Teknoloji

Canon CR-S700R ‘Robotik Kamera Sistemi’

Canon CR-S700R ‘a merhaba diyin! Canon, hareketsiz görüntü fotoğrafçılığı oluşturmak ve yakalamak için belirli EOS kameralarını kablosuz olarak yakınlaştırma, kaydırma, eğme ve döndürme olanağı sağlayan ‘Robotik Kamera Sistemi’ olan CR-S700R’yi tanıttı.

Canon’un önerdiği sistem, ‘spor fotoğrafçılığı ve haber medyası’ için tasarlandı, CR-G100 kamera denetleyicisi ile eşleşiyor ve bir PC’den birden fazla kamerayı kontrol etmek için canlı görüntüleri Canon’un CR-A100 Kamera Uzaktan Uygulaması ile birlikte çalıştırıyor. Bu özellik kamerayı uzaktan tetikleyebilmenizi veya aynı anda birden fazla kamerayla çekim yapabilmenizi sağlıyor.

Controller interface hiRes 1 e1579245498456
Canon CR-S700R ‘Robotik Kamera Sistemi’ 5

Canon, sistemin ‘yüksek hızlı konuları izleyebileceğini ve 260 mm’ye kadar bir dönüş yarıçapına sahip olduğunu” söylüyor.

robotic camera system cr s700r zoomunit01
Canon CR-S700R ‘Robotik Kamera Sistemi’ 6

Canon CR-S700R, bu yılki 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları sırasında kullanmak için mükemmel bir sistem gibi görünüyor. Uzaktan kameralar Olimpiyat etkinlikleri sırasında sürekli olarak kullanılır ve kameranın her yönünü yeniden konumlandırma ve uzaktan kontrol etme yeteneğine sahip olarak, mümkün olan en iyi çekimleri almak isteyen spor fotoğrafçıları ve haber ajansları için iyi bir seçenek olabilir.

canonrobotic001
Canon CR-S700R ‘Robotik Kamera Sistemi’ 7

Canon’a göre Robotik Kamera Sistemi CR-S700R ve Kamera Uzaktan Uygulaması CR-A100’ün “Şubat 2020’nin ortasından itibaren” kullanıma sunulması planlanıyor. Türkiye tarafı için Canon’dan bize yapılan bir açıklama yok.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.