Haberler

Panasonic, Fotoğraflardaki Balık Gözü Bozulmasını Düzelten Yeni Bir Yöntem Geliştirdi

Panasonic tarafından geliştirilen yeni bir teknoloji, bozulmayı ve eğimi yalnızca tek bir görüntüden hızla düzeltebilir. Yeni yöntem kullanılarak, belirli bir açıyla çekilen veya geniş açılı lens tarafından bozulan görüntüler anında düzeltilebilir.

Read More
Haberler

Artık Videoları Pixelmator Pro’da Düzenleyebilirsiniz

Lumiere kod adlı Pixelmator Pro sürüm 3.2, videoları düzenleme yeteneği ekler. Bu aynı zamanda editörlere hareketli tasarımlar oluşturma ve Adobe Photoshop ile daha da uyumlu hale getiren animasyonlu görüntü formatlarını dışa aktarma kapısını açar.

Read More
Haberler

Adobe’nin Frame.io ‘Camera to Cloud’ Beta’sı Artık RED V-Raptors’ta Yayında

Frame.io, bugün V-Raptor ve V-Raptor XL genel beta sürümünün piyasaya sürülmesiyle kameradan buluta işlevselliğini RED kameralara getirme sözünü yerine getirdi.

Read More
Haberler

Fotoğraf Müzayedesinde Ansel Adams, Steve McCurry ve Daha Fazlasının Eserleri Bulunuyor

Dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından bazılarının çarpıcı fotoğraf koleksiyonu müzayedeye gidecek ve bazılarının 18.000$’a varan hasılat yapması bekleniyor.

Read More
Haberler

National Geographic, 2022 Yılının Fotoğraflarını Açıkladı

National Geographic , 2022 Yılın Fotoğrafları’nı yayınladı. Aralık sayısının manşet hikayesi olan bu seçimler, bu yıl sahada çekilmiş iki milyondan fazla fotoğrafın incelenmesinin sonucudur.

Read More
Haberler

Colorize Bot Siyah Beyaz Fotoğrafları Saniyeler İçinde Renklendirebilir

Colorize Bot , yapay zeka (AI) kullanarak siyah beyaz fotoğrafları renge dönüştüren inanılmaz bir Twitter aracıdır.

Read More
Haberler

AI Image Generator Stable Diffusion, Tartışmalı Yeni Sürümü Yayınladı

Önde gelen yapay zeka görüntü oluşturucu Stable Diffusion, Stable Diffusion Version 2’nin açık kaynaklı sürümünü duyurdu ve belirli sanatçıların stilini kopyalama özelliğini kaldırarak bazı kullanıcıları rahatsız etti.

Read More
Haberler

DJI O3 Air Unit, FPV Drone’lar için Kompakt, Hafif Bir Kameradır

DJI, O3 Air Unit’i duyurdu: yüksek performanslı FPV drone’lar için küçük, hafif, 229 $ değerinde bir FPV kamera ve iletim modülü sistemi.

Read More
Haberler

Canon, Gençlik Programı’na Türkiye’de TOÇEV İş Birliği ile Başlıyor

Canon, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da gençlere fotoğrafçılık becerisi kazandırarak hikâyelerini anlatmalarını sağladığı Gençlik Programı’nı (Young People Programme) Türkiye’de TOÇEV iş birliği ile hayata geçiriyor. 

Read More
Haberler

Annie Lebowitz’in Ronaldo ve Messi’li fotoğrafı şimdiden rekor kırdı

Uzun süreli futbol rakipleri Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, Annie Lebowitz’in objektifine poz vermek için farklılıklarını bir kenara bıraktı.

Read More