Haberler

Mac 10 için ACDSee Photo Studio, Organizasyonu ve İş Akışını İyileştiriyor

ACD Systems, şirketin Windows fotoğraf düzenleme uygulaması Photo Studio Ultimate 2024‘ün en son sürümünü piyasaya sürmesinden sadece birkaç ay sonra, macOS fotoğraf düzenleme yazılımı Photo Studio for Mac 10‘un en son sürümünü yayınladı.

Yeni sürüm, Mac’teki “fotoğrafçılar ve yaratıcı vizyonerler için eksiksiz paket” olmayı vaat ediyor ve kullanıcılara zaman kazandırmak için tasarlanmış yeni özellikler içeriyor. Mac 10 için Photo Studio, dijital varlık yönetimi araçlarıyla ilgili olarak, fotoğrafları düzenli tutmaya yardımcı olmak için yapay zekayı (AI) kullanıyor; buna fotoğrafçıların kitaplıklarındaki tüm insan resimlerini tanımlamasına ve yönetmesine yardımcı olan yeni bir Kişi Modu da dahil. Yazılım, yüzleri tespit etmek ve tanımak için yapay zekayı kullanıyor ve ayrıca kitaplıklarını Lightroom’dan Photo Studio’ya taşıyan kullanıcılar için mevcut yüz verilerini de içe aktarabiliyor.

Uygulama aynı zamanda, kullanıcıların tüm görsel koleksiyonlarında herhangi bir filtre ve arama terimi kombinasyonuyla arama yapmasına olanak tanıyan, fotoğraf kataloğunu yönetmenin yeni bir veritabanı odaklı yolu olan Medya Modu’nu da destekliyor.

Photo Studio for Mac 10

Bu iki düzenleme aracı, Mac 10 için Photo Studio’da bulunan ve göreceli olarak kısa bir iyileştirme listesini temsil eden başlıca yeni özellikler olsa da, Photo Studio’nun yalnızca kalıcı yazılım lisanslarıyla kullanılabilir olmaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. Abonelik modellerini küçümseyen fotoğrafçıların her zamankinden daha az seçeneği var, ancak ACD Systems ömür boyu uygulamalar sağlamaya kararlı.

Photo Studio for Mac’i hiç kullanmamış fotoğrafçılar, yazılımın diğer özelliklerine dikkat etmelidir. Uygulama, yeni Kişi ve Medya Modları ile AI yüz tanımanın ötesinde, özelleştirilebilir anahtar kelime yönetimi, düzenlenebilir meta veri araçları, kayıtlı aramalar, konum verileri ve çok sayıda fotoğraf görüntüleme modunu içerir. Ayrıca toplu düzenleme olanağı sağlar, görüntü kataloglarına bağlı değildir ve fotoğrafçıların yinelenen fotoğrafları bulmasına yardımcı olabilir.

acdseephotostudio10 2

Fotoğraf düzenleme açısından, Mac 10 için Photo Studio, renk veya parlaklığa göre pikselleri seçen akıllı bir fırça, pozlamayı, doygunluğu, kontrastı ve daha fazlasını ayarlamak için bir geliştirme fırçası ve dış görünümü düzenlemek için araçlar dahil olmak üzere yerel düzenleme araçları içerir. kusurları giderin ve genel görüntü klonlama ve iyileştirme işlemlerini gerçekleştirin.

Uygulama, bulanıklık giderme ve LUT desteği gibi daha gelişmiş özellikler de dahil olmak üzere, kullanıcıların fotoğraf düzenleme uygulamalarından beklediği tüm tipik küresel pozlama ve renk ayarlarını içerir.

Mac 10 için Photo Studio, özünde, Lightroom’un katalogları veya abonelik modeli olmasa da Adobe Lightroom gibi bir uygulamaya doğrudan rakip olmayı hedefliyor.

photostudiomac10 facial recognition

“Mac yazılımımızın 10. sürümü, dijital dosya organizasyonunu bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu sürümü açıklarken ilk akla gelenler rekabetçi, hızlı ve zaman kazandıran özelliklerdir; Kişi Modu ve Medya Modu’nun eklenmesi, zaten güçlü olan fotoğraf yönetimi araç setini gerçekten güçlendirir. Fotoğrafçılar için böylesine yararlı bir araç geliştirdiği için yazılım mühendisliği ekibimizle gurur duyuyorum” diyor ACD Systems COO’su ve CTO’su Frank Lin.

ACDSee Photo Studio for Mac 10 Fiyatı

Mac 10 için ACDSee Photo Studio, standart fiyatı olan 100 Dolar’ın altında şimdi 70 Dolar’lık indirimli bir fiyatla sunuluyor. İndirim 22 Kasım öğlen PST’de sona erecek. Kullanıcılar ayrıca ACDSee web sitesinden ücretsiz deneme sürümünü indirebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.