Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Kolga Tbilisi Photo Award 2019

Gürcistan’daki en büyük ve en prestijli uluslararası fotoğraf yarışması olan KOLGA TBILISI FOTOĞRAF ÖDÜLÜ‘nün 18. sayısı sizler için hazır!

KOLGA TBILISI FOTOĞRAFI çerçevesinde, Gürcistan’daki en büyük ve en prestijli fotoğraf yarışması düzenlenecek. Fotoğraf yarışmasına kayıt 10 Şubat’ta başlayacak ve 15 Mart’a kadar sürecek. Jüri üyeleri en iyi fotoğraf projelerini seçecek ve her kategorideki kazananları ortaya çıkaracak. ÖDÜL’ün temel amacı uluslararası fotoğrafçılığın Gürcistan’la yerel fotoğrafçılığa bağlanmasıdır. Fotoğraf Ödülü’nün dünya çapında – Avrupa’da olduğu gibi ABD’de de duyurulması uluslararası konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bu yılın kategorileri:

  1. Belgesel Serisi
  2. Röportaj
  3. Kavramsal Fotoğraf Projesi
  4. En İyi Fotoğraf
  5. En İyi Portre
  6. Mobil Fotoğraf Serisi

Belgesel Dizisi, Röportaj ve Kavramsal Fotoğraf kategorileri altında yüklenen fotoğraflar, en fazla 12 fotoğraftan oluşan bir seriden oluşmalıdır. Her kategoriye en fazla bir giriş / dizi girebilirsiniz. En İyi Bir Çekim ve En İyi Portre kategorisi katılımcıları, her bir kategoriye en fazla beş fotoğraf yükleyebilir. Mobil Fotoğraf Serisi adaylığı için katılımcılar en fazla 12 fotoğraftan en az 6 fotoğraf yükleyebilir.

Adaylar ilan edilen herhangi bir kategoriye veya tüm kategorilere katılabilir (toplam 58 fotoğraf yüklenebilir).

2019 Kolga Ödülü’ne başvurular şunları içerecektir: Katılımcı otobiyografi alanını doldurmalıdır. Fotoğraf dizisi kategorisine katılmak için, başlık alanını başlık ile doldurun ve metin alanını, serinin İngilizce kavram açıklamasıyla doldurun (her biri en fazla 900 karakter).

Kazananların isimleri uluslararası jüri üyeleri tarafından açıklanacak:

George Schaub – Editör (ABD)
Howard Bossen – Fotoğraf ve Görsel İletişim Profesörü (ABD)
Tina Schelhorn – Küratör Galerie Lichtblick + Kolga Tiflis Fotoğraf (GER)
Michael Kirchoff – Fotoğraf sanatçısı (ABD)

Fotoğraf Ödül Töreni 3 Mayıs’ta Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılacak.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi ve katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.