Kütüphane

148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması

148 fotoğraf düzenleme aracı ve uygulamasından oluşan son bir nihai liste… Aradığınız fotoğraflar ilgili yazılımları bu yazımızda bulabilirsiniz ve indirebilirsiniz… Bir çoğu da ÜCRETSİZ!

Sadece belirli bir şeyi bulmayı kolaylaştırmak için liste numaralandırılmıştır. Keyfili okumalar!


Fotoğraf geliştiriciler

 1. Photolemur: Dünyanın ilk tam otomatik fotoğraf geliştirme çözümü. İnsan müdahalesi olmadan görüntülerdeki kusurları düzelten özel bir AI algoritması tarafından desteklenmektedir (ücretsiz beta).
 2. Photosense: Mac ve iOS için hızlı ve kolay toplu fotoğraf geliştirme yazılımı (18,97 $)
 3. Perfectly Clear: Windows ve Mac için bir dizi otomatik düzeltme ön ayarına sahip fotoğraf düzenleyici (149 $)
 4. Akvis Enhancer: Program, karanlık bir resmi düzeltmek, bir resimdeki ayrıntıları iyileştirmek, kontrastı ve parlaklığı artırmak ve tonları ayarlamak için hızlı bir yöntem sunar (69 $ ‘dan itibaren).
 5. Pho.to geliştirici: Çevrimiçi fotoğraf geliştirin. Hizmetin kullanımı kolaydır ve dijital resimlerin bu tür sorunlarının çoğunu çözmenize olanak tanır: donuk renkleri ve kötü renk dengesini düzeltin; dijital gürültüyü kaldırın; zayıf keskinliği / bulanıklığı düzeltmek; insanların fotoğraflarında kırmızı gözü giderin.
 6. Ashampoo Photo Optimizer 6: Windows için Ashampoo Photo Optimizer 6, bir düğmeyi tıklatarak fotoğrafları yeniden canlandırır. Renkleri ve kontrastları optimize edin, keskinliği ayarlayın, çizikleri ve gürültüyü giderin ve fotoğrafları yeniden hizalayın – hızlı, basit, önceden bilgi gerektirmez (19,99 $)
 7. PhotoEQ: SoftColor PhotoEQ, bilgisayarınızda dijital görüntü iyileştirmeyi kolaylaştırır. PhotoEQ, RAW dosyaları dahil olmak üzere çeşitli fotoğraf formatlarıyla çalışır. Yaygın sorunları çözmek için son derece kolay bir arabirimi en yararlı araçlarla birleştirmek ve kullanıcıların kendi düzeltmelerini yapmaları için yeterli esnekliği sağlamak konusunda iyi bir iş çıkarır. Tek tek fotoğrafları düzeltmenin yanı sıra, toplu olarak yeniden boyutlandırabilir ve bir seferde birden fazla fotoğrafı toplu olarak kaydedebilirsiniz (69 $)
 8. Algorithmia: Siyah Beyaz Fotoğrafları Otomatik Olarak Renklendirmek için Derin Öğrenmeyi Kullanın. Ücretli paketler 20 dolardan başlıyor

mobile img
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması

Çevrimiçi editörler

 1. Pixlr: Tarayıcınızda (ücretsiz) üst düzey fotoğraf düzenleme ve hızlı filtreleme.
 2. Fotor: Kullanımı kolay bir pakette (ücretsiz) genel fotoğraf geliştirme.
 3. Sumopaint: Bir tarayıcıda çalışan (ücretsiz) en çok yönlü fotoğraf editörü ve boyama uygulaması.
 4. Preloadr, hesapta oturum açmak için bile Flickr API’sini kullanan, Flickr’a özel bir araçtır. Hizmet, görüntüleri geliştirmek için temel kırpma, keskinleştirme, renk düzeltme ve diğer araçları içerir.
 5. Lunapic: Sadece basit, ücretsiz çevrimiçi editör.
 6. Photos: OS X için fotoğraf görüntüleme ve düzenleme uygulaması ve Yosemite işletim sistemi (ücretsiz) ile birlikte ücretsiz olarak gelir.
 7. Picture2life, Ajax tabanlı bir fotoğraf editörüdür. Halihazırda çevrimiçi olan görüntüleri yakalamaya ve düzenlemeye odaklanmıştır. Araç seçimi ortalama ve kullanıcı arayüzü zayıf.
 8. Pics.io: Çok basit çevrimiçi fotoğraf editörü (ücretsiz).
 9. Ribbet: Ribbet, tüm fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak düzenlemenize ve her saniyesini sevmenize izin verir (ücretsiz).
 10. PicMonkey: En popüler ücretsiz çevrimiçi resim editörlerinden biridir.
 11. Befunky: Çevrimiçi fotoğraf düzenleyici ve kolaj oluşturucu (ücretsiz).
 12. pho.to: Anında fotoğraf düzeltmesi için önceden ayarlanmış fotoğraf efektlerine sahip basit çevrimiçi fotoğraf düzenleyici (ücretsiz).
 13. pizap: Çevrimiçi fotoğraf editörü ve kolaj oluşturucu (29.99 $ / yıl).
 14. Fotostars: Şık fotoğraf efektleri (ücretsiz) kullanarak fotoğraflarınızı düzenleyin.
 15. Avatan: Ücretsiz çevrimiçi fotoğraf düzenleyici ve kolaj oluşturucu.
 16. FotoFlexer: Ücretsiz fotoğraf düzenleyici ve gelişmiş fotoğraf efektleri.

148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması

Ücretsiz masaüstü editörleri

 1. G’MIC: Görüntü verilerini dönüştürmek, işlemek, filtrelemek ve görselleştirmek için bir GIMP eklentisi dahil, farklı kullanıcı arayüzleriyle görüntü işleme için tam özellikli çerçeve. Windows ve işletim sistemi için mevcuttur.
 2. Pinta: Pinta, çizim ve resim düzenleme için ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır.
 3. Photoscape: Fotoğraflardan daha fazlasını işleyebilen basit, sıra dışı bir düzenleyici.
 4. Paint.net: PC için ücretsiz resim ve fotoğraf düzenleme yazılımı.
 5. Krita: CMYK desteği, HDR boyama, G’MIC entegrasyonu ve daha fazlasını içeren dijital boyama ve illüstrasyon uygulaması
 6. Imagemagick: Komut satırında görüntüleri oluşturmak, düzenlemek, oluşturmak veya dönüştürmek için bir yazılım paketi.
 7. Picture.st: Fotoğraflarınızı düzenleyin, kırpın ve paylaşın. Bedava.

148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması

Ücretli masaüstü editörleri

 1. Photoshop: Tüm fotoğraf editörlerinin anası (9.99 $ / ay)
 2. Lightroom: Windows ve OS X için Adobe Systems tarafından geliştirilmiş bir fotoğraf işlemcisi ve görüntü düzenleyici (9,99 $ / ay)
 3. Capture One: Hızlı ve verimli bir iş akışında (279 EUR) büyük hacimli yüksek kaliteli görüntüleri işlemesi gereken profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış profesyonel bir ham dönüştürücü ve görüntü düzenleme yazılımıdır.
 4. Radlab: Görüntü düzenleme için sezgisel tarama, muhteşem efektler ve ışık hızında işleme motorunu birleştirir (149 $).
 5. Affinity: Mac için profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımı (49.99 $).
 6. DxO Photo Suite: (189 $) fiyata güçlü fotoğraf düzenleme yazılımı.
 7. Pixelmator: Pixelmator for Mac, güçlü, hızlı ve kullanımı kolay bir görüntü düzenleyicidir (29,99 $).
 8. On Photo 10: Kullanımı kolay arayüze sahip profesyonel fotoğraf editörü (89,99 $).
 9. Corel AfterShot Pro 3: Dünyanın en hızlı RAW fotoğraf işlemcisine sahip profesyonel fotoğraf editörü (79,99 $)
 10. Zoner: Bilgisayarınıza indirmekten, düzenlemeye ve paylaşmaya kadar her şey tek bir yerde. Yalnızca Windows için (99 $)
 11. Acorn 5: macOS 10.10 ve sonrası için bir resim düzenleyici (29.99 $)
 1. Photo Plus: PC için kullanımı kolay profesyonel fotoğraf editörü (99,99 $)
 2. Resimli: Picktorial, tahribatsız RAW düzenleme, yüksek kaliteli rötuş ve yerel ayarlamalar gibi, alandaki önde gelen oyuncularla rekabet eden etkileyici bir dizi güçlü profesyonel araç sunar. Aynı zamanda Picktorial, kolay ve sezgisel bir kullanıcı deneyimiyle gurur duymaktadır. (24,99 ABD doları)
 3. Photomizer: Dijital fotoğrafları optimize edin ve onarın (34,99 $ ‘dan itibaren)
 4. ​​Picture Window Pro: Zorlu yaratıcılık ve kalite standartlarına sahip ciddi fotoğrafçılar için tasarlanmış, Windows için güçlü fotoğraf düzenleme aracı. Kapsamlı fotoğraf işleme ve rötuş araçları seti, resimlerinizin her yönünü kontrol etmenizi ve şekillendirmenizi sağlar (89,95 $).
 5. PhotoLine: PhotoLine, Windows ve Mac OS X için bir raster ve vektör grafik düzenleyicisidir. Özellikleri arasında 16 bit renk derinliği, tam renk yönetimi, RGB, CMYK ve Lab renk modelleri desteği, katman desteği ve tahribatsız görüntü bulunur. manipülasyon. Ayrıca masaüstü yayıncılık için de kullanılabilir. 59,00 EUR

HDR fotoğraf editörleri

raw cam fn
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
 1. Aurora HDR: Mac için en kolay ve en gelişmiş HDR fotoğraf düzenleyici (39 $)
 1. Photomatix: Windows ve Mac için dünyanın ilk HDR fotoğraf editörlerinden biridir. Photomatix Essentials uygulamasının kullanımı özellikle kolaydır ve maliyeti 39 ABD dolarıdır. Photomatix Pro uygulaması, gelişmiş HDR özellikleri içerir ve fiyatı 99 ABD dolarıdır. Her iki uygulama da Windows ve Mac’te çalışır.
 2. HDR Darkroom: Etkileyici manzara görüntüleri oluşturmak için Mac ve Windows için hızlı ve kullanımı kolay yazılım (89,99 $)
 3. Photo-kako: Ücretsiz çevrimiçi fotoğraf editörü, fotoğraf benzeri bir kompozit, HDR görüntüler olarak işlenebilir.
 4. Light Compressor: Birden fazla pozlamayı Mac için yüksek dinamik aralıklı bir görüntüde birleştirmenize olanak tanıyan basit son işlem uygulaması (3,99 $)
 5. Hydra: Hydra, birden çok pozlamayı birleştirerek, hem karanlık hem de parlak konuları daha doğal hale getirmek veya sahne dramasını geliştirmek için etkili bir şekilde yakalayarak güzel yüksek dinamik aralıklı (HDR) görüntüler oluşturmanıza olanak tanır. (59,99 ABD doları)
 6. Oloneo: Profesyonel HDR Görüntüleme, RAW İşleme ve Dinamik Yeniden Aydınlatma. Dijital fotoğrafçılara, sanki hala lensin arkasındaymış gibi gerçek zamanlı olarak ışık ve pozlama üzerinde tam kontrol sunan uygulama. 124,50 Euro
 7. EasyHDR: Windows ve Mac için HDR görüntü işleme yazılımı (39 $)
 1. HDRExpress: Mac ve Windows için kullanımı kolay HDR işleme yazılımı (79 $)
 2. Fotor HDR: Ücretsiz çevrimiçi HDR fotoğraf düzenleyici
 3. Dynamic Photo HDR: Windows için Gölgelenmeyi Önleme, HDR Fusion ve Sınırsız Efektler içeren yeni nesil Yüksek Dinamik Aralıklı Fotoğraf Yazılımı (65 $)
 4. LuminanceHDR: HDR görüntüleme, oluşturma ve ton eşleme için bir iş akışı sağlayan ücretsiz uygulama.
 5. HDRMerge: İki veya daha fazla ham görüntüyü genişletilmiş dinamik aralıkla tek bir ham görüntüde birleştiren ücretsiz yazılım.
 6. EnfuseGUI: Enfuse, görüntüleri farklı pozlamalarla (ücretsiz) harmanlayarak daha iyi bir dinamik aralığa sahip görüntüler oluşturmak için bir Açık Kaynak komut satırı uygulamasıdır.

Çapraz platform görüntü düzenleyicileri

epad1
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
 1. polarr: Herkes için tasarlanmış profesyonel fotoğraf editörü (pro sürüm – 19,99 $)
 2. Pixlr: Üst düzey fotoğraf düzenleme ve hızlı filtreleme.
 3. Fotor Pro: Platformlar arası düzenleyici ve tasarımcı, her büyük mobil cihazda, masaüstü bilgisayarda ve One-Tap Enhance ’aracı ve RAW dosya işleme ile çevrimiçi olarak kullanılabilir
 4. GIMP: Platformlar arası bir görüntü düzenleyici. Ücretsiz yazılım, kaynak kodunu değiştirebilir ve değişikliklerinizi dağıtabilirsiniz.

Fotoğraf filtreleri

148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
 1. Creative Kit 2016: 6 güçlü fotoğrafçılık uygulaması ve kullanımı kolay tek bir pakette 500’ün üzerinde yaratıcı araç. Yalnızca Mac için (129,99 ABD doları)
 2. On1 Effects: Gelişmiş fotoğraf efektleri için seçmeli filtreleme (ücretsiz)
 1. Rollip: Yüksek kaliteli fotoğraf efektleri. 80’den fazla efekt (ücretsiz).
 2. Vintager: Vintager, fotoğraflarınıza retro / nostaljik bir stil kazandırmak için uygulanabilecek bir dizi özel efekt sağlayan eğlenceli, yaratıcı ve kullanımı kolay bir yazılımdır.
 3. Nik Collection: Artık ücretsiz olan profesyonel düzeyde bir filtre seçimi (Google tarafından)
 4. Noiseware: Ödüllü eklenti ve fotoğraf gürültüsü azaltma için bağımsız (79,95 $).
 5. Topazlabs: Zaten sahip olduğunuz yazılımlarla çalışan birçok fotoğraf düzenleme eklentisi. Photoshop, Lightroom ve diğerleri dahil (29,99 $ ‘dan itibaren)
 6. Focus Magic: Focus Magic, bulanıklığı kelimenin tam anlamıyla “geri almak” için gelişmiş adli güç ayrıştırma teknolojisini kullanır. Bir görüntüdeki (65 $) hem odak dışı bulanıklığı hem de hareket bulanıklığını (kamera sarsıntısı) onarabilir.
 7. Eye Candy: Eye Candy, Ateş, Krom, Hayvan Kürkü, Duman ve Sürüngen Derisi (129 $) gibi yalnızca Photoshop’ta elde edilmesi zor olan gerçekçi efektler sunar.
 8. BlowUp: Üfleme, büyütme sırasında fotoğrafları kristal netliğinde tutar. Özellikle duvara asılan büyük baskılarda, Blow Up ile Photoshop arasındaki fark şaşırtıcıdır. Sürüm 3, bilgisayar artefaktları olmadan resimleri daha da keskinleştirir (99 $)

Fotoğraf düzenleme mobil uygulamaları

intaaagram
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
 1. Instagram: Instagram, bir dizi fotoğraf aracılığıyla hayatınızı arkadaşlarınızla paylaşmanın eğlenceli ve ilginç bir yoludur. Cep telefonunuzla bir fotoğraf çekin, ardından görüntüyü sonsuza kadar saklayacağınız bir belleğe dönüştürmek için bir filtre seçin. En popüler mobil fotoğraf uygulamalarından biri (ücretsiz)
 2. Lifecake: Lifecake ile büyüyen çocuklarınızın resimlerini kaydedin ve düzenleyin. Çoğu sosyal medya kanalını karıştıran reklamlardan ve gürültüden arınmış bir zaman çizelgesinde, sevilen anılarınıza kolayca bakabilir ve bunları aileniz ve arkadaşlarınızla (ücretsiz) paylaşabilirsiniz.
 3. Qwik: Görsellerinizi basit uygulamalı araçlarla saniyeler içinde düzenleyin ve Qwik’in çevrimiçi topluluğu ile paylaşın. Her hafta eklenen yeni filtreler ve özelliklerle, Qwik kendini sürekli olarak taze ve heyecan verici (ücretsiz) tutuyor.
 4. VSCO: VSCO, kurgulamanızı nasıl oluşturduğunuzu göstermek için yüksek çözünürlüklü içe aktarmalar ve öncesi ve sonrası karşılaştırmalar dahil olmak üzere en iyi performans özellikleriyle birlikte gelir. Ücretsiz (ücretli filtrelerle her biri 0,99 ABD doları)
 5. 99 Filters: Instagram ve Facebook için her türlü filtre ve katman (0,99 $)
 1. Photo Lab Picture Editor: Üst üste binen efektler, fotoğraf kolajı karıştırıcısı ve fotoğraflar için prisma insta çerçeveleri (ücretsiz)
 2. Avatan: Fotoğraf Düzenleyici, Efektler, Çıkartmalar ve Rötuş (ücretsiz)
 3. Retrica: Deneyimlerinizi kaydetmek ve paylaşmak için 100’den fazla filtre (ücretsiz) için Kamera uygulaması.
 4. Aviary: Fotoğraf düzenleme uygulaması (Adobe tarafından satın alındı) Çarpıcı filtreler, çerçeveler, çıkartmalar, rötuş araçları ve daha fazlasıyla saniyeler içinde güzel fotoğraflar oluşturun. Uygulama geliştiricileri için SDK sağlayın (ücretsiz)
 5. Snapseed: Google’ın bir yan kuruluşu olan Nik Software tarafından iOS ve Android için üretilen ve kullanıcıların fotoğrafları geliştirmesine ve dijital filtreler (ücretsiz) uygulamasına olanak tanıyan bir fotoğraf düzenleme uygulaması.
 6. LightX: Kesitler yapmak, arka planları değiştirmek ve fotoğrafları karıştırmak için gelişmiş fotoğraf editörü (1,99 $)
 7. Afterlight: Hızlı ve basit düzenleme için mükemmel resim düzenleme uygulaması (0,99 $)
 1. File New: Ultimate Photo Editor (0,99 $)
 2. Pixomatic: Bulanıklaştırın, arka planı kaldırın, resimlere renk sıçrama efektleri ekleyin (4,99 $)
 3. Camera MX: Android’e özel fotoğraf uygulaması Camera MX, güçlü geliştirme araçlarını güzel ve basit bir kullanıcı arayüzüyle birleştirir. Akıllı görüntü işleme sayesinde, gözle görülür şekilde daha keskin fotoğraflar çekebilir ve bunları düzenlemede mükemmel olacak şekilde kesebilir ve kırpabilirsiniz. (Bedava)
 4. Lensical: Lensical, yüz efektleri oluşturmayı fotoğraf filtreleri eklemek kadar basit hale getirir. Lensical, daha büyük ekranlar için tasarlanmıştır ve tek elle kullanılan hareket tabanlı kontrolleri kullanır, bu da onu iPhone 6 ve iPhone 6S Plus’ın kameralarının (ücretsiz) mükemmel bir tamamlayıcısıdır.
 5. Kamera +: iPhone’da varsayılan olarak gelen Kamera uygulaması mükemmel değil: evet, bazı düzgün çekimler yapmak için kullanabilirsiniz, ancak size çok fazla yaratıcı kontrol sunmuyor. Burası Camera + ‘nın üstün olduğu yerdir. Uygulamanın iki bölümü var: bir kamera ve bir fotoğraf editörü ve çok çeşitli gelişmiş özelliklerle (2,99 $) ikincisinde gerçekten mükemmel.
 6. PhotoWonder: Mükemmel kullanıcı arayüzü, Photo Wonder’ı akıllı telefon fotoğraf uygulamalarından biri haline getiriyor. Aynı zamanda çoklu düzen ve fotoğraf kabini efektleriyle iyi bir kolaj özelliğine sahiptir. Filtre seçimi çok büyük değil, ancak birçoğu o kadar iyi tasarlanmış ki, onları daha küçük bir uygulamadan elde edilen miktardan çok daha değerli bulacaksınız. ‘Vintage’ filtresi, bina veya manzara fotoğraflarında sihir yapar. (Bedava)
 7. Photoshop Express: Adobe’den beklediğiniz gibi, Apple ve Android cihazlar için Photoshop Express fotoğraf uygulamasının arayüzü ve kullanıcı deneyimi kusursuz. Resim düzenleme için ihtiyacınız olan tüm işlevleri yerine getirir ve büyük olasılıkla tam rahatlık için döneceğiniz kişi olacaktır. ‘Düzelt’ ve ‘Çevir’ diğer birçok uygulamada bulunmayan iki kullanışlı işlevdir (ücretsiz).
 1. layrs: Hareket halindeyken çok katmanlı fotoğraf düzenleme. Bir fotoğrafın, nesnelerin tam sınırında katmanlara hızlı bir şekilde ayrılmasını sağlar. (1,99 ABD doları)
 2. Pixtr: Özçekimleri mükemmel hale getirmek için mobil uygulama. Pixtr, fotoğrafların içeriğini anlar ve onları otomatik olarak mükemmelleştirir. (3 ABD doları)
 3. Filestorm: Filterstorm, iPad ve iPhone fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılamak için sıfırdan tasarlanmıştır. Benzersiz bir dokunmatik arayüz kullanan Filterstorm, ciddi fotoğrafçılık için tasarlanmış bir araç setiyle masaüstü benzerlerinden daha sezgisel düzenlemeye olanak tanır. Foto muhabirlerinin gözdesi olan Filterstorm, profesyonel bir iş akışında evde veya yoldayken fotoğraflarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen herkes için. (5,99 ABD doları)
 4. Camera360: Camera360, fotoğraf sahnelerini otomatik olarak algılar ve görüntülerinize dinamik efekt uygulaması ekler. Bedava
 5. InstaSize: InstaSize, Instagram yardımcı uygulaması ve fotoğrafları kırpmadan Instagram’a aktarmak için kusursuz bir yöntemdir. Bedava
 6. Photo Editor: Fotoğraf Düzenleyici, gama düzeltme, otomatik kontrast, bulanıklık, keskinleştirme ve daha fazlasını içeren güçlü bir fotoğraf işleme aracıdır! Bedava
 7. Photo Studio: Fotoğraf Stüdyosu, hareket halindeyken basit ama etkili fotoğraf düzenleme araçlarına ihtiyaç duyan hem amatörler hem de profesyoneller tarafından kullanılır. Bedava

RAW Düzenleyiciler

100 rt58 amanita muscaria capture sharpening
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
 1. RAW Pics.io: En popüler tarayıcı içi RAW dosyaları görüntüleyici ve dönüştürücü. Çoğu DSLR RAW kamera formatını destekleyin. (Ücretsiz deneme ile 1,99 ABD doları / ay).
 2. Rawtherapee, GNU Genel Kamu Lisansı Sürüm 3 (ücretsiz) kapsamında yayınlanan, platformlar arası bir ham görüntü işleme programıdır.
 3. Darktable: Açık kaynaklı bir fotoğrafçılık iş akışı uygulaması ve RAW geliştiricisi
 4. UFRaw: Dijital kameralardan gelen ham görüntüleri okumak ve değiştirmek için bir yardımcı program. Kendi başına veya bir GIMP eklentisi olarak kullanılabilir.
 5. Photivo: Ham dosyalarınızın yanı sıra bit eşlem dosyalarınızı, tahribatsız 16 bit işleme hattında işler.
 6. Filmülatör: Film simüle eden ton eşleme algoritması etrafında merkezlenmiş, geliştirilmiş ham yönetim ve düzenleme uygulaması.
 1. PhotoFlow: Tahribatsız ayarlama katmanları ve 32 bit kayan nokta doğruluğu içeren ham ve tarama görüntü işlemcisi.
 2. LightZone: Windows / Mac / Linux için açık kaynaklı dijital karanlık oda yazılımı
 3. RAW Photo Processor: Mac OS X (10.4-10.11) için hemen hemen tüm mevcut dijital Raw formatlarını destekleyen bir Raw dönüştürücü
 4. Iridient Developer: Mac OS X için özel olarak tasarlanmış ve optimize edilmiş güçlü bir RAW görüntü dönüştürme uygulaması. Iridient Developer, 620’den fazla dijital kamera modelinden RAW görüntü formatlarını destekler (99 $)
 5. Photoninja: Olağanüstü ayrıntı, olağanüstü görüntü kalitesi ve ayırt edici, doğal bir görünüm (129 $) sunan profesyonel düzeyde bir RAW dönüştürücü
 6. RawDigger: Ham Görüntü Analizörü (19,99 $)
 7. Fastrawviewer: RAW’ı tam olarak bir dönüştürücü “görecek” gibi görmeyi sağlayan WYSIWYG RAW görüntüleyici ve bir dönüştürücünün çekimden ne sıkabileceğini tahmin etmek için RAW tabanlı araçlar sağlar. (19,99 $ ‘dan itibaren)
 1. Silkypix: Profesyoneller için dairesel / kademeli filtre ile kısmi renk düzeltmeyi etkinleştirmek için RAW geliştirme yazılımı veya üstün anahat algılama algoritmasından tamamen yeni bir netlik ile donatılmıştır. (213,90 ABD doları)
 2. Exposure: Exposure X2, düzenleme iş akışınızdaki her adımı iyileştiren gelişmiş bir yaratıcı fotoğraf editörü ve düzenleyicidir. (149 ABD doları)
 3. Canon Digital Photo Professional: Digital Photo Professional (DPP), RAW özellikli EOS dijital kameralar ve PowerShot modelleri için yüksek performanslı bir RAW görüntü işleme, görüntüleme ve düzenleme yazılımıdır. Bedava
 4. Hasselblad Phocus: En kaliteli RAW dosya işlemeyi sağlayan ücretsiz görüntü işleme yazılımı, Hasselblad kameralarla sorunsuz çalışan yeni özelliklerle güncellenmiş ve genişletilmiştir.

Fotoğraf görüntüleyiciler ve yöneticiler

carousel 02
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
 1. Digicam: Fotoğrafları içe aktarmak ve düzenlemek için gelişmiş dijital fotoğraf yönetimi uygulaması (ücretsiz)
 2. gThumb: Bir resim görüntüleyici ve tarayıcı. Ayrıca, kameralardan fotoğrafları aktarmak için bir ithalat aracı içerir (ücretsiz)
 1. nomacs: nomacs, birden çok platformu destekleyen ücretsiz, açık kaynaklı bir resim görüntüleyicidir. Ham ve PSD görüntüler dahil olmak üzere tüm yaygın görüntü formatlarını görüntülemek için kullanabilirsiniz.
 2. Google Photos: Tüm fotoğraflarınız güvenli bir şekilde yedeklenir, otomatik olarak düzenlenir ve etiketlenir, böylece onları hızlı bir şekilde bulabilir ve istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bedava
 3. FastStone: Hızlı, kararlı, kullanıcı dostu resim tarayıcı, dönüştürücü ve düzenleyici. Ev Kullanıcıları için Ücretsiz (ticari kullanım için 34,95 ABD doları)
 4. Acdsee: Hepsi bir arada tahribatsız katman ayarlarına sahip fotoğraf yöneticisi, düzenleyici ve RAW işlemci. Hızlı düzleştirme / döndürme, yeniden adlandırma, çift bulucular, toplu araçlar vb. (49,95 $)
 5. Clarifai: B2B çözümü. Görüntülerin otomatik organizasyonu için görüntü tanıma API’si. Ayda 19 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla
 6. Auslogics: Tam olarak yinelenen görüntüleri bulmak için yazılım. Bedava
 7. Fastone: Hızlı, kararlı, kullanıcı dostu resim tarayıcı, dönüştürücü ve düzenleyici. kişisel ve eğitim amaçlı kullanım için ücretsiz olarak sağlanır.
 8. Irfanview: Toplu düzenleme ve dönüştürme eklenmiş bir resim görüntüleyici. çok sayıda dosyayı saniyeler içinde yeniden adlandırın ve yeniden boyutlandırın. Ücretsiz yazılım (ticari olmayan kullanım için)

Diğer

portraitpro
148 Fotoğraf Düzenleme Aracı ve Uygulaması
 1. PortraitPro: PortraitPro, güzel sonuçlar için bir portrenin her yönünü akıllıca geliştiren dünyanın en çok satan rötuş yazılımıdır (79,90 $)
 2. Photo Mechanic: Camera Bits’ten Photo Mechanic, hızlı bir işleme platformudur, önizlemeleri gerçekleştirir ve meta verilerle çalışır. Spor atıcıları veya binlerce fotoğraf çekmeye ve mükemmel olanı bulmaya çalışan herkes için bir ayıklama platformu olarak kullanılır. (150,00 ABD doları)
 3. Portraiture: Profesyonel cilt rötuşlama yazılımı. Portre rötuşunda mükemmelliğe ulaşmanıza yardımcı olmak için seçici maskeleme ve piksel piksel işlemlerin zahmetli el işçiliğini ortadan kaldıran bir Photoshop, Lightroom ve Aperture eklentisi. Cilt dokusunu ve saç, kaş, kirpik vb. Gibi diğer önemli portre ayrıntılarını korurken kusurları akıllıca yumuşatır ve giderir (199,95 $)
 4. Lucid: Yaşam tarzı fotoğrafçılığı meraklılarının resimleri iyileştirmesini kolaylaştıran bağımsız masaüstü yazılımı (49 $)
 5. StarStaX: Öncelikle Star Trail Photography için geliştirilmiş hızlı çoklu platform görüntü istifleme ve harmanlama yazılımı. Yıldızların göreceli hareketinin yıldız izleri gibi görünen yapılar oluşturduğu bir dizi fotoğrafı tek bir görüntüde birleştirmeye izin verir. Bedava
 1. BatchPhoto: BatchPhoto, toplu düzenlemeyi basit ve verimli hale getirmek için tasarlanmıştır. Büyük fotoğraf koleksiyonlarınız için düzenlemeyi otomatikleştirmenize olanak tanır. Fotoğraflarınıza uygulanan saat / tarih damgalarına, görüntü türü dönüşümüne, boyut değişikliklerine, temel rötuşlara veya filigranlara ihtiyacınız varsa, BatchPhoto bunu kolayca yapmanıza izin verecektir (34,95 $).
 2. Hugin: Panorama fotoğraf birleştirme makinesi. Hugin ile bir fotoğraf mozaiğini tam kapsamlı bir panoramada birleştirebilir, üst üste gelen herhangi bir resim serisini dikebilir ve çok daha fazlasını (ücretsiz) yapabilirsiniz.
 3. Image Composite Editor: Microsoft Araştırma Hesaplamalı Fotoğrafçılık Grubu tarafından oluşturulan gelişmiş bir panoramik görüntü birleştirme aracı. Tek bir kamera konumundan çekilmiş bir sahnenin üst üste binen bir dizi fotoğrafı verildiğinde, uygulama orijinal görüntüleri sorunsuz bir şekilde birleştiren yüksek çözünürlüklü bir panorama oluşturur. Yalnızca Windows için. Bedava
 4. Svenstork: Daha verimli ve kullanıcı dostu bir şekilde parlaklık yaratmak için Adobe Photoshop uzantısı. Bedava
 5. LRTimelapse: LRTimelapse, hızlandırılmış düzenleme, ana kare oluşturma, derecelendirme ve oluşturma için en kapsamlı çözümü sağlar. Windows veya Mac’te veya hangi Kamerayı kullanıyor olursanız olun: LRTimelapse, hızlandırılmış sonuçlarınızı bir sonraki seviyeye taşıyacaktır. (99,00 €)
 6. Pixinsight: Astrofotografide uzmanlaşmış bir görüntü işleme platformu, FreeBSD, Linux, Mac OS X ve Windows işletim sistemleri için yerel olarak mevcuttur. PixInsight hem bir görüntü işleme ortamı hem de bir geliştirme çerçevesidir. Mevcut en güçlü araç seti ile sürekli olarak astronomik görüntü işlemenin sınırlarını zorlayan benzer düşünen astrofotografçılar ve yazılım geliştiriciler arasındaki dinamik bir işbirliğinin sonucudur. Ticari lisans – 230.00 EUR
 7. DeepSkyStacker: DeepSkyStacker, derin gökyüzü resimlerinin tüm ön işleme adımlarını basitleştiren, astrofotografçılar için ücretsiz bir yazılımdır.
 1. PixaFlux: PixaFlux, güçlü bir PBR Doku Oluşturucu’dur. Boyut, konum veya renk modu kısıtlamaları olmadan iş akışını düzenlemek için bir düğüm grafiği kullanarak görüntüleri tahribatsız bir şekilde oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan düğüm tabanlı bir görüntü düzenleyici. PixaFlux, Normal Haritalar ve 3D Doku Oluşturma için yerel destek sunar. PixaFlux Görüntü Düzenleme Evrimleşti (PixaFlux şu anda Beta testinde)
 2. Gigapan: Büyük panoramalar oluşturmak için yazılım.
 3. Autopano: Autopano, en gelişmiş görüntü birleştirme uygulamasıdır. Panoramaların oluşturulmasını daha basit, daha verimli ve kullanımı çok keyifli hale getiren birçok ekstra özellik içerir. 199,00 EUR
 4. RNI Films: Bir film uygulaması. Basit ama güçlü. RNI Films, geliştirilmiş iş akışı ve gerçek filmden doğan son teknoloji filtreleriyle, yalnızca filmin yalnızca birkaç dokunuşla yapabildiğini yapacak şekilde tasarlanmıştır. Bedava
 5. StereoPhoto Maker: StereoPhoto Maker (SPM), çok yönlü bir stereo görüntü düzenleyici \ görüntüleyici olarak işlev görür ve yüzlerce görüntüyü otomatik olarak toplu olarak hizalayabilir ve “pencereye” bağlayabilir. Bedava
 6. Imagej, Ulusal Sağlık Enstitüleri’nde geliştirilmiş, kamuya açık, Java tabanlı bir görüntü işleme programıdır. [2] [3] ImageJ, Java eklentileri ve kaydedilebilir makrolar aracılığıyla genişletilebilirlik sağlayan açık bir mimari ile tasarlanmıştır. Bedava
 7. Zerene Stacker: Zerene İstifleyici, zorlu makro konular ve seçici fotoğrafçılar için özel olarak tasarlanmış bir “odak istifleme” yazılımıdır (39 $ ‘dan başlar).
 8. Helicon Focus: Helicon Focus, bir görüntüdeki alan derinliğini (DOF) artırmak için birkaç kısmen odaklanmış dijital fotoğrafın odaklanmış alanlarını harmanlamak için tasarlanmıştır (lisans başına 30 $ ‘dan).

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.