Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Travel Photographer of the Year 2018

Travel Photographer of the Year® yarışmasının 2018 yılı başvuruları başladı. Dünyanın dört bir yanından ve her yaştan amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, görüntülerini bu uzun soluklu, tanınmış uluslararası yarışmaya www.tpoty.com adresinde sunmak için 1 Ekim’e kadar vakitleri var.

Katılım:

Ücretli

Ödüller:

2018 ödülleri ve detaylar
2018 Yılın Seyahat Fotoğrafçısı, sekiz görüntülü ‘Seyahat’ portföyüne bir giriş olarak ya da dört görüntü kategorisinin birinde ya da her ikisinde iki portföy olarak en iyi sekiz resmi sunmuş olduğu düşünülen fotoğrafçı olacak: ‘Yüzler , İnsanlar, Kültürler veya ‘Doğal Dünya’. Bu başarı ile takip edilen dünya çapında maruz kalmanın yanı sıra, Birleşik Krallık’ta ve denizaşırı ülkelerde TPOTY sergilerinde sergilenen imajlarını görmenin yanı sıra 2018 Yılın Seyahat Fotoğrafçısı, 4.000 sterlin, kişiselleştirilmiş bir deri portföy çantası veya Plastik Sandviç’ten iFolio davası alacak Páramo dış mekan kıyafetlerinin 750 sterlin değerinde ve Royal Photographic Society’ye üyeliği.

15’inci yıl dönümü, “Travel” portföyü, katılımcıların geniş kapsamlı seyahat fotoğrafçılığını sekiz görüntülü bir portföyde sergileme şansı. Bu kategorinin galibi, Fujifilm’in profesyonel fotoğraf makinelerini ve seçtikleri objektifi, Kırkenler’den Bergen’e, Hurtigruten ile birlikte Royal Photographic Society’ye üye olmak için iki kişilik bir gezi düzenliyor.
İki yüzlü, dört yüzlü portföy kategorisi ‘Faces, People, Cultures’ ve ‘Natural World’ün kazananları, her biri Fujifilm profesyonel fotoğraf makinesini ve lenslerini Royal Photographic Society üyeliği ile kazanacak. Ve üç portföy kategorisinde En İyi Tek Fotoğraf ödülünün kazananları, Yılın Seyahat Fotoğrafçılığına yönelik baskıları üreten Genesis Imaging’in giclée sergisinde sergilenecek.

Bir, çarpıcı, görüntü sahibi olan fotoğrafçılar için, üç tane Tek Atış ödülü var: “Işığın Güzelliği”, “Sıcak, Soğuk” ve “Huzur”. Bu kategorilerin galiplerine, her biri Norveç’in Hurtigruten sahil şeridi boyunca iki kişi için beş ya da altı günlük bir kış ya da yaz tatili, artı Páramo’dan bir Torres Insulator ya da Halcon Traveler ceket ve Royal Photographic Society’ye üye olacak.

2003’teki kuruluşundan bu yana, Yılın Seyahat Fotoğrafçısı genç fotografik yetenekleri her zaman teşvik etti ve tüm dünyadaki gençlere ödüller verdi – geçen yılki Amerikalılar tarafından çekilen Genç TPOTY başlıklarıyla. Bu yılın Genç TPOTY teması “Maceralarım” ve 14 yaş altı ve 15 ila 18 yaş altı iki grup var. Genel genç kazanan bu gruplardan birinden gelebilir. 2018 Yılın Genç Seyahat Fotoğrafçısı 500 TL, kişiselleştirilmiş bir Plastik Sandviç deri portföy kitabı veya iFolio, Royal Photographic Society üyeliği ve Photo Iconic fotoğraf atölyesi veya çevrimiçi görüntüleme eleştirisi oturumunda bir yer kazandı. İki yaş grubunun galipleri, her biri 250 TL artı bir fotoğraf ikonik fotoğraf atölyesi veya görüntüleme eleştirisi oturumunda bir yer alırlar.

Başlangıçtan itibaren, Yılın Seyahat Fotoğrafçısı, bir gün profesyonel olmayı hedefleyen yeni yetenekli ve gelecekteki fotoğrafçıları destekledi. 2018 Yeni Yetenek Ödülü, “Festivaller ve Etkinlikler” temasına sahiptir. Bu altı görüntü kategorisi sadece amatör ve yarı profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Kazanan, 500 sterlin artı Páramo Halcon Traveler ceket, kişiselleştirilmiş bir deri portföy çantası veya Plastik Sandviç, Fotoğraf İkonik fotoğrafçılığından veya eleştirilerden ve Royal Photographic Society üyeliğinden iFolio davası alacaktır.

Uygunluk:

Yarışma ya da yargılamanın yürütülmesine doğrudan katılanlar dışında herkese açıktır. Herhangi bir ülkeden, 19 yaş ve üstü, herhangi bir fotoğrafçı, amatör ve profesyonel, üç Portföy kategorisine girebilir ve herkes üç Tek Görüntü “Tek Atış” kategorisine ve Akıllı Çekim kategorisine girebilir. Yılın Kategorisi Yeni Yetenek ve Genç Seyahat Fotoğrafçıları

Telif ve Kullanım Hakları:

TPOTY, resimlerinizin telif hakkıyla ilgili herhangi bir iddiada bulunmaz. Telif hakkı her zaman TPOTY tarafından saygı gösterilecek ve fotoğrafçı tarafından saklanacaktır. Bir görüntü veya fotoğrafın TPOTY tarafından çoğaltılması durumunda, fotoğrafçı kredilendirilecektir.

Bir görüntü veya fotoğrafın TPOTY tarafından çoğaltılması durumunda, fotoğrafçı kredilendirilecektir. Organizatörler ve sponsorlar, tüm ortamlarda girilen görüntülerin ücretsiz çoğaltılması ve sergilenmesi hakkını saklı tutar, ancak bu ödüllerle bağlantılı olarak. TPOTY portföy kitaplarında, sergi kataloğunda ve TPOTY uygulamasında reprodüksiyon ve diğer en iyi görüntülerin seçimi seçilebilir. Derleme ve retrospektif kitaplar için, TPOTY, daha önce dört yıldan fazla girmiş olan herhangi bir görüntünün dahil edilmeden önce fotoğrafçıların iznini ve anlaşmasını isteyecektir. TPOTY veya sponsorlarının görüntülerinizi yukarıda belirtilen şartların dışında çoğaltması için sınırsız lisans talep etmeyiz. Diğer tüm TPOTY Collection ürünlerine (kartlar, takvimler, baskılar vb.) Dahil olan resimler, fotoğrafçı ile ayrı bir anlaşmaya tabi olacak ve bir telif ücreti ödenecektir. Görüntü reprodüksiyonunun ödüllerle ilgisi olmadığı durumlarda izin ve fotoğrafçı ile önceden bir ücret kararlaştırılacaktır.

Tema:

Gezi, İnsan

 

Son Katılım: 1 Ekim 2018

Başvuru Adresi: https://www.tpoty.com/awards/how-to-enter

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.