fbpx
Foto Galeri

Özgürlüğün Ötesinde: Rusya’nın Hapishane Sisteminden Fotoğraflar

1 Ekim 2018 itibariyle, Rusya’nın ceza infaz kurumlarında 575.696 kişi vardı. Bu insanların her biri için, ceza infaz kurumlarından birinde bulunma gerçekliği aynı anda bir sorun, bir çatışma ve bir uzlaşmadır. Ama muhtemelen en büyük ölçüde, bir uzlaşmadır.

Bu, uyum sağlama şeklidir – hükümlü birey, yaşamak için yeni şartlar ve yaşanacak yeni yaşam koşullarını benimseyerek değişen koşulları kabul eder. Her gün, devletin temsilcileri, diğer hükümlülerle birlikte, kendisi ile bir uzlaşmadır ve akrabaları ile de…

Sigara Molası
Poster yazısı: “Unutma, onlar seni evde bekliyorlar”
Sıcak öğle yemeğinin katı rejimin koloni kışlasına teslim edilmesi
En iyi öğrencileri, en iyi sporcuları ve yapım liderlerini gösteren bir tabela.
Suçluların çalışma ile yeniden eğitilmesi
Herkes hukuktan önce eşittir: yaşlı ve genç

Yazar hakkında: Denis Davydenko 1978 yılında Rusya’nın doğusundaki Sibirya’da Krasnoyarsk’ta doğdu. Bu yazıda ifade edilen görüşler sadece yazarın görüşleridir. Dokuz yaşında beri fotoğraf çekiyor. Rus bölgesel basında ve Batılı yayınlarda yayınları var. Denis Davydenko, sokak, belgesel ve röportaj fotoğrafçılığı tarzında çalışıyor. En sevdiği fotoğrafçıları rehberliklerini görsel sanat dünyası olarak gören Henri Cartier-Bresson, Josef Koudelka, Herbert List, Steve McCurry, Alexander Rodchenko, Gueorgui Pinkhassov, Sergey Maksimishin ve Alexander Slyusarev’dir. Denis Davydenko’nun çalışmalarının çoğunu 500px’te bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.