Haberler

Freddie Mercury’nin Daha Önce Görülmemiş Kişisel Fotoğrafları Açık Artırmada Satılacak

Freddie Mercury’nin daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarının da yer aldığı kişisel eşyaları bu hafta açık artırmayla satılacak.

İnanılmaz derecede nadir bulunan görüntüler, Mercury’nin 1.400’den fazla eşyasıyla birlikte Sotheby’s’de bugün başlayacak bir dizi müzayedede satılacak.

Freddie Mercury'nin Daha Önce Görülmemiş Kişisel Fotoğrafları Açık Artırmada Satılacak
Freddie Mercury 002

Çoğunlukla 1980’lerden kalma polaroidlerden oluşan samimi fotoğraflar, Queen solistinin malikanesinin bir parçasıydı.

Bu görüntüler, müzik efsanesinin 1991 yılında HIV’e bağlı komplikasyonlar nedeniyle ölmesinden bu yana ilk kez kamuoyuna açıklanıyor.

Freddie Mercury 003
Freddie Mercury 004

ABC News’e göre Mercury’nin 265 fotoğraftan oluşan fotoğraf albümleri, müzisyenin Kensington, Londra’daki Garden Lodge malikanesindeki ve yurt dışındaki kişisel yaşamına dair nadir bir fikir veriyor.

Londra’daki Sotheby’s Kıdemli Müdürü David Macdonald, ABC News’e şunları söylüyor: “Bunlar çok ama çok biyografik ama belki de beklediğiniz şekilde değil. “

“Mutfakta bir kediyle oturuyor ya da bilirsiniz bir vazo fotoğrafı var ya da arkadaşları bahçede sohbet ediyor. Farklı türde bir dünya.”

Freddie Mercury’nin Daha Önce Görülmemiş Kişisel Fotoğrafları

Freddie Mercury 005
Freddie Mercury 006

Macdonald fotoğrafları “mitolojiyi bozan” olarak tanımlıyor. Bazı hayranlar Queen şarkıcısının görüntülerde “çılgın bir parti yaşam tarzı” yaşadığını görmeyi beklese de şarkıcı bunun yerine arkadaşlarıyla daha sessiz anlarda fotoğraflandı.

Macdonald, “Polaroidlerde çok ilginç bir şey var çünkü hayatta çok geçici bir an var” diyor.

“30 yıldır, hatta daha uzun süredir karanlıktalar ve onları bu an için gün ışığına çıkarmak ve insanlarla paylaşmak oldukça özel.”

Freddie Mercury 007
Freddie Mercury 008

Mercury, Londra’daki evini ve içindekilerin tamamını yakın arkadaşı ve bir zamanlar nişanlısı olan Mary Austin’e bıraktı. Austin, Mercury’nin ölümünden bu yana nadiren halka açık bir şekilde konuştu ve bu eşyaları hiçbir zaman dünyayla paylaşmadı.

Austin, Nisan ayında BBC‘ye, hayatındaki “bu çok özel bölümü kapatmak ve Mercury’nin kişisel eşya koleksiyonunu satmak gibi zor bir karar verdiğini” söyledi.

Freddie Mercury 009

Sotheby’s’in, Queen solistinin Bohemian Rhapsody ve Don’t Stop Me Now gibi hit parçalarını bestelediği küçük kuyruklu piyanosunu da içerecek olan Freddie Mercury, A World of his Own adlı tek seferlik müzayedesi bugün başlıyor. Bu, Mercury’nin eşyalarının halka açık bir ay süren sergisinden sonra geldi.


Resim katkıları: Tüm fotoğraflar Sotheby’s/Freddie Mercury, Kendine Ait Bir Dünya aracılığıyla.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.