Haberler

DxO, PureRAW 2’yi Piyasaya Sürüyor

DxO, PureRAW için 2.0 güncellemesini duyurdu. Fujifilm X-Trans dosyaları için destek gibi birkaç önemli eklemeye sahiptir. Ayrıca, Apple kullanıcıları için Finder entegrasyonu (ve Windows için Windows Explorer Entegrasyonu) ve Adobe Lightroom Plugin entegrasyonu ve çeşitli hız iyileştirmeleri dahil olmak üzere iki yeni iş akışı seçeneği içerir.

DxO PureRAW’ın ilk sürümü, kullanıcıların şirketin Deep Prime gürültü azaltma AI araçlarını ve endüstri standardı Optik düzeltmelerini kullanarak “gürültülü” yüksek ISO dosyalarını temizlemek ve keskinleştirmek için RAW dosyalarını dönüştürmelerine ve önceden işlemelerine olanak tanıyan bağımsız bir sürümdü.

Uygulamanın 1.0 sürümü, Capture One Pro veya Adobe Lightroom gibi uygulamalara geçmeden önce RAW dosya işleme ile kullanmak için ilk adım olarak lanse edildi, bu yeni sürüm, uygulamayı Lightroom’a tamamen entegre ederek, kullanıcıların iş akışlarında fazladan bir adımdan kaçınabilmelerini sağlayarak, dosyalarını tam olarak düzenlemeyi daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor.

Lightroom ile entegrasyon

Artık kullanıcılar Lightroom’da pozlama, renk, kırpma ve daha fazlasında düzenlemeler yapabilecek, ardından dosyayı DxO PureRAW’a gönderebilecek ve burada lightroom’dan yapılan düzenlemeleri tahribatsız tutacak (DNG seçeneğini kullanırsanız) aynı zamanda işlenmiş DNG’deki gürültü azaltma ve keskinleştirme ayarlarını devre dışı bırakacak kadar akıllı.

DxO, PureRAW 2'yi Piyasaya Sürüyor

Lightroom’un yeni iş akışı, kullanıcıların birden fazla RAW dosyasına sağ tıklamalarına ve güncellenmiş PureRAW 2’nin görüntüleri işlemesine ve orijinal kaynak klasöre (görüntülerini işlemeye devam edebilecekleri yer) geri yerleştirilecek yeni (gelişmiş) Doğrusal DNG dosyaları oluşturmasına olanak tanır. Bu işlevsellik, benzer şekilde doğrudan Windows Gezgini’ne ve kullanıcıların doğrudan kendi disklerindeki RAW dosyalarına gidebildiği ve yeni DxO PureRAW 2 ile İşlem seçeneklerini içeren bir açılır menüyü ortaya çıkarmak için sağ tıklayabildiği MacOS Finder’a entegre edilmiştir.

Fujifilm X-Trans ve Daha Fazlası için Destek

PureRAW için diğer büyük güncelleme, Fujifilm X-Trans dosyalarının desteklenmesidir. Şirket, bu dosyalara verilen desteğin “DeepPRIME’ın Fujifilm XT fotoğrafçılarına yüksek ISO seviyelerinde bile derin, canlı renklerle temiz, parazitsiz ve yapaylık içermeyen görüntüler bekleyebilecekleri önemli faydalar sağladığını” söylüyor.

DPR2 Press Kit 1 With DxO PureRAW 2 zoom
DxO PureRAW 2 ile – yakınlaştırma
DPR2 Press Kit 1 Without DxO PureRAW 2 zoom B
DxO PureRAW 2 olmadan – yakınlaştırma

Şirket ayrıca, uygulama içindeki çok sayıda başka özelliğin performansını iyileştirdiğini de söylüyor. Bu, DxO DeepPRIME hızında, iyileştirilmiş işleme ve dışa aktarma süreleriyle çok daha hızlı yanıt veren, bildirilen önemli bir yükseltmeyi içerir. DxO, bu güncellemenin bir Apple Silicon (M1) makinesinde çalıştırıldığında dört kata kadar ve bir Windows PC’de (veya Intel tabanlı Mac) 1,5 kata kadar daha hızlı hızları iyileştirdiğini iddia ediyor.

PureRAW 2.0 ayrıca, fotoğrafçılara Windows makinelerinde daha fazla kontrol sağlayan HiDPI Ekranlar için geliştirilmiş destek içerir ve kamera ve lens kombinasyonları için güncellenmiş desteğe sahiptir ve desteklenen kombinasyonların sayısını 70.000’in üzerine çıkarır. Buna 28’den fazla Fujifilm kamera ve lens kombinasyonu (Fuji X-Pro1, Fuji X-M1, Fuji X-E1, Fuji X30 ve Fuji X20 dahil) ile birkaç yeni Leica, Nikon, Canon, Sony ve Ricoh eklemeleri dahildir.

Kullanıcılar ayrıca, bir kez açıldıktan ve boş bir durumdayken, doğrudan uygulamanın ana arayüzünden örnek yüksek ISO ham dosyalarına da erişebilirler. Bu seçeneğe tıklamak onları bir arşivin indirilebileceği web sayfasına götürecektir. Ek güncellemeler arasında iyileştirilmiş harici sabit sürücü desteği, dışa aktarmalarda iyileştirilmiş meta veri yazma, daha sorunsuz bir kurulum süreci ve Kullanıcı Arayüzünde yapılan çeşitli iyileştirmeler yer alır.

DPR2 Press Kit 4 With DxO PureRAW 2
DxO PureRAW 2 ile
DPR2 Press Kit 4 Without DxO PureRAW 2 zoom
DxO PureRAW 2 olmadan – yakınlaştırma
DPR2 Press Kit 4 With DxO PureRAW 2 B
DxO PureRAW 2 ile – yakınlaştırma

DxO PureRAW 2, yeni kullanıcılar için 129$ ‘a ve şirketin web sitesinde mevcut DxO PureRAW kullanıcıları için 79$’a yükseltme olarak sunuluyor .

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu