Haberler

Fujifilm kameranızı uygulamayı kullanarak GÜNCELLEMEYİN!

Fujifilm, uygulama aracılığıyla en son ürün yazılımını yükledikten sonra kameranın donmasıyla karşılaşan kullanıcılar için uyarı veriyor.

Fujifilm, müşterilerin akıllı cihazlar için Fujifilm uygulaması aracılığıyla en son üretici yazılımını yükledikten sonra kameralarının donmasıyla ilgili bir sorun bildirmesinin ardından bir özür yayınladı.  

En iyi Fujifilm fotoğraf makinelerinin bir kısmı için bellenim yeni Fujifilm X-T5 gibi, 29 Kasım 2022’de yayınlandı ve o zamandan beri kameranın tamamen tepkisiz hale geldiği birkaç durum oldu. Bununla birlikte, sorunun, bir SD kart kullanarak indirip yüklemek yerine, yalnızca üretici yazılımı Camera Remote Uygulaması kullanılarak güncellendiğinde ortaya çıktığı görülüyor. 

Etkilenen kameralar ve üretici yazılımı güncellemeleri aşağıdaki gibidir: 

Fujifilm X-T5 : Ver.1.00 ve Ver.1.01
Fujifilm X-T4 : Ver.1.70
Fujifilm X-T3 : Ver.4.50
Fujifilm X-S10 : Ver.2.60 ve Ver.2.61
Fujifilm X-T30 II : Ver.1.20
Fujifilm X-T30 : Ver.1.50

Fujifilm, “Yukarıdaki soruna yanıt olarak, gözden geçirilmiş aygıt yazılımını aygıt yazılımı indirme sayfasında 19 Ocak 2023’te yayınlayacağız” dedi. “Bu nedenle, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, ancak sizden revize edilmiş bellenimi güncellemenizi rica ediyoruz.

“Firmware’i gözden geçirilmiş sürümle güncellerken, lütfen aşağıdaki adımlara göre bir SD kart kullanarak firmware’i güncellediğinizden emin olun. (Bu durum, bir SD kart kullanılarak firmware güncellenirken meydana gelmez.)”

Bu nedenle, tekrarlamak gerekirse: işler düzelene kadar ürün yazılımınızı Camera Remote Uygulamasını kullanarak güncellemeyin. Bunun yerine, aşağıda özetlenen SD kart yöntemini kullanarak 19 Ocak’ta gözden geçirilmiş aygıt yazılımına güncelleyin:

Fujifilm kameranizi uygulamayi kullanarak GUNCELLEMEYIN 001
Fujifilm kameranizi uygulamayi kullanarak GUNCELLEMEYIN 001
Bu, DISP/BACK düğmesi basılı tutularak kamera açıldığında görüntülenen ekrandır.

Donanım yazılımı bir SD Kart ile nasıl kurulur

1. Bir hafıza kartı kullanarak en son Fujifilm üretici yazılımını indirin, kameranızın pilinin tamamen şarj olduğundan ve SD kartınızın formatlandığından emin olun. Ardından Fujifilm üretici yazılımı indirme sayfasına gidin ve kameranızı seçin. 

2. Aşağıdaki gibi olması gereken doğru üretici yazılımı olduğundan emin olun: Fujifilm X-T5: Ver.1.00 ve Ver.1.01, Fujifilm X-T4: Ver.1.70, Fujifilm X-T3: Ver.4.50, Fujifilm X-S10: Ver.2.60 ve Ver.2.61, Fujifilm X-T30 II : Ver.1.20, Fujifilm X-T30 : Ver.1.50

3. İndirilen üretici yazılımını SD’ye kopyalayın ve ardından Mac’inizden veya PC’nizden güvenli bir şekilde çıkarın.

4. Kartı kameraya geri koyun ve DISP/BACK düğmelerine basarken açın. Bu, o anda kullanılmakta olan bellenimi gösteren bir ekran getirecektir. En son aygıt yazılımını seçmek için Menu/OK düğmesine basın.

5. Ekrandaki yönergeleri izleyin, aygıt yazılımını güncellemek için Tamam’a tıklayın – bu yüklemenin yaklaşık 90 saniye sürmesi gerekir. 

6. Kurulum tamamlandıktan sonra, aygıt yazılımı güncellemesinin çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol etmek için DISP/GERİ düğmesini basılı tutarak kamerayı kapatın ve tekrar açın. 

Yeni üretici yazılımı yalnızca birkaç gün içinde piyasaya sürüldüğünde, kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamadan uygulama aracılığıyla indirebilmelidir, ancak o zamana kadar, güncel olmak için çaresizseniz, eski üretici yazılımını indirdiğinizden emin olun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.