Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları

Sony World Photography Awards Student Competition

Sony World Photography Awards Student Competition (Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Öğrenci Yarışması) son katılım tarihi 30 Kasım 2023’dir.

Dünya çapında fotoğrafçılık öğrencilerine yönelik bir platform sağlayan birincilik ödülü, en iyi Sony dijital görüntüleme ekipmanıdır.

  • Tam zamanlı bir fotoğrafçılık programına katılan 18 ila 30 yaş arasındaki herkesin katılımı ücretsizdir*
  • Öğrenciler 5 ila 10 resim içeren bir set brifingine yanıt verirler
  • En fazla 10 kısa listeye alınmış fotoğrafçı
  • Genel kazananlardan biri Yılın Öğrenci Fotoğrafçısı unvanını alır
  • Son tarih 30 Kasım 2023 saat 13.00 (GMT)
Sony World Photography Awards Student Competition

2023 Özeti

Bu yılki öğrenci yarışması için, katılımcılardan projelerini Ev merkezli olmalarını istiyoruz.

Sayısız şekilde yorumlanabilecek evrensel bir tema, bize 5 ila 10 resim aracılığıyla ‘Ev’ temasının odak noktası olduğu bir hikaye gösteriyor. Sizin (veya bir nesnenin) yakın tuttuğunuz bir yeri yakalamaktan, gündelik yaşamı belgelemeye, bir grup veya topluluk için evin neyi simgelediğine kadar, bize evin ne anlama geldiğini kendi görsel imzanızla gösterin. Konu hakkında fiziksel duyunun ötesinde düşünmek isteyebilirsiniz: Ev birçokları için anıların kilidini açabilir ve geçmişteki olayları tetikleyebilir.

Resimleriniz herhangi bir cihazda, herhangi bir tarzda (siyah beyaz veya renkli) çekilebilir ve size en uygun olduğunu düşündüğünüz açıdan yaklaşılabilir. Yaratıcı tepkiler teşvik edilse de, brifinglere bağlı kalmak çok önemlidir. Eğer kurumunuz henüz kayıtlı değilse buradan kayıt olabilirsiniz. Bu yılın özetiyle ilgili bilgi almak veya diğer sorularınız için lütfen panagiotis@worldphoto.org

*Program, diploma / Sanat Lisansı / Yüksek Lisans müfredatı kapsamında yüksek öğrenim düzeyinde öğretilen resmileştirilmiş bir fotoğrafçılık kursu / kredisi / modülü / temeli anlamına gelir.

Genel kazananGenel kazananın üniversites / kurumKısa liste
Sony dijital görüntüleme ekipmanını alın***
Londra’daki ödül törenine uçuş ve konaklama****
Sertifika***
Kupa*
Küresel basında görünürlük***
Kitabın kopyası**
Kitaba dahil edilmesi**
Sergiye dahil olma**
WPO’nun internet sitesinde tanıtımı***
WPO’nun çevrimiçi topluluğuna tanıtımı***

Ödüller

* Genel olarak kazanan üniversiteye 30.000 € değerinde Sony dijital görüntüleme ekipmanı verilir.

**Öğrenci ve bir öğretmen için uçuş ve konaklama dahildir

Yarışma Koşulları

1. Yarışma, Dünya Fotoğraf Örgütü’nün seçilmiş Üniversitelerindeki tüm fotoğrafçılık öğrencilerine açıktır. Tüm Katılımcılar, Yarışmanın son tarihi itibarıyla 18 ila 30 yaş arasında olmalıdır. Tüm katılımlar, başvuru sırasında Yarışma kurallarını ve bu Hüküm ve Koşulları kabul ettiklerini onaylamalıdır. Başvurular 30 Kasım 2023 saat 13.00 GMT’ye kadar gönderilmelidir. Yarışmaya katılan her Katılımcı, Dünya Fotoğrafçılık Örgütü’nün kendi kayıt verilerini almasına izin verildiğini kabul ve beyan eder. Tüm kişisel bilgiler Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından gizlilik politikasına uygun olarak kullanılacaktır.

2. Öğrencilerin bir brifinge yanıt veren Beş (5) – On (10) adet resim sunmaları gerekmektedir. Katılmak için öğrencilerin kurumlarının kayıtlı olduğundan ve resimlerin www.worldphoto.org aracılığıyla gönderildiğinden emin olmaları gerekir .

3.1 Tüm katılımlar 30 Kasım 2023 tarihine kadar yüklenecektir.

İlgili Makaleler

3.2 Tüm katılımcı öğrencilerin fotoğrafları daha sonra seçilen Dünya Fotoğrafçılık Organizasyonu jüri heyeti tarafından değerlendirilerek kısa liste ve genel kazanan belirlenecektir. Seçilen kısa liste, Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından uygun görüldükten sonra 1 Şubat 2024 tarihinden sonra açıklanacaktır.

3.3 Genel kazanan Nisan 2024’te açıklanacaktır.

3.4 Dünya Fotoğraf Örgütü’nün kararı nihaidir ve herhangi bir müzakere yapılmayacaktır.

3.5 Dünya Fotoğraf Örgütü, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, aşağıdaki gerekliliklere uymayan herhangi bir girişi, başvuru Web Sitesine gönderildikten sonra bile diskalifiye etme ve kaldırma hakkını saklı tutar. Dünya Fotoğrafçılık Örgütü, girişi reddedilen veya başka bir şekilde reddedilen hiçbir Katılımcı ile diyaloğa katılmayacaktır:

3.5.1 Başvurular orijinal olmalı ve kendi çalışmanız olmalıdır

3.5.2 Başvurunuzu yarışmaya sunma hakkına sahipsiniz.

3.5.3 Gönderici veya başka herhangi bir kişi/kişiler hakkında kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler içeren girişler.

3.5.4 Hak ihlalinde bulunan, tehdit edici, yanlış, yanıltıcı, küfürlü, taciz edici, iftira niteliğinde, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, skandal niteliğinde, kışkırtıcı, pornografik veya saygısız içerik içeren girişler.

3.5.5 Ceza gerektiren bir suç olarak değerlendirilebilecek, hukuki sorumluluğa yol açabilecek veya başka bir şekilde herhangi bir yasayı ihlal edebilecek davranışı oluşturan veya teşvik eden herhangi bir materyali içeren girişler.

3.5.6 Herhangi bir üçüncü kişi veya kuruluşun telif haklarını, ticari markalarını, sözleşme haklarını veya diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal eden veya herhangi bir kişinin gizlilik veya tanıtım haklarını ihlal eden katılımlar. Bu, örneğin girişlerin aşağıdakileri içermemesi gerektiği anlamına gelir:

3.5.6.1 üçüncü tarafların sahip olduğu ticari markalar;

3.5.6.2 üçüncü tarafların sahip olduğu telif hakkıyla korunan materyaller (film diyalogları veya müzik besteleri dahil); ve/veya

3.5.6.3 Yaşayan veya ölü ünlüleri veya kamuya mal olmuş diğer kişileri tanımlayan isimler, benzerlikler, sesler veya diğer özellikler.

3.5.7 Katılımcının hazır görselleri satın aldığı veya kullanım haklarını güvence altına aldığı katılımlar.

3.5.8 Dünya Fotoğraf Örgütü’nün ürün veya hizmetlerinden başka herhangi bir ürün veya hizmeti tanıtan herhangi bir ticari içerik içeren katılımlar. Girişler ekran jeneriği içermemelidir.

3.6 Başvuruda bulunan her Katılımcı şunları beyan ve garanti eder:

3.6.1 Yarışmaya katılmak ve katılımlarının Web Sitesinde görüntülenmesini sağlamak için gerekli tüm haklara sahiptirler.

3.6.2 Giriş, herhangi bir üçüncü kişi veya kuruluşun telif haklarını, ticari markalarını, sözleşme haklarını veya diğer fikri mülkiyet haklarını içermez veya bunları ihlal etmez. Her Katılımcı, Katılımcının yukarıda belirtilenlerden herhangi birini ihlal etmesi nedeniyle herhangi bir kişiye borçlu olunan tüm telif hakları, ücretler ve diğer meblağlar açısından Dünya Fotoğraf Organizasyonu’nu tamamen tazmin etmeyi kabul eder.

3.6.3 Girişte tasvir edilen her kişi, gösterildiği gibi tasvir edilmesine izin vermiştir. Kullanılan kostüm, dekor veya diğer malzemelerin sahibinin izni ile kiralanması veya ödünç alınması ve ilgili tüm izinlerin alınmış olması gerekmektedir.

3.6.4 kasıtlı olarak silindi

3.6.5 Derecelendirme sürecinde yanlış uygulama ve manipülasyon yapıldığını gösteren yeterli kanıt bulunması halinde Dünya Fotoğraf Örgütü, ilgili girişi veya katılımları kaldırma ve gerekirse ödülü farklı bir Katılımcıya verme hakkına sahiptir. Dünya Fotoğrafçılık Örgütü’nün kararları nihaidir.

3.6.6 kasıtlı olarak silindi

3.6.7.1 Yarışmaya bir katılım sunan her Katılımcı, Telif Hakkının fotoğrafçıya ait olduğunu kabul eder. Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’nde kullanılan tüm fotoğraflar, fotoğrafçının kredi limitini taşıyacaktır. Kullanım, Nisan 2023’teki duyurudan sonra en fazla üç yıl boyunca herhangi bir Dünya Fotoğrafçılık Örgütü medyasında veya belgesinde yayınlanmasını içerebilir, ancak bununla sınırlı değildir. İşbu belgeyle, Dünya Fotoğrafçılık Örgütü’ne, Sözleşme süresi boyunca her Katılım için münhasır olmayan, geri alınamaz bir lisans veriyorsunuz. Aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Yarışmayla doğrudan veya dolaylı olarak bağlantılı ancak yalnızca etkinlikle bağlantılı herhangi bir kullanım için tüm medyada ebediyen dünya:

(a) Yarışmayı değerlendirmek

(b) Dünya Fotoğrafçılık Örgütü’nü tanıtan ve Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından düzenlenen halka açık sergilerde kazanan başvuruların ve ikincilerin sergilenmesi

(c) Web Sitesine dahil edilmesi ve kazananın kitabında veya benzeri bir yerde yayınlanması.

(d) Yarışmanın ve/veya Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından düzenlenen herhangi bir serginin tanıtımını yapan herhangi bir materyale, Dünya Fotoğraf Örgütü’nün tanıtımına dahil edilmesi

(e) yazarın bireysel anlaşmasına göre Dünya Fotoğraf Örgütü veya herhangi bir üçüncü tarafça satılacak Yarışma ve sergiyle ilgili ürünlere dahil edilmesi

(f) Yarışma ve herhangi bir sergiyle bağlantılı olarak çoğaltılmak üzere basına girişlere alt lisans verilmesi

(g) Web Sitesini görüntüleyenlerin görüntüleri bir bilgisayar ekranında, PDA’da veya cep telefonunda görüntülemesine ve bu tür sayfaları elektronik biçimde diskte, PDA’da veya cep telefonunda saklamasına izin vermek (ancak herhangi bir sunucuda veya bir ağa bağlı başka depolama cihazında değil) ) yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanım içindir. Lütfen 9. maddeye de bakınız.

3.6.7.2 Her Katılımcı, Yarışma için bir başvuru göndererek, görselin kötüye kullanılmasına karşı koruma amacıyla kendi görselini işaretlemenin Katılımcının sorumluluğunda olduğunu kabul eder; Dünya Fotoğrafçılık Organizasyonu ve Etkinlik Ortakları, herhangi bir görselin kötüye kullanılmasından dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez ve yükümlü değildir.

3.6.8 Dünya Fotoğrafçılık Organizasyonu, web sitesi kullanıcılarından veya Yarışma ile ilişkili veya Yarışmada kullanılan herhangi bir ekipman veya programdan kaynaklanan yanlış, yanlış veya eksik bilgilerden dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez ve Dünya Fotoğrafçılık Organizasyonu, teknik, donanımsal veya teknik sorunlarla ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez. Yarışma ile ilgili olarak kayıp ağ bağlantıları, bozuk bilgisayar iletimleri, diğer sorunlar veya teknik arızalar nedeniyle herhangi bir türde yazılım arızası veya yazılım arızası.

Dünya Fotoğraf Örgütü, herhangi bir hata, ihmal, bozulma, kesinti, silinme, kusur, işlem veya iletimde gecikme, iletişim hattı arızası, hırsızlık veya imha veya girişlere yetkisiz erişim veya kayıtların değiştirilmesi konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Dünya Fotoğraf Örgütü, herhangi bir telefon şebekesi veya hattında, bilgisayar çevrimiçi sistemlerinde, sunucularında, bilgisayar ekipmanında, yazılımında meydana gelebilecek sorunlardan veya teknik arızalardan, teknik sorunlar, insan kaynaklı sorunlar nedeniyle Dünya Fotoğraf Örgütü’ne gönderilen herhangi bir e-postanın arızalanmasından sorumlu değildir.

Katılımcının veya başka herhangi bir kişinin bilgisayarında, Yarışmaya katılım veya herhangi bir materyalin indirilmesiyle ilgili veya bundan kaynaklanan herhangi bir yaralanma veya hasar da dahil olmak üzere, internette veya herhangi bir web sitesinde veya bunların herhangi bir birleşiminde oluşan hata veya trafik sıkışıklığı. Bilgisayar virüsleri, hatalar, tahrifat, izinsiz müdahale, sahtekarlık veya teknik arızalar da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yarışmacının girişi görüntülenemezse veya planlandığı gibi çalışamayacaksa, Dünya Fotoğraf Örgütü hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Bilgisayar çevrimiçi sistemleri, sunucular, bilgisayar ekipmanı, yazılım, teknik sorunlar, insan hatası veya internetteki veya herhangi bir web sitesindeki trafik sıkışıklığı veya bunların herhangi bir birleşimi nedeniyle Dünya Fotoğraf Örgütü’ne gönderilen herhangi bir e-postanın herhangi bir yaralanma da dahil olmak üzere başarısız olması veya Katılımcının veya başka herhangi bir kişinin bilgisayarında Yarışmaya katılım veya herhangi bir materyalin indirilmesiyle ilgili veya bundan kaynaklanan hasarlar.

Bilgisayar virüsleri, hatalar, tahrifat, izinsiz müdahale, sahtekarlık veya teknik arızalar da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yarışmacının girişi görüntülenemezse veya planlandığı gibi çalışamayacaksa, Dünya Fotoğraf Örgütü hiçbir sorumluluk kabul etmez. bilgisayar çevrimiçi sistemleri, sunucular, bilgisayar ekipmanı, yazılım, teknik sorunlar, insan hatası veya internetteki veya herhangi bir web sitesindeki trafik sıkışıklığı veya bunların herhangi bir birleşimi nedeniyle Dünya Fotoğraf Örgütü’ne gönderilen herhangi bir e-postanın herhangi bir yaralanma da dahil olmak üzere başarısız olması veya Katılımcının veya başka herhangi bir kişinin bilgisayarında Yarışmaya katılım veya herhangi bir materyalin indirilmesiyle ilgili veya bundan kaynaklanan hasarlar.

Bilgisayar virüsleri, hatalar, tahrifat, izinsiz müdahale, sahtekarlık veya teknik arızalar da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yarışmacının girişi görüntülenemezse veya planlandığı gibi çalışamayacaksa, Dünya Fotoğraf Örgütü hiçbir sorumluluk kabul etmez. Teknik sorunlar, insan hatası veya internetteki veya herhangi bir web sitesindeki trafik sıkışıklığı veya bunların herhangi bir kombinasyonu nedeniyle Dünya Fotoğraf Örgütü’ne gönderilen herhangi bir e-postanın başarısız olması, buna Katılımcının veya başka bir kişinin bilgisayarında veya herhangi bir olayla ilgili olarak herhangi bir yaralanma veya hasar gelmesi de dahildir. Yarışmaya katılımdan veya herhangi bir materyalin indirilmesinden kaynaklanan.

Bilgisayar virüsleri, hatalar, tahrifat, izinsiz müdahale, sahtekarlık veya teknik arızalar da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yarışmacının girişi görüntülenemezse veya planlandığı gibi çalışamayacaksa, Dünya Fotoğraf Örgütü hiçbir sorumluluk kabul etmez. Teknik sorunlar, insan hatası veya internetteki veya herhangi bir web sitesindeki trafik sıkışıklığı veya bunların herhangi bir kombinasyonu nedeniyle Dünya Fotoğraf Örgütü’ne gönderilen herhangi bir e-postanın başarısız olması, buna Katılımcının veya başka bir kişinin bilgisayarında veya herhangi bir olayla ilgili olarak herhangi bir yaralanma veya hasar gelmesi de dahildir. Yarışmaya katılımdan veya herhangi bir materyalin indirilmesinden kaynaklanan.

Bilgisayar virüsleri, hatalar, tahrifat, izinsiz müdahale, sahtekarlık veya teknik arızalar da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yarışmacının girişi görüntülenemezse veya planlandığı gibi çalışamayacaksa, Dünya Fotoğraf Örgütü hiçbir sorumluluk kabul etmez. Katılımcının veya başka herhangi bir kişinin bilgisayarında, Yarışmaya katılım veya herhangi bir materyalin indirilmesiyle ilgili veya bundan kaynaklanan her türlü yaralanma veya hasar da dahildir. Bilgisayar virüsleri, hatalar, tahrifat, izinsiz müdahale, sahtekarlık veya teknik arızalar da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yarışmacının girişi görüntülenemezse veya planlandığı gibi çalışamayacaksa, Dünya Fotoğraf Örgütü hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Katılımcının veya başka herhangi bir kişinin bilgisayarında, Yarışmaya katılım veya herhangi bir materyalin indirilmesiyle ilgili veya bundan kaynaklanan her türlü yaralanma veya hasar da dahildir. Bilgisayar virüsleri, hatalar, tahrifat, izinsiz müdahale, sahtekarlık veya teknik arızalar da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle yarışmacının girişi görüntülenemezse veya planlandığı gibi çalışamayacaksa, Dünya Fotoğraf Örgütü hiçbir sorumluluk kabul etmez.

3.6.9 Hiçbir durumda Dünya Fotoğraf Örgütü, ana şirketleri, bağlı kuruluşları, yan kuruluşları ve ilgili şirketleri, Etkinlik Ortakları, reklam veya tanıtım ajansları veya yetkilileri, yöneticileri, çalışanları, hissedarları, temsilcileri veya acenteleri herhangi bir zarardan sorumlu veya yükümlü olmayacaktır. veya herhangi bir Katılımcının Web Sitesine erişiminden ve Web Sitesini kullanımından kaynaklanan doğrudan, dolaylı, arızi, sonuç olarak ortaya çıkan, özel veya cezai zararlar da dahil olmak üzere her türlü kayıp. Yukarıda belirtilenlerin genelliğini sınırlamaksızın, Web Sitesindeki her şey, ticarete elverişlilik, amaca veya kullanıma uygunluk veya ihlal etmemeye ilişkin zımni garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, açık veya zımni herhangi bir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmaktadır. .

3.6.10 Yarışmaya katılırken, her bir Katılımcı ilgili tanıtıma katılmayı ve ek ücret ödemeden reklam, tanıtım ve tanıtım amacıyla ad ve benzerliklerin kullanılmasını kabul eder. Her Katılımcı, katılarak, Dünya Fotoğraf Organizasyonu’nu, ana şirketlerini, yan kuruluşlarını, bağlı şirketlerini, direktörlerini, memurlarını, çalışanlarını, Etkinlik Ortaklarını ve temsilcilerini, aşağıdaki olaylardan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan her türlü sorumluluk veya yaralanma, kayıp veya hasardan ibra eder ve masun tutar. Yasaların izin verdiği ölçüde Yarışmaya katılım veya herhangi bir ödülün kabulü veya kullanılması.

3.6.11. Tüm Katılımcıların medyaya basılmaya uygun, yüksek çözünürlüklü bir resim sunabilmesi gerekmektedir.

3.6.12. Ödül kazananlar için nakit alternatifi mevcut değildir.

3.6.13. Ödül kazananlar, ödüllerinin bir parçası olarak dijital görüntüleme ekipmanı alabilirler ve bu gibi durumlarda ekipman kendilerine gönderilebilir. Bazı ülkelerde ödüllere gelir vergisi uygulanabilir. Ödülle ilgili her türlü gelir vergisini kendi ülkesinin kanunlarına uygun olarak ödemek kazananın sorumluluğundadır. Bu tür durumlarda Kazanan, Dünya Fotoğrafçılık Örgütü’nü, ebeveynlerini, bağlı kuruluşlarını veya ortaklarını, kazananın maruz kaldığı ve ödüller sonucunda ortaya çıkan her türlü vergi yükümlülüğü, masraf, para cezası, ceza veya faiz veya diğer yükümlülüklere karşı tazmin etmeyi ve tazmin etmeyi kabul eder. Kazanana sunulur.

3.6.14. Kazananlar çevrimiçi olarak yayınlanacaktır.

3.6.15 Dünya Fotoğraf Örgütü’nün kararı nihaidir ve hiçbir yazışma yapılmayacaktır.

3.7 Görsellerin 1 Ocak 2023 ile 30 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında çekilmiş olması gerekmektedir.

3.8 Görüntüler dijital olarak değiştirilebilir. Görüntünüzün nasıl değiştirildiğine ilişkin ayrıntıları vermelisiniz.

4. Başvurunuz manipülasyon içerebilir, ancak Girişlerin manipüle edildiği durumlarda, bunun kapsamı gönderim sırasında resim açıklaması bölümünde açıklanmalıdır. Şüpheye mahal vermemek için, tüm Başvurular orijinal olarak daha sonra üzerinde oynanmış olabilecek analog veya dijital fotoğraftan olmalıdır. Bilgisayar tarafından oluşturulan içerik, Katılımın kaynağı olamaz. Değerlendirme sürecinde Katılımınızın manipülasyonunun boyutuna ilişkin bir soru ortaya çıkarsa, doğrulama için orijinal fotoğraf ve resim dosyasını göndermeniz istenebilir.

4.4 Madde 3.2 ve 3.3 uyarınca, kısa listeye alınan ve kazanan tüm fotoğrafçılarla e-posta aracılığıyla iletişime geçilecektir. Dünya Fotoğraf Örgütü’nün herhangi bir yazışmada belirtilen tarihe kadar katılımcıdan haber alamaması ve bu nedenle başvuruyu onaylayamaması durumunda, katılımcı diskalifiye edilecek ve yerine başka bir fotoğrafçı atanacaktır


Yarışma Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak ve Yarışmaya Başvuru Yapmak için Burayı Tıklayın

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.