Haberler (Arşiv)

‘Leica ile Fotoğraf Sohbetleri’ ustaları ağırlamaya devam ediyor

Leica Camera Türkiye’nin düzenlediği ‘Leica ile Fotoğraf Sohbetleri’ serisi devam ediyor. ‘Leica ile Fotoğraf Sohbetleri’ etkinliğinin altıncı serisi, ‘Filmli Sohbetler’ başlığı altında 19 Mart’ta gerçekleşecek.

Leica Store İstanbul’da gerçekleşecek ve herkesin ücretsiz olarak katılabileceği etkinliğin konukları, fotoğrafçılığın önemli isimlerinden Mehmet Kısmet ve Tahsin Aydoğmuş olacak.

Analogdan dijitale; klasik/özel tekniklerle ve farklı sunumlarla hayat bulan fotoğrafın karanlıkta kalan özel alanlar, alternatif baskı teknikleri, fotoğraf işleme yöntemleri ve programları, filmli-dijital veya dijital-filmli dönüşümler, dijital dünyada filmli fotoğraf efektleri, taramanın püf noktaları, kalibrasyon ve doğru renkler, baskı malzemeleri ve çeşitliliği gibi A’dan Z’ye fotoğrafa dair özel bilgilerin paylaşılacağı ‘Filmli Sohbetler’, 19 Mart’ta saat 18:30’da Leica Store İstanbul’da gerçekleşecek.

'Leica ile Fotoğraf Sohbetleri' ustaları ağırlamaya devam ediyor

“Her şey bir proje çalışmakla başlar” başlığında Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirilen etkinliğin beşinci serisinde, proje çalışmanın önemini günümüz Türk fotoğrafçılığına kazandıran isimlerden Yusuf Darıyerli ve Erhan Şermet fotoğrafseverlerle buluştu. Uzun yıllardır yürüttüğü proje ve platformlarla kültür-sanatın en büyük destekçilerinden biri olan Doğuş Grubu’nun şirketlerinden Leica Camera Türkiye, Türkiye’de fotoğraf sanatı ve sanatçısının gelişimine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. 7 Mart’ta fotoğraf dünyasının iki önemli ismini ağırlayan “Leica ile Fotoğraf Sohbetleri”, çok sayıda fotoğrafseverin katılımıyla keyifli bir sohbete dönüştü.

Belgesel nitelikli fotoğraf projeleriyle dikkat çeken Ozan Sağdıç ile birçok ulusal ve uluslararası karma/kişisel sergilerde ve projelerde yer alan Erhan Şermet, proje çalışmanın önemini, fotoğrafçıya sağladığı kazanımları ve tecrübelerini Leica Camera Türkiye eğitmenlerinden Murat Gür moderatörlüğünde gerçekleşen “Leica ile Fotoğraf Sohbetleri: “Her şey bir proje çalışmakla başlar!” etkinliğinde fotoğrafseverlerle paylaştı.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.