Haberler

Skylum, Luminar Neo’ya Üretken Yapay Zeka Ekliyor

Fotoğraf düzenleme yazılımı Luminar Neo‘nun üreticisi Skylum, gelecek haftadan itibaren yeni GenErase aracıyla birlikte üretken yapay zeka teknolojilerinin bu yıl Luminar Neo’ya geleceğini duyurdu.

“Luminar Neo, üretken teknolojiyi Kararlı Yayılma modeliyle sunan piyasadaki ilk fotoğraf editörlerinden biridir. Yeni yapay zeka destekli araçlar, fotoğrafçıların düzenleme zorluklarını kolaylaştırıyor ve onlara istenmeyen nesneleri kolayca kaldırarak, tuvali genişleterek veya belirli öğeleri değiştirip fotoğrafa ekleyerek güzel görüntüler oluşturma gücü veriyor,” diye açıklıyor Skylum.

Luminar Neo'ya Üretken Yapay Zeka Ekliyor

Gelen ilk araç olan GenErase, görüntülerdeki istenmeyen dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak için yapay zeka araçlarını kullanıyor ve aynı zamanda bunları içeriğe duyarlı üretken yapay zeka kullanarak değiştiriyor.

Skylum, “Bu özellik, çevredeki alanla eşleştirmek için AI kullanarak boşlukları dokular ve diğer öğelerle doldurarak fotoğraflarınızın bütünlüğünü koruyor” diye söz veriyor.

Bu özellik, sokak tabelaları, elektrik direkleri, araçlar, istenmeyen kalabalıklar, duvar yazıları ve çöpler gibi görüntülerdeki nesnelerin kaldırılması ve değiştirilmesi için çok uygundur.

GenErase c nathan cima 2

Gelecek ay Luminar Neo’ya gelmesi planlanan GenExpand, fotoğrafçıların fotoğraflarının en boy oranını değiştirmesine ve görüntü çerçevesini genişletmesine olanak sağlamak için üretken yapay zekayı kullanıyor. Bu özellik Adobe Photoshop’taki Üretken Genişletme‘ye benzer.

“GenExpand ile, ister uçsuz bucaksız sıradağlar, sakin göller vb. için panoramik manzaralar yaratıyor olun, ister en sevdiğiniz görüntülere güzelce dengelenmiş bir arka planda öne çıkmaları için daha fazla nefes alma alanı vermek istiyor olun, fotoğraflarınızın sınırlarını zahmetsizce genişletebilirsiniz. “diye yazıyor Skylum.

GenErase c ryoji iwata 2 1

Bu yıl Luminar Neo’ya gelen üretken yapay zeka özelliklerinin üçlüsünü tamamlayan ise GenSwap. Aralık ayında yayınlanması planlanan GenSwap, kullanıcıların istemine göre nesneleri değiştirerek veya değiştirerek görüntü kompozisyonunu değiştirmesine olanak tanıyor. Bu özellik sayesinde fotoğrafçılar sahneye ağaçlar, hayvanlar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli öğeler ekleyebilir.

Skylum CEO’su Ivan Kutanin, “Skylum’daki ekibimiz, topluluğumuzun yaratıcı fikirlerini hayata geçirmesine ilham vermek ve olanak sağlamak için sınıfının en iyisi teknolojimizi kullanan yeni bir AI fotoğraf düzenleme çağına öncülük etmekten gurur duyuyor” diyor.

“Araç paketimizi genişletmeye devam ederken, üretken yapay zekayı yazılımımıza dahil etmekten heyecan duyuyoruz. Yeni yapay zeka özellikleri, fotoğrafçılara hayal güçlerinin ötesinde görsel hikaye anlatımı üretmeleri için en son teknolojiyi sağlıyor, ancak bu kadar önemli bir sanat formunun gerçek hayat deneyimlerinin yerini almanın yerini almıyor.”

GenErase c WEAD 2

Platform yükseltmeleri ve yeni üretken yapay zeka araçları aylık, yıllık ve iki yıllık Pro, Keşfet ve Ultimate plan abonelerine sunulacak. Yeni kullanıcılar için özel fiyatlar, fiyatların artacağı 28 Ekim’e kadar 15 ila 269 dolar arasında değişiyor.

Ayrıca, mevcut Luminar Neo ömür boyu (kalıcı) lisans sahipleri, ilk yıl için 69 ABD doları karşılığında yıllık Pro aboneliğine geçebilir veya 2023/24 Creative Journey Pass’ı 69 ABD dolarına tek seferlik satın alabilir. Geçiş, 16 Ağustos 2024’e kadar üretken teknolojilere ve diğer yeni Luminar Neo özelliklerine erişim sağlıyor.

Skylum Luminar Neo fiyatlandırması ve abonelik planlarıyla ilgili tüm ayrıntılar Skylum’un web sitesinde mevcuttur.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.