Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

Geleneksel 12. Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri – Mobile Photography Awards (MPA), 12. yılındaki fotoğraf yarışmasının kazananlarını açıkladı. 2011’de kurulan MPA, en iyi mobil fotoğrafçıları ödüllendiriyor ve akıllı telefonlarla çekilen güzel fotoğrafları sergiliyor.

Yarışmanın son sürümü, 80’den fazla ülkeden binlerce başvuru aldı ve mobil cihazların sağladığı küresel erişimi vurguladı. Son 12 yılda, akıllı telefon yetenekleri sürekli olarak genişledi ve fantastik görüntüleme teknolojisini dünya çapındaki fotoğrafçıların avuçlarına ve ceplerine bıraktı.

Pek çok özel kamera sistemi, özellikle değiştirilebilir lenslere sahip olanlar, pahalıdır ve çoğu potansiyel görsel sanatçı için bazen engelleyicidir. Mobil fotoğrafçılık yalnızca görüntüleme açısından güçlü değil, aynı zamanda maliyet ve erişilebilirlik açısından da özgürleştirici.

Avustralyalı fotoğrafçı Glenn Homann, çeşitli ve etkileyici görüntü portföyü nedeniyle 12. yıllık büyük ödülü kazandı. Fotoğrafları portreler, mimari ve sokak fotoğrafçılığından oluşuyor.

Mobile Photography Awards’ın kurucusu Daniel Berman, “Glenn’in ve bu yılki MPA’ya başvuran tüm fotoğrafçıların böylesine inanılmaz çalışmalarını görmekten heyecan duyduk” diyor. “Glenn’in çalışması, mobil fotoğrafçılığın neyle ilgili olduğunun özünü gerçekten yakalıyor – yalnızca bir akıllı telefon kullanarak her zaman, her yerde çarpıcı görüntüler oluşturma yeteneği.”

Berman, “MPA ile amacımız, mobil fotoğrafçılığın gücünü ve potansiyelini vurgulamaktır” diye ekliyor. “Dünyanın dört bir yanından yetenekli fotoğrafçıların çalışmalarını sergilemekten ve onlara vizyonlarını ve yaratıcılıklarını paylaşmaları için bir platform sağlamaktan gurur duyuyoruz.”

Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri, yapay zeka (AI) kategorisi de dahil olmak üzere siyah beyaz, manzaralar, sokak fotoğrafçılığı, portreler ve daha fazlasını içeren 13 kategoriye sahiptir. Kazananlar 250 $ nakit ödül kazanır. Büyük ödül zaferi için Homann, “12. Yıllık MPA Yılın Fotoğrafçısı” unvanının yanı sıra 3.000 $ ile ödüllendirildi.

Etkileyici zaferine yanıt olarak Homann, “Vay canına, aklım başımdan gitti. Bu takdir benim için çok şey ifade ediyor ve umarım başkalarına mobil fotoğrafçılığın sonsuz olanaklarını keşfetmeleri için ilham verir.” Homann’ın kazanan portföyünün tamamı , fotoğraf denemesi ödülü kazananlarla birlikte Mobile Photography Awards web sitesinde yer alıyor.

“Jürinin kazananları seçmekte zor bir işi vardı. Kazanan fotoğrafların en iyi mobil fotoğrafçılığı temsil ettiğinden eminiz” diyor Berman.

Mimarlık ve Natürmort

Siyah ve beyaz

Manzaralar ve Yaban Hayatı

Makro ve Ayrıntılar

İnsan Fotoğrafları

Portreler ve Otoportreler

Siluetler

Sokak fotoğrafçılığı

Karanlık

Seyahat ve Ulaşım

Görsel Efektler ve Dijital Sanat

Su, Kar ve Buz

Yapay zeka

Bu makalede yer alan her kategoride kazanan fotoğraflara ek olarak, Mansiyon sahipleri Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri web sitesinde görülebilir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.