Satın Alma Rehberi

2022’deki en iyi Fujifilm kameraları

En iyi Fujifilm kameraları, retro stili en son teknolojiyle harmanlayarak hem gelenekçilere, hem meraklılara hem de profesyonellere hitap ediyor.

En iyi Fujifilm fotoğraf makineleri, en güncel teknik özelliklerin yanı sıra şık bir retro gövde isteyen fotoğrafçılar için mükemmeldir. Fujifilm’in en yeni X-Trans sensörleri ve gelişmiş işlemcileri sayesinde, en iyi Fujifilm kameraları stil ve öze sahiptir – peki sizin için doğru model hangisi?

En iyi Fujifilm fotoğraf makinelerini seçerken, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz vardır. Fujifilm X Serisi, X montajlı lensler ve APS-C kompaktları kullanan APS-C aynasız kameralardan oluşur. Bir de Fujifilm GFX serisi var – büyük sensörlere ve piksel sayılarına sahip üst düzey orta format kameralar. Bu kameralar G-mount lensler kullanır ve profesyoneller ve ciddi meraklılar için idealdir.

Bu listedeki tüm Fujifilm kameralarını test ettik ve inceledik ve ekibimiz, hangisinin hangi tür kullanıcı için en iyi olacağı konusunda tavsiyelerde bulundu. Yeni başlayanlar ve uzmanlara ve profesyonellere daha uygun olanların bir karışımı var.

En iyi Fujifilm kameralarını nasıl seçtik?

Fujifilm muhtemelen en çok X serisi aynasız kameralarıyla tanınır ve bunlar arasında yeni Fujifilm X-H2 gibi üst düzey profesyonel modeller de yer alır. ve Fujifilm X-H2S, Fujifilm X-Pro3 gibi retro klasikler ve çok daha ucuz X-E4 ve X-T30 II ve X-S10 gibi meraklılar için çok yönlü uygun fiyatlı kameralar .

Bunlar Fujifilm serisindeki en popüler modeller olacak, ancak güzel Fujifilm X100V modelini de ekledik. Bu, klasik bir film kamerası gibi görünen ve işleyen sabit lensli bir kompakttır. Ceket cebine sığacak kadar ince ve her türlü sokak ve etkinlik fotoğrafçılığı için yeterince göze batmıyor.

Ayrıca Fujifilm’in iki orta format GFX kamerasını da dahil etmemiz gerekiyor. Bunlar daha büyük ve daha uzmanlaşmış, ancak kendi yollarıyla oldukça inanılmaz. GFX 50S II , birçok üst düzey tam çerçeve kameradan daha ucuzdur ve güçlü 102MP GFX 100S , en iyi tam çerçeve modellerin çözünürlüğünü iki katına çıkarır, otomatik odaklama özellikleri, gövde içi sabitleme ve 4K video için bunları eşleştirir, ancak maliyeti çok düşüktür. daha fazla.

Yani Fujifilm’de her şey var: yeni başlayanlar, meraklılar ve uzmanlar için kameralar. Fujifilm kameraları oldukça sık gelir ve gider, bu nedenle bu liste şu anda mevcut olan tüm modellerle düzenli olarak güncel tutulur. Unutulmaması gereken bir nokta: Bu liste dijital fotoğraf makinelerine odaklanmaktadır, bu nedenle Fujifilm’in Instax Polaroid tarzı şipşak fotoğraf makinelerini denemek istiyorsanız, en iyi şipşak fotoğraf makineleri kılavuzumuzda bunlardan bolca bulacaksınız. 

2022’nin en iyi Fujifilm kamerası

2022'deki en iyi Fujifilm kameraları

1. Fujifilm X-H2

Fotoğraf, video ve fiyat açısından genel olarak en iyi Fujifilm kamera


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: APS-C X-Trans 5 HR BSI

Megapiksel: 40

Lens yuvası: Fujifilm X

Vizör: 5,76 milyon noktalı OLED

Hafıza kartı: 1 x CFexpress Tip B, 1x SD UHS-II

LCD: Değişken açılı dokunmatik ekran, 1,62m nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 20 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 8K

Kullanıcı seviyesi: Uzman/profesyonel

Satın
Alma
nedenleri

+ 40MP hareketsiz görüntüler
+ Uzun kayıt süreleriyle 8K video
+ 15/20 fps sürekli çekim

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Soğutma fanı ekstra
– X-H2S, mutlak hız için daha iyidir


Fujifilm X- H2 eşit derecede cazip bir fiyata son derece çekici bir kameradır. Bu kamera, bir APS-C kamerada şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüğe sahip, 40 megapiksel sensörü, bir avuç dolusu  tam çerçeve kamera dışında hepsini geride bırakıyor. Önyükleme için 8K video ve 5 eksenli IBIS ile etkileyici bir fiyata etkileyici performans elde edersiniz! 

Tasarım ve kullanım, önceki X-H2S ve X-H1 ile aynıdır. X-H2’nin üstündeki durum görüntüleme paneli özellikle iyi ve deklanşör hızından ve ISO kadranlarından vazgeçmeye değer. Teorik olarak Fujifilm X-H2’nin tepkileri X-H2’lerin tepkilerinden daha yavaş olacak, ancak yine de hızlı ve doğru AF ile çok hızlı bir performans sergiliyor. Fujifilm X-H2S’ye karşı Aşağıda, X-H2 daha yüksek çözünürlük, ancak biraz daha düşük sürekli çekim patlamaları sunar, bu nedenle aksiyondan ziyade her tür teklif için, şimdiye kadarki en iyi Fujifilm kamerasıdır.

Fujifilm kameraları

2. Fujifilm X-H2S

Vahşi yaşam ve aksiyon için en iyi Fujifilm kamera


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: APS-C X-Trans 5 CMOS

Megapiksel: 26,1

Lens yuvası: Fujifilm X

Ekran: 3 inç eklemli dokunmatik ekran, 1,62m nokta

Vizör: EVF, 5,76m nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 40 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 6K

Kullanıcı seviyesi: Uzman/profesyonel

Satın
Alma
nedenleri

+ 40 fps sürekli çekim
+ 6K/4K 120p video
+ Vücut içi stabilizasyon

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Fiyat gücünü yansıtır


Fujifilm X-H2S tıknaz profesyonel özelliklere sahip gövdesi ve kullanımı, üste monte durum paneli ve önceki modelin dört katı hız sunan beşinci nesil sensörü ile Fujifilm X-mount serisindeki en hızlı kameradır. X-H2S, minimum ekran kararmasıyla 40 fps’de çekim yapabilir, 120p’ye kadar 6K video veya 4K yakalayabilir, gövde içi sabitleme, açılır değişken açılı ekran ve 5,76 m noktalı elektronik vizöre sahiptir. Burada o kadar çok güç var ki, sadece profesyonel bir fotoğrafçı veya kameraman buna ihtiyaç duyacak – ve bunun bir bedeli var. X-H2S, en üst düzey profesyonel APS-C kameradır ve vahşi yaşam ve spor için idealdir.

X T4

3. Fujifilm X-T4

X-H2S tarafından yükseltildi mi? Belki, ama X-T4’ün gücünün büyük bir kısmı var ve çok daha ucuz


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: APS-C

Megapiksel: 26,1

Lens yuvası: Fujifilm X

Ekran: 3 inç eklemli dokunmatik ekran, 1.620k nokta

Vizör: EVF, 3,69 milyon nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 30/15 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 4K

Kullanıcı seviyesi: Uzman/profesyonel

Satın
Alma
nedenleri

+ 6.5 kademeli vücut içi stabilizasyon
+ 60/50p’ye kadar 4K video
+ Yüksek hızlı çekim

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Artık amiral gemisi modeli değil


Fujifilm X-T4 SS’de birkaç nedenden dolayı sıkı bir favoridir. 6,5 adım gövde içi görüntü sabitleme, 4K video, geniş kodek yelpazesi, süper hızlı buse hızları sayesinde satın alabileceğiniz (veya X-H2S’den önceydi) muhtemelen en iyi ve en gelişmiş APS-C kameradır. duyarlı bir EVF vizörü, tam eklemli ekranı ve etkileyici pil ömrü. Sensör, çoğu insan için fazlasıyla yeterli olan 26.1 megapiksel X-Trans sensörüdür ve gerçekten yüksek kaliteli 4K da çekebilir. İlk RRP, önceki modelden (Fujifilm X-T3) biraz daha yüksek ancak paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz.

Fujifilm GFX 100S

4. Fujifilm GFX 100S

4K, IBIS, faz AF, 102MP dahil her şeye sahip orta format kamera ve ÇOK rekabetçi bir fiyat


Özellikler

Sensör: Orta format

Megapiksel: 102MP

Lens yuvası: Fujifilm G

Ekran: 3,2 inç 2 eksenli dokunmatik ekran, 2,36 milyon nokta

Vizör: EVF, 3,69 milyon nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 5 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 30 fps’de 4K

Kullanıcı seviyesi: Profesyonel

Satın
Alma
nedenleri

+ Şaşırtıcı derecede kompakt ve uygun fiyatlı
+ 102 MP görüntüler
+ Hızlı AF performansı
+ Geliştirilmiş görüntü sabitleme

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Uzun süre elde kullanım için hala ağır
– 8 yönlü joystick alışmak zaman alır


Fujifilm, orta format fotoğrafçılık için başka hiçbir markanın başaramadığı bir şey yapıyor. İnanılmaz görüntü kalitesini, hızlı otomatik odaklamayı ve üst düzey bir yapıyı korurken 100 MP sensöre sahip olma lüksünü daha uygun hale getirdi. GFX100S orijinal GFX100‘den daha kompakt bir gövdeye sahiptir ancak sensör çözünürlüğünden veya gövde içi stabilizasyondan ödün vermez. Bir şekilde Fujifilm, orijinal GFX100’ün sunabileceği her şeyi yalnızca daha küçük bir gövdede ve yarı fiyatından fazla olmayan bir fiyata sunan bir kamera yapmayı başardı. Bu, bizim için yaşadığımız türden bir kamera sihirbazlığı ve ilk ona girmesi şaşırtıcı değil.

Fujifilm X S10

5. Fujifilm X-S10

Herkes için en iyi çok yönlü Fujifilm fotoğraf makinesi


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: APS-C

Megapiksel: 26,1 MP

Lens yuvası: Fujifilm X

Ekran: 3 inç değişken açılı dokunmatik ekran, 1,04 m nokta

Vizör: EVF, 2.360k nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 30/8 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 4K

Kullanıcı seviyesi: Orta/Uzman

Satın
Alma
nedenleri

+ Küçük boyut ve mükemmel yapı kalitesi
+ Değişken açılı dokunmatik ekran
+ Gövde içi görüntü sabitleme

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Geleneksel mod kadranı


Fujifilm X-S10 şu anda Fujifilm serisindeki en iyi çok yönlü satın alma ve herkes için bir şeyler var. Tam eklemli bir ekrana sahip ve X serisindeki diğer kameralara kıyasla daha az harici kontrol kadranı ve butona sahip olmasına rağmen genellikle çok iyi idare ediyor. IBIS’e (gövde içi sabitleme) sahip olmak da büyük bir avantajdır ve düşük ışıklı çalışma için oldukça yararlı olan daha düşük deklanşör hızlarıyla elde çekim yapmayı kolaylaştırır. APS-C kameralar açısından, Fujifilm X-S10’dan daha iyi bir özellik, performans ve fiyat dengesi sunan birini düşünmekte zorlanıyoruz ve bu yüzden en iyi seçimimiz.

Fujifilm X100V

6. Fujifilm X100V

Sabit 35 mm eşdeğeri lensli klasik tasarımlı kompakt kamera


Özellikler

Tür: Kompakt

Sensör: APS-C

Megapiksel: 26,1 MP

Objektif: 35mm f/2 (etkili)

Ekran: 3 inç eğilebilir LCD, 1,620 bin nokta

Vizör: Optik + 3.690k noktalı EV

Maksimum sürekli çekim hızı: 20 / 11 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 4K

Kullanıcı seviyesi: Meraklısı

Satın
Alma
nedenleri

+ Hibrit vizör
+ Görkemli görüntü kalitesi

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Optik stabilizasyon yok
– Oldukça pahalı


Fujifilm’in orijinal X100’ü, insanların Fujifilm’in retro tarzdaki modern kameralarına olan saplantısını ateşleyen kameraydı. Beş model sonra, Fujifilm X100V lens değiştirme zorunluluğu olmadan birinci sınıf bir fotoğraf makinesi isteyenler için hala çok popüler bir seçimdir. 35 mm’ye eşdeğer sokak dostu sabit lensi ile hem sokak fotoğrafçıları hem de portre fotoğrafçıları için mükemmel bir kameradır. 

Küçük, cepte taşınabilen bir versiyonda tüm Fujifilm kameralarla aynı olağanüstü yapı kalitesine sahiptir. X-T4 ile aynı 26,1 MP X-Trans sensörüne ve X-Pro 3’tekiyle aynı hibrit vizöre sahip. tasarım ve güncel özellikler ucuza gelmiyor.

Fujifilm X T30 II

7. Fujifilm X-T30 II

Uygulamalı retro kontrollere ancak ciddi güce sahip en iyi klasik Fujifilm


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: APS-C

Megapiksel: 26,1 MP

Lens yuvası: Fujifilm X

Ekran: 3 inç eğilebilir dokunmatik ekran, 1,620 bin nokta

Vizör: EVF, 2.360k nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 30 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 4K

Kullanıcı seviyesi: Orta/Uzman

Satın
Alma
nedenleri

+ Küçük boyut ve geleneksel tasarım
+ Geliştirilmiş otomatik odaklama

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Küçük güncelleme (daha ucuz) X-T30
– Hala vücut içi stabilizasyon yok


Fujifilm X-T30, oldukça uzun bir süredir firmanın en popüler kameralarından biri oldu ve profesyonel düzeydeki teknoloji parçalarını, daha sıradan bir kullanıcı için boyutlandırılan ve fiyatlandırılan bir gövdede bir araya getirdi. Bu X-T30 II , orijinal X-T30‘da büyük bir yükseltme değil, bunun yerine daha büyük bir ekran ve amiral gemisi X-T4‘ten devralınan otomatik odaklama teknolojisi ile küçük bir yenileme. Açıkça bir X-T40 için biraz şampiyonluk yapanları yumuşatmak için tasarlandı ve hemen hemen bunu yönetmesi gerekiyor. 

Özellikle çeşitli film simülasyon modlarıyla muhteşem görünümlü görüntüler oluşturabilen X-T30 II, kullanımı son derece zevkli bir kameradır. Hala yaygın olarak bulunan orijinal X-T30’da bir yükseltme değil, bu nedenle bütçenizi biraz aşıyorsa, bu kamera daha iyi bir seçenek olabilir.


Fujifilm X Pro3

8. Fujifilm X-Pro3

X-Pro3, Fujifilm’in en iyi retro telemetre kamerasıdır


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: APS-C

Megapiksel: 26,1 MP

Lens yuvası: Fujifilm X

Ekran: 3 inç eğilebilir dokunmatik ekran, 1,620 bin nokta

Vizör: Hibrit OVF (%95 genişlik, x0.52 mag) ve OLED EVF (%100 cov, x0.66 mag, 3.69m nokta)

Maksimum sürekli çekim hızı: 11 fps mekanik deklanşör, 20 fps elektronik, kırpma ile 30 fps

Maksimum video çözünürlüğü: 4K UHD

Kullanıcı seviyesi: Meraklısı/Profesyonel

Satın
Alma
nedenleri

+ Muhteşem retro tasarım
+ Hibrit optik/elektronik vizör
+ Roman ‘gizli’ ekran

Kaçınılması
gereken
nedenler

– Pahalı ve özel


Klasik bir telemetre fotoğraf makinesine göre tasarlanmış ancak en son dijital teknolojiye sahip Fujifilm X-Pro3 incelemesi modern özelliklere sahip bir retro kamera isteyen kişilere yöneliktir. X-Pro 3, en yeni 26,1 MP X-Trans sensörü, geliştirilmiş otomatik odaklama ve benzersiz bir ekran tasarımı içerir. Her zaman bir görüntü gösteren bir ekrana sahip olmak yerine, gövdeye yaslanan ve film kameralarının arkasındaki film paket yuvalarını taklit eden küçük bir dijital ekran kullanan bir ekrana sahip. 

Hibrit elektrikli/optik vizör, tam elektronik mod, elektronik katmanlara sahip optik mod ve dijital telemetre modu sunduğu için diğer Fujifilm kameralarından farklı olmasını sağlıyor. Fujifilm X-Pro 3 siyah, Dura siyahı veya Dura gümüşü renklerinde gelir. Dura modelleri, daha uzun süre yepyeni görünmesini sağlamak için güçlü çizilme direnci elde etmek için uygulanan Duratect adlı bir yüzey sertleştirme teknolojisine sahiptir. 2019’da piyasaya sürülen Fujifilm X-Pro3 yüksek fiyat noktasını korudu, aksi takdirde listede daha üst sıralarda görünebilir. Bu, biraz daha uzman bir şey arıyorsanız kesinlikle satın alacağınız bir kamera.


Fujifilm X E4

9. Fujifilm X-E4

Büyük para ödemeden retro havası istiyorsanız, X-E4 mükemmel


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: APS-C

Megapiksel: 26,1 MP

Lens yuvası: Fujifilm X

Ekran: 3 inç eğilebilir dokunmatik ekran, 1,620 bin nokta

Vizör: EVF, 2.36m nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 8/10fps

Maksimum video çözünürlüğü: 4K

Kullanıcı seviyesi: Meraklısı

Satın
Alma
nedenleri

+ Kompakt boyut
+ Fiziksel maruziyet kontrolleri
+ X-T4 ile aynı görüntü kalitesi

Kaçınılması
gereken
nedenler

– 4K video yok


İlk bakışta Fujifilm X-E4 X-T4’e çok benzer görünebilir ancak gerçekte oldukça farklı bir kamera. X-T4, iyi bir çok yönlü arayan profesyonelleri hedeflerken, X-E4, daha çok, kompakt ve taşınabilir bir şey isteyen ancak geleneksel bir fotoğraf makinesinin kullanımıyla ilgilenen meraklıları veya seyahat fotoğrafçılarını hedefliyor. X-E4, X-T4 ile aynı sensöre ve odaklama sistemine sahiptir ancak IBIS içermez. X-T4’ün aksine X-E4, biraz Marmite gibi bazı insanların sevdiği ve bazılarının nefret ettiği telemetre tarzı bir kamera. 

X-E4, Fujifilm XF 27mm f/2.8 lensli bir kit içerisinde gelir ve bu sadece iyi yapılmış gibi görünmekle kalmaz, aynı zamanda üst düzey performans da sunar. X-E4, siyah veya gümüş renginde gelir ve en iyi Fujifilm’in prime lensleriyle çalışır.


Fujifilm GFX 50S II

10. Fujifilm GFX 50S II

Birçok profesyonel tam kare modelden daha ucuz olan orta format bir kamera!


Özellikler

Tür: Aynasız

Sensör: Orta format

Megapiksel: 51,4 MP

Lens yuvası: Fujifilm G

Ekran: 3,2 inç üç yönlü eğilebilir dokunmatik ekran, 2360 bin nokta

Vizör: EVF, 3,69 milyon nokta

Maksimum sürekli çekim hızı: 3 fps

Maksimum video çözünürlüğü: Full HD

Kullanıcı seviyesi: Uzman/profesyonel

Satın
Alma
nedenleri

+ Orta format için uygun fiyatlı
+ Ergonomik olarak tasarlanmış gövde
+ Çarpıcı görüntüler

Kaçınılması
gereken
nedenler

– 4K video yok


Fujifilm, nispeten küçük ve nispeten uygun fiyatlı büyük sensörlü kameralardan oluşan aynasız GFX serisiyle orta format dünyasında devrim yarattı. Fujifilm GFX 50S II, 51.4MP’lik muhteşem bir sensörü gerçekten taşınabilir bir gövdeye sığdıran formülün belki de şimdiye kadarki en iyi damıtmasıdır . Ancak bu modeldeki yenilikler, diğer GFX kameralara göre geliştirilmiş ve kameranın gerçek dünyadaki kullanılabilirliğini daha da genişleten 6.5 duraklı görüntü sabitleme sistemidir. 

Bu ayrıca, devasa 200MP dosyalar oluşturmak için 16 RAW görüntüyü birleştiren bir Piksel Kaydırma Çoklu Çekim modunun dahil edilmesini sağlar. GFX 50S II, yalnızca 3 fps’lik bir patlama hızına sahiptir ve yalnızca 30p’de Full HD video çekebilir, ancak Fujifilm, kimsenin bu kamerayı aksiyon çekimi veya video yetenekleri için satın almadığını doğru bir şekilde tahmin etti. Yapmak için tasarlandığı şeyi yapar ve bunu son derece iyi yapar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.