Sergiler

Foto Muhabiri Gabriele Micalizzi Savaşa Yakınlaşıyor ve Kişiselleşiyor

Foto muhabiri Gabriele Micalizzi‘nin ilk sergisi artık İtalya’nın Milano kentindeki ünlü 29 Arts in Progress galerisinde açıldı.

Micalizzi yıllardır çatışma bölgelerinden görüntüler yakalayarak dünya çapında tarihsel açıdan önemli anları belgeliyor. Fotoğrafları onu diğer yerlerin yanı sıra Mısır, Libya, Filistin, Suriye ve Ukrayna’ya götürdü. Fotoğrafları 28 Haziran Cuma gününe kadar açık olan “Bir Tür Güzellik” sergisinde yer alıyor.

“Gabriele’nin sentezleme konusunda olağanüstü bir yeteneği var; şiiri, gücü ve güzelliği tek çekimde birleştirmeyi başarıyor. Serginin küratörü Tiziana Castelluzzo, “Fotoğrafları, en açık olanları bile, izleyiciyi olaylar, insanlık ve çatışmaların doğası hakkında sorular sormaya yönlendiren daha geniş, daha karmaşık bir gerçekliğin metaforik bir ifadesidir” diyor.

Foto Muhabiri Gabriele Micalizzi Savaşa Yakınlaşıyor ve Kişiselleşiyor
© Gabriele Micalizzi Action 3 Atene 2011 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery
© Gabriele Micalizzi Libian Trompe loeil Tripoli 2020 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery
© Gabriele Micalizzi Broken Dreams 22 Donbas Ukarine 2022 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery RGB 1160x774 jpg

“Gabriele savaşı sadece tasvir etmekle kalmıyor, aynı zamanda savaşçıların yanında, sahnenin ortasında durarak ve aynı risklerle yüzleşerek savaşı ilk elden deneyimliyor. Çekimleri yalnızca gördüklerini değil aynı zamanda tüm duygusal yükünü de yansıtıyor. Ancak Gabriele’nin bakışı hiçbir zaman yargılayıcı değil, sanki tarihin gerçeklerinin en mahrem ve insani yönlerinin anlaşılması ve netlik ihtiyacı tarafından yönlendiriliyormuşçasına özgür ve açıktır.”

Bir açıklamaya göre sergi, Micalizzi’nin “Arap devrimlerinden başlayarak Orta Doğu’da halifeliğe karşı çatışmalardan Ukrayna ve Filistin’deki güncel çatışmalara kadar” geniş arşivinden öne çıkanları seçti. Bunlar sadece İtalyan galerisinde mevcut olmakla kalmayacak, aynı zamanda Micalizzi’nin çalışmalarına daha fazla erişim sağlayacak şekilde, çevrimiçi bir 3D izleme odası aracılığıyla da erişilebilecek.

© Gabriele Micalizzi From Renaissance to Resistance Donbas 2022 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery
© Gabriele Micalizzi Manifesto March of Return Gaza 2018 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery WEB
© Gabriele Micalizzi Action 1 Istanbul Turkey 2013 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery WEB
© Gabriele Micalizzi Mock Death March of Return Gaza 2018 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery
© Gabriele Micalizzi Action 2 Libia 2016 Courtesy of 29 ARTS IN PROGRESS gallery

Micalizzi’nin açıklamasında şöyle deniyor: “Gabriele’e göre savaş bir tiyatro gibidir; askeri ortamda, herkesin belirli bir rolde, belirli bir sahnede ve sınırlı bir süre içinde belirli bir role sahip olduğu çatışma bölgesini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.” ilk sergi. “Foto muhabirinin görevi, tek bir silah kullanarak örneklemek ve anlatmaktır: Duyguların yükseldiği, genişlediği ve şiddetlendiği, dostlukların pekiştiği veya kaybolduğu ve dayanışmanın arttığı bu aşamayı paylaşmak için bir eylem aracı haline gelen tek araç olan kamera. birincil ve temel bir ihtiyaç haline geliyor.”

“Bir Tür Güzellik”e hem şahsen hem de çevrimiçi olarak giriş ücretsizdir. Daha fazla bilgi için 29 Arts in Progress web sitesini ziyaret edin .


Fotoğraflar: Gabriele Micalizzi

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.