Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Suha Kocaoğlu Kupası 2020

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği, Suha Kocaoğlu Kupası Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 17 Temmuz 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Suha Kocaoğlu Kupası 2020
Suha Kocaoğlu Kupası 2020 1

Suha Kocaoğlu Kupası 2020

Suha Kocaoğlu Kupası’nın amacı, Suha Kocaoğlu’nun anısını yaşatmak ve fotoğrafın metinlerle desteklendiği çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir. Fotoğrafçıların tekil fotoğraflar üretmesinden ziyade, “proje” üretimine yönelik olarak konu, teknik veya üslup yönünden bütünlük taşıyacak seri fotoğraflar ve anlatmak istediği düşünce ve/veya duygularını sanatsal ya da akademik bir dil ile yazılı olarak ifade eden çalışmalar üretmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Fotoğraf yarışmasında konu sınırlaması yoktur. Sadece kişi veya nesneleri rencide edici konular yarışma dışı bırakılır. Yarışma, sayısal (dijital) kategoride ve renkli veya siyah-beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümdür. Renkli veya siyah-beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

  • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  • Yarışmaya katılım bireysel ya da grup olarak yapılabilir. Grup olarak katılım halinde, grup üyelerinin tamamı bir katılımcı olarak kabul edilir ve gruptaki aynı kişilerle devamlılık beklenir. Grup olarak katılım sağlamış bireyler, aynı yıl içerisinde ayrıca bireysel olarak kupaya katılımcı olarak katılabilirler.
  • 18 yaş üstü herkesin katılımına açıktır ancak TFSF temsilcisi ve Seçici Kurul Üyeleri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
  • Yarışmaya 5 (beş) adet sayısal renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ve bu fotoğrafları bir araya getiren amacı ya da hikayeyi anlatan en az 500 karakter (boşluklu) olmak üzere en fazla 5000 karakteri (boşluklu) aşmayacak Türkçe bir metin ile katılım sağlanır. Metin, fotoğrafların tek tek açıklanması yerine genel konu bütünlüğüne dair olmalıdır.

İlerleyen dönemde tarihi açıklanacak bir ödül töreni düzenlenecektir.

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu