HaberlerTeknoloji

iPad için Photoshop Artık Hazır!

İPad’deki Photoshop’un Adobe tarafından resmi olarak onaylanmasından bu yana bir yıldan fazla bir süre geçti, ancak Creative Cloud devi 2019’un sonundan önce programı sunma sözünü yerine getirdi.

İlk duyuruda belirtildiği gibi, iPad on Photoshop, büyük ölçüde aynı temel koda dayanır, ancak iPad’in sunduğu daha dokunuşlu giriş yöntemini hesaba katan birkaç farklı şey bulunuyor. Photoshop’un masaüstü sürümü gibi, iPad’deki Photoshop da tam PSD desteği sunar, böylece birden fazla cihaz arasındaki projeler üzerinde çalışmak sorun olmaz ve iPad’de Photoshop’ta oluşturulan yeni projeler otomatik olarak Adobe Creative Cloud’a kaydedilebilir.

Beta testçilerden önceki raporlarda da belirtildiği gibi, Photoshop’un tüm özellikleri iPad’deki Photoshop’un mevcut sürümünde mevcut değil. Adobe’nin kendi sözleriyle, çoğu Photoshop kullanıcısı için faydalı olacağını bildiğimiz ortak görevleri ve iş akışlarını sağlamaya odaklanılmış. Özellikle, Adobe temel ayarlamalar, fırçalar, klonlama, kırpma, damlalık, maskeleme, katmanlar ve diğer birkaç özellik.

iPad için Photoshop Artık Hazır! 3

Adobe’un Edge müşterilerin Photoshop’u bir mobil cihazda nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgi edindiğini ’öğrendikçe, Seçme Konusu, Hassas Kenar, tuval döndürme ve geliştirilmiş fırça seçenekleri gibi daha güçlü özellikler zaman içinde eklenecektir.

İPad’de Photoshop, iPadOS 13.1’de ve aşağıdaki tüm modellerde çalışır:

• iPad Pro (Wi-Fi, Wi-Fi ve Hücresel)
• iPad Pro (12.9 inç) ve 2. nesil
• iPad Pro (10,5 inç)
• iPad Pro (9,7 inç)
• iPad 5. Nesil
• iPad Mini 4
• iPad Air 2

Adobe, iPad’de Photoshop için 30 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Bundan sonra, fiyatlandırma biraz kafa karıştırıcı olabilir. Şu anda Adobe’nin 20GB Fotoğrafçılık Yaratıcı Bulut planınız varsa (veya 31 Ocak 2020’den önce satın alırsanız), Photoshop’ta iPad, Lightroom, Lightroom Classic ve Photoshop’ta masaüstüne eklenir.

Kapanış tarihine kadar beklerseniz, dört tane daha pahalı seçeneğiniz olacak:

  • Ayda tek başına 20,99 ABD doları karşılığında Photoshop tek uygulama aboneliğine (masaüstünde Photoshop’u ve iPad’i içeren) abone olun,
  • Aylık 20,99 ABD doları tutarında 100 GB Fotoğraf planına abone olun,
  • Adobe All Apps’e ayda 52,99 ABD Doları ödeyin,
  • iPad’de yalnızca Photoshop’ta kullanmak üzere ayda 9,99 ABD Doları abonelik için uygulama içi satın alma işlemi.

İPad’deki Photoshop şu anda iOS App Store‘daki uyumlu cihazlara indirmek için kullanılabilir. Adobe’nin ürün sayfasında iPad’de Photoshop hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.