Fotoğraf Sergileri

Nicki Panou : We are the dead

Nicki Panou‘nun We are the dead, George Orwell’in “1984” adlı kitabında açıklanan temalara dayanan dokuz resim dizisidir. İlk olarak Aralık 2019’da “2084” Selanik Fotoğraf Kontrast Festivali de sunuldu.

İnsanın özgürlüğü ve onu geri kazanma mücadelesi, insanlık tarihinde ve dolayısıyla edebiyatta, tiyatroda, sinemada sürekli bir tema olmuştur. Hikaye her zaman değişir: farklı zaman, farklı yer, farklı araçlar. Hikayenin özünde, doğuştan gelen özgürlük ihtiyacımızdan kaynaklanan her türlü baskıya karşı mücadele yatıyor.

George Orwell’in 1984’ü aklımdayken, bir kabusa benzeyen dokuz resim oluşturdum. Kahramanlar Orwell’in evreninin bir parçası değildir; bunun yerine, zaman içinde olmayan bir yerde hareket ederler. Kabus gibi bu anlık görüntüler, kişisel özgürlüğün baskı altına alınmasındaki mücadeleyi belirsiz bir sonuçla tanımlamak için sembolik ve gerçeküstü unsurları kullanıyor. Kendileriyle, şimdi ve gerçeklikle bağlantı kurmak izleyiciye kalmıştır.

Fotoğraf / Set tasarımı / Video: Nicki Panou

Fotoğrafçının asistanı: Kiriaki Papadopoulou

Kostümler: Nicki Panou, Kiriaki Papadopoulou

Modeller: Stathis Papoulidis, Katerina Ganda, Alexandros Stamatis, Stavros Siagalidis, Christina Papadopoulou

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.