Teknoloji

Luminar Neo'nun GenExpand Yapay Zeka Aracı, Kullanıcıların Fotoğraflarını Genişletmesine Olanak Sağlıyor

Fotoğraf düzenleme yazılımı Luminar Neo’nun yapımcısı Skylum, yılın üçüncü ve son üretken yapay zeka (AI) aracı olan GenExpand AI’yi piyasaya sürdü. resimlerin en boy oranlarını orijinal kompozisyonun ötesinde değiştirin.

Şirkete göre, yeni GenExpand aracı, “ister geniş dağ sıraları ve sakin göller için panoramik manzaralar yaratıyor olsun, ister en sevdikleri görüntülere güzelce dengelenmiş bir arka planda öne çıkmaları için daha fazla nefes alma alanı vermek istiyor olsunlar” görüntülerini sezgisel olarak genişletecek.

GenExpand 7 Nathan Dumlao

Şirket, Luminar Neo’ya yapılan bu eklemeyle amacının, kullanıcıların geleneksel en boy oranlarından “kurtulmasına” olanak sağlamak ve onlara orijinal kompozisyonlara “yeni bir boyut” eklemek için görsellerini genişletme gücü vermek olduğunu söylüyor. Bu yeni uzantıyla kullanıcılar, iş akışlarının rötuşlama ve ayıklama aşamasında herhangi bir kompozisyon sorununu hızlı bir şekilde düzelterek çerçeveyi genişletmelerine, oranları hassaslaştırmalarına ve her öğenin görüntüye uygun şekilde hizalanmasını sağlamalarına olanak tanıyor.

GenExpand 5 Lukas Mann

Portrelerde GenExpand’in kullanılması, kullanıcıların hoş ve dikkat dağıtıcı olmayan bir kompozisyonu korurken konuya odaklanmasına ve konuyu vurgulamasına yardımcı olacaktır. GenExpand, konuya daha fazla alan verebilir ve genişletilmiş ve dengeli bir arka planda daha belirgin bir şekilde öne çıkmalarına yardımcı olabilir, bu da genel görsel etkiyi artırır. Şirket, yeni aracın geniş panoramik görüntüleri geliştirebileceğini ve hatta oluşturabileceğini söylüyor.

GenExpand 4 Usukhbayar Gankhuyag

Skylum’a göre, araçtan mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için kullanıcıların, tatmin olana kadar genişletme düğmesine basarak sonuçları yenilemeye devam etmeleri gerekiyor. Şirket, mevcut sürümünde GenExpand aracından çıkarken olası bir bellek sızıntısı olduğunu söylüyor ancak bilinen sorunların tam listesi şirketin web sitesinde mevcut olacak.

GenExpand 3 Jose Llamas
GenExpand 1 Mario Alvarez

GenExpand güncellemesi, Skylum’un Luminar Neo’nun 2024’te abonelik ağırlıklı bir modele geçeceğini duyurmasının ardından geliyor. Luminar Neo’yu hâlâ ömür boyu lisansla kullanabiliyorsanız yeni üretken yapay zeka araçlarına erişim için abonelik gerekir.

“Skylum, 2024 yılında Luminar Neo kullanıcılarına yenilikçi fotoğraf düzenleme özelliklerine ve üretken teknolojilere daha fazla erişim sunmayı hedefliyor. Bunu başarmak için, her yeni özelliğe ve güncelleme sürümüne endişesiz erişim sağlayarak Pro aboneliğine odaklanarak teklifimizi basitleştiriyoruz. Bu geçişin bir parçası olarak Skylum, 26 Aralık 2023’ten itibaren ayrı Uzantılar ve Uzantı Paketleri ve 5 Ocak 2024’ten itibaren 2023/24 Creative Journey Pass gibi ek satın alma seçenekleri sunmayı bırakacak,” diye açıklıyor Skylum.

Şirket, mevcut Creative Journey Pass Sahiplerinin, bileti ne zaman satın aldıklarına bakılmaksızın 31 Aralık 2024 tarihine kadar üretken AI özelliklerine ücretsiz olarak dört aylık ek erişim elde edeceklerini ekliyor.

Luminar Neo’da yakında yapılacak değişikliklerle ilgili ek bilgi Skylum’un web sitesinde mevcuttur.

GenExpand 9 Conor Sheridan

GenExpand bugün, 14 Aralık 2023’te Luminar Neo’da satışa sunulacak ve Microsoft Mağazası‘dan indirilebilir. > bulabilirsiniz. Skylum’un web sitesinde. Skylum Luminar Neo fiyatlandırması ve abonelik planlarıyla ilgili tüm ayrıntıları resmi Skylum web sitesi ve Apple macOS App Store

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.