Fotoğraf Sergileri

Gem Hale : Hay Day

Gem Hale, Güney ve Güneydoğu’daki “amerika’nın bel kemiği” modern kovboyları fotoğraflamak için beş yıl harcadı.

Gem Hale’in projesi Hay Day, 21. yüzyılda bir Güney geleneğini canlı tutan Siyah kovboyları tasvir ediyor.

Hale, “Amerikan medyasında kovboylara karşı bir hayranlık var” diyor .

“Siyah kovboy tipik olarak çok kentsel bir ortamda tasvir ediliyor (Compton kovboyları, Fletcher sokak kovboyları), bu yüzden bu hikayenin daha kırsal bir yanını göstermek için bir adım geri çekilip köklerime ve ailemin köklerine daha derine inmek istedim. ”

Hale, Güney Amerika’da hâlâ yaşayan kovboyların yaşamları hakkında daha fazla şey öğrenmek istediğini söylüyor.

“Modern kovboy, geleceği etkilemek için bugünü karşılayan tarihtir. Son dört yılımı bu insanlarla bağlantı kurmak için harcadım” diyor.

“Çiftlikleri ve çiftlikleri, yaşam tarzları ve değerleri, ama en önemlisi gelenekleri ve onu neden yaşattıkları hakkında bilgi edinmek.”

Hale, projeye kovboylarla patika gezilerine çıkıp onları tanıdıktan sonra başladı.

“Bazen öne çıkarılacak yeni ve benzersiz kovboylar bulmak zor oldu ama evren her zaman benim lehime oynadı ve bağlantılar her zaman çok organik bir şekilde ortaya çıktı” diyor.

“Bu kovboyların Amerikan toplumumuzun bel kemiği olduğunu gördüm. Fiziksel açıdan, sofralarımızda yiyecek olmasını sağlarlar.

“Bundan da öte, modanın temel yönlerine geçiş yapan bütün bir kültürü etkilediler. Hay Day, Kara Kovboy’un tanınması için yeni bir yolun şafağını ortaya koyuyor.”

Aslen Teksaslı olan ve şu anda Atlanta’da ikamet eden Hale, Hay Day’i 2018 ile 2023 arasında çekti, bu nedenle proje için birden fazla kamera kullandı.

İlgili Makaleler

Fujifilm GFX 50r, Fujifilm X-Pro 2, Nikon D800, Nikon Df, Hasselblad 500 C/M ve Contax G2 kullandım” diyor.

Hale , 31 Mart’tan 1 Nisan’a kadar Teksas’ta düzenlenen yıllık Round Top Antika ve Sanat fuarında Hay Day’i sergiliyor .

“Bu güzel, büyük kırmızı ambarı bir galeriye dönüştürdük ve bundan daha fazlasını, işi düzgün bir şekilde deneyimlemenin gerçek bir yolu haline getirdik” diye ekliyor.

Sergi hakkında daha fazla bilgi için Hale’in web sitesini ziyaret edin. Çalışmalarının daha fazlası web sitesinde ve Instagram‘da bulunabilir .

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu