer tabanlı görüntüleme ekipmanları için özel olarak tasarlanan DCCS, insan gözünün algıladığı sürekli değişen renkleri canlı bir şekilde yeniden üreterek sınırsız yaratıcı olanakların kilidini açar. DCCS renk motoru, pürüzsüz ama ayrıntılı görüntülere, doğal geçişler için yüksek bit genişlikli dahili renk ve ton işlemeye ve farklı aydınlatma koşullarında hassas renk ayarlamaları için birden fazla yüksek hassasiyetli LUT işleme modülüne olanak tanıyan yeni bir algoritmaya sahiptir.

DCCS’yi tamamlayan, DJI tarafından post prodüksiyon için yüksek kaliteli dijital ara ürünler sunmak üzere geliştirilen CineCore görüntü işleme platformudur. Tescilli bir çip ve gelişmiş işlemci mimarisiyle donatılmış CineCore, Apple ProRes RAW, ProRes 422 HQ, H.264 ve Inspire 3, CinemaDNG gibi profesyonel kodlayıcılarda 8K’ya kadar videoları destekler. D-Gamut renk alanı, daha zengin yeşil renk ve cilt tonu gösterimi için optimize edilmiştir.

14 duraktan fazla dinamik aralığı kapsayan D-Log eğrisi, zorlu aydınlatma koşullarında bile ayrıntılı vurgu ve gölge tutma sağlar, ARRI sinema kamerası rengiyle zahmetsizce hizalanır ve ACES iş akışını destekler. Film tutarlı simetrik dinamik dağıtımıyla DCCS, vurgulanan alanlardaki hassas ve doğal geçişleri korur ve bu da onu benzersiz görüntü kalitesi ve renk derecelendirme esnekliği arayan film yapımcıları için ideal seçim haline getirir.

ACES Uyumluluğu

Film yapımcılarına kesintisiz ve standartlaştırılmış bir renk yönetimi deneyimi sağlayan Akademi Renk Kodlama Sistemi (ACES), Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, profesyonel film yapımcıları ve renk bilimcilerinin ortak bir çalışmasıdır. Artık DJI Ronin 4D, Inspire 3 ve Zenmuse X7 için resmi olarak sertifikalı olan ACES, görüntü yakalamadan son gösterime kadar, çeşitli profesyonel ekipman ve gösterim standartlarında film yapımcısının yaratıcı vizyonunu koruyarak tutarlı bir renk yolculuğu sağlıyor.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

Ronin 4D-8K kombinasyonu, Ronin 4D Ana Gövdesi, bir Zenmuse X9-8K Gimbal Kamera, bir DJI DL PZ 17-28mm T3.0 ASPH Lens, bir PROSSD 1TB, bir PROSSD Montajı, El Tutma Yerleri, bir Üst Tutma yeri, bir adet Yüksek Parlaklıkta Ana Monitör, TB50 Akıllı Pil, LiDAR Mesafe Bulucu, DJI Ronin 4D RAW Lisans Anahtarı ve daha fazlası. Kombinasyonun fiyatı 12.838 dolardır.

Zenmuse X9-8K Gimbal Kamera ayrıca 3.599 $’dan perakende olarak satın alınabilir ve bir Zenmuse X9-8K Gimbal Kamera Koruyucu Kılıfı, bir X9 Gimbal Taban Kapağı ve bir DL Montaj Gövde Kapağını içerir.

DJI Care Pro artık DJI Ronin 4D-8K için mevcut ve kazara hasara karşı kapsamlı koruma sağlıyor. Uluslararası Garanti Hizmeti ve DJI teknik uzmanları tarafından iki bakım hizmeti ile birlikte su hasarları, düşme hasarları, uygunsuz kullanım ve diğer kazalara karşı teminat limiti dahilinde sınırsız sayıda ücretsiz onarım sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.