Haberler

ON1 Photo RAW 2024 Şimdi Kullanılabilir ve Birçok Yapay Zeka Özelliği İçerir

ON1 Photo RAW 2024 artık mevcut ve bazıları gelişmiş yapay zeka (AI) teknolojisiyle desteklenenler de dahil olmak üzere çok çeşitli yeni özellikler içeriyor.

Uzun yeni özellikler listesi arasında , bir görüntünün sanatsal amacını ve ruhunu koruyan akıllı renk ve ton ayarlamaları vaat eden, yapay zeka destekli yeni bir araç olan Brilliance AI yer alıyor. Yapay zeka destekli renk, ton, gürültü ve ayrıntı ayarları, yazılımın görüntü analizine göre her bir görüntüye göre ayarlanır. Önemli olan, kullanıcının görüntünün çıktısı üzerindeki kontrolünü elinde tutması ve her ayarlamanın bir kaydırıcı kullanılarak kontrol edilebilmesidir.

“Brilliance AI gerçek bir oyun değiştirici. ON1’in Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Harlacher, birçok fotoğrafçı, fotoğrafınızın deklanşöre bastığınızda hatırladığınız gibi görünmesini sağlamak için gereken temel ham işleme ayarlarının karmaşıklığıyla mücadele ediyor, diyor. “Brilliance AI, iş akışınızda hızlı ileri saran bir düğme gibidir; bu sıradan ve karmaşık görevleri otomatikleştirir, onu Efektler ile kişisel dokunuşunuzu eklemek gibi düzenlemenin eğlenceli kısmına hazırlar. Bu, yaratıcı kontrolünüzü elinizden almadan zor işleri ortadan kaldırmak için yapay zekayı nerede kullanabileceğimizin bir başka örneği.”

Brilliance AI ayrıca yerel ayarlamaları da otomatik olarak uygulayabilir. ON1, “Fotoğrafçılar tek bir düğmeye tıklayarak su, hayvanlar, dağlar vb. gibi diğer bölgeleri ekleyerek karmaşık seçimlere, maskelere veya filtrelere ihtiyaç duymadan çarpıcı sonuçlar elde edebiliyor” diye açıklıyor.

ON1 Photo RAW 2024 001
Brilliance AI’den önce
ON1 Photo RAW 2024 002
Brilliance AI’dan sonra

AI, ON1 Photo RAW 2024’ün büyük bölümünde önemli bir rol oynuyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcılara ön ayarlara benzeyen özel efektler önermek için de yapay zekayı kullanıyor. Yapay zeka aynı zamanda Portre Yapay Zekası, Sky Swap Yapay Zekası, NoNoise Yapay Zekası ve Yeniden Boyutlandırma Yapay Zekası’nda da mevcuttur.

ON1 Photo RAW‘ın en son sürümü ayrıca, fotoğrafçıların fotoğraflarının en parlak alanlarından daha fazla ayrıntı elde edebilmelerini sağlayan geliştirilmiş bir Vurgu Kurtarma aracına sahiptir.

ON1 Photo RAW 2024 003
Brilliance AI’den önce
ON1 Photo RAW 2024 004
Brilliance AI’dan sonra

Modernize edilmiş bir kullanıcı arayüzü, fotoğrafları yönetmeyi kolaylaştırmak için entegre Göz Atma ve Düzenleme modülleri, geliştirilmiş Katmanlar Bölmesi, akıllı AI odaklı anahtar kelimeler, daha iyi arama ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda kullanılabilirlik ve kullanıcı arayüzü iyileştirmesi de yapılmıştır.

“Fotoğraf düzenlemede mümkün olanın sınırlarını zorlamaya olan bağlılığımızın bir sonucu olan ON1 Photo RAW 2024’ü duyurmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz. Bu sürüm, fotoğrafçıları son teknoloji ürünü yapay zeka destekli özelliklerle, performans ve kullanılabilirlikte önemli yükseltmelerle, kusursuz iş akışı geliştirmeleriyle ve yaratıcılığı artıracak araçlarla güçlendirme taahhüdümüzü somutlaştırıyor. ON1 Photo RAW 2024 ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır. ON1 Başkanı Craig Keudell, fotoğrafçılara fotografik vizyonlarını hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlama misyonumuzu bir kez daha doğruluyor” dedi.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

ON1 Photo RAW 2024 şu anda yeni kullanıcılar için 100 ABD Doları, mevcut ON1 sahipleri için ise yükseltme olarak 80 ABD Doları fiyatla satışa sunuldu. Ayrıca kullanıcıların Adobe Lightroom ve Photoshop, Capture One, Affinity, Corel ve Apple Photos’ta bir eklenti olarak ON1 Photo RAW 2024’ten tam olarak yararlanmasını sağlayan ON1 Photo RAW MAX 2024 de bulunmaktadır.

Bu ömür boyu lisans satın alma seçeneklerinin dışında, fotoğrafçılar ayrıca ON1’in yazılımına ON1 Everything Plus üzerinden ayda 12,50 $ gibi düşük bir ücretle veya ON1 Everything üzerinden ayda 7,50 $ karşılığında abone olabilirler. ON1 Everything Plus, 1 TB ON1 Cloud Sync depolama alanı ve 40’tan fazla derinlemesine eğitim kursu içerir.

Tam satın alma seçenekleri ve ON1 Photo RAW 2024’ün özelliklerinin tam dökümü ON1’in web sitesinde mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.