Haberler

Nikon NX Tether 2.0, video çekimi, canlı görüntü ve ek ayar kontrolü ekler

Nikon’un NX Tether 2.0’ı çıktı ve üst düzey aynasız fotoğraf makinelerinin (artı D780) sahiplerine bir dizi yeni kontrol sunuyor. Kullanıcılar artık video çekebilir, tam kapsamlı canlı görüntü elde edebilir (Z8/Z9’da kablosuz olarak), çok sayıda çekim ayarını yapabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Nikon NX Tether 2.0

NX Tether 2 artık Z8/Z9 kullanıldığında kablosuz olarak bile hem fotoğraf hem de video için tam zamanlı canlı görüntü sunuyor. Kullanıcılar artık Aktif D-Lighting, dosya formatı ve Picture Control modu gibi orijinal NX Tether yazılımına göre çok daha fazla ayarı ayarlayabiliyor. Kullanıcı arayüzü geliştirildi ve sürüm 1.0’a göre daha özelleştirilebilir hale getirildi.

NX Tether 2, Z6 ve üst düzey Z serisi kameraların yanı sıra D6 ve D780 DSLR’ler gibi modellerle uyumludur ancak yeni canlı izleme özellikleri Zf, Z5 veya Zfc‘de mevcut değildir. Nikon’un web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.


NX Tether 2.0

Nikon, Nikon Tether Ver’in piyasaya sürüldüğünü duyurmaktan mutluluk duyar. 2.0, Nikon dijital fotoğraf makinesiyle bağlantılı çekimin işlevselliğini artıran bir bilgisayar yazılımı uygulamasıdır ve ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Sür. 2.0, Camera Control Pro 2 programının bir parçası olan, çok çeşitli kamera ayarlarının yapılandırılması, uzaktan bağlantılı çekim sırasında canlı görüntü gösterimi ve video kaydı desteği gibi popüler işlevler için destek ekler. Bu yazılım, stüdyo ortamında elde çekim veya ticari ürünlerle yardım almadan çalışan yalnız fotoğrafçıların verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Bu yazılım, çekim ilerledikçe çıktının istemci tarafından büyük bir monitörde onaylanmasına olanak tanır. Bilgisayardan uzaktan yapılandırılabilen kamera ayarlarının çeşitliliği de, profesyonel fotoğrafçılara çok çeşitli durumlarda etkili durağan görüntü ve video kaydı için ihtiyaç duydukları güçlü desteği sağlamak üzere artırıldı.

Kullanıcı arayüzü, kullanım kolaylığı için tasarlandı ve bağlantılı çekimde kullanılan çeşitli işlevlerin düzenli bir düzenini sunarak kullanıcıların canlı görüntü düzenini ve kontrol ekranlarını iş akışlarına daha iyi uyacak şekilde serbestçe ayarlamasına olanak tanıyor. Basit ancak çok işlevli tasarım, daha fazla iş verimliliği için tereddüt etmeden sezgisel kullanıma olanak tanır

Temel Özellikler: NX Tether Ver 2.0

 • Hareketsiz görüntü ve video kaydı için destek sağlanır.
 • Fotoğrafçıların ve müşterilerin bilgisayardan uzakta olsalar bile büyük bir monitörde istenen sonuçların elde edilip edilmediğini kontrol etmelerine olanak tanıyan tam kapsamlı canlı görüntü ekranı.
 • Picture Control ve Etkin D-Lighting gibi Nikon’a özgü çekim ayarları üzerinde kontrol sağlayan fotoğraf makinesi çalıştırma işlevleri.
 • Kullanıcılar görüntülerin kaydedildiği formatı (JPEG, RAW, HEIF) seçebilir. Dahası, kullanıcı her iki kart yuvasına (RAW + JPEG veya HEIF) kayıt yaparken yalnızca JPEG veya HEIF görüntülerinin bilgisayara aktarılmasını seçebilir.
 • Nikon’un ücretsiz Kablosuz Verici Yardımcı Programı yazılımıyla bilgisayara bağlanmak için fotoğraf makinesinin yerleşik Wi-Fi’sini kullanarak kablosuz kontrol de mümkündür. (desteklenen kameralar: Z 9, Z 8)
 • Durağan görüntü ve video kaydı arasında geçiş yaparken verimli bir iş akışını ve çok işlevli ancak basit ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzünü destekler.
 • Uygulama penceresi düzeni, her kullanıcının tercihlerine ve iş akışına uyacak şekilde düzenlenerek her durumda esnek çalışma sağlanır.

Desteklenen işletim sistemi

 • Windows Sürümü:
  • Microsoft Windows 11
  • Microsoft Windows 10
 • Mac Sürümü:
  • macOS Sonoma 14
  • macOS Ventura 13
  • macOS Monterey 12

Ver ile desteklenen kameralar. 2.0.0

 • D-SLR Fotoğraf Makineleri: D6, D780
 • Aynasız Fotoğraf Makineleri: Z 9, Z 8, Z 7II, Z 6II, Z 7, Z 6

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.