fbpx
Foto Galeri

Dünyada fotoğraf çekilecek en güzel 10 yer

Sanal Sergi tarihi mekanları, doğa güzellikleri ve kültürel anıtlarıyla farklı ülkelerden binlerce turistin ilgisini çeken ve fotoğraf severlere mükemmel fırsatlar sunan yerlerden bir seçki hazırladı.

Japonya’nın simgelerinden biri olan Hitachi Seaside Parkı Hitabet kasabası çevresinde bulunmakta. Bu görkemli çiçek bahçesi yaklaşık 120 hektarlık bir alana sahip. Hitachi Parkı, uzun yıllardır ülkenin en çok ziyaret edilen mekanlarından biri. Parkın kendine has özelliği, topraklarında yetişen çiçek çeşitliliğidir.
Fotoğrafta: Parkın en ilginç bitkisi bodur yaz selvisi (Kochia). Çalıya benzeyen bu bitkinin rengi sonbaharda yeşilden kırmızıya dönüyor.
Alaska’daki Mendenhall mağarası tam 19 kilometrelik bir uzunluğa sahip. Mağara içinde mağara formuna sahip olan Mendenhall, Alaska’nın en popüler cazibe merkezlerinden biri konumunda.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’de balon turizmi yoğun ilgi görünce sefer ile balon sayıları artırılarak yerli ve yabancı turistlerin talepleri karşılanmaya çalışılıyor.Beyaz travertenleri, sıcak su kaynakları ve antik kentleriyle tanınan “beyaz cennet” Pamukkale’ye gelen binlerce yerli ve yabancı turist, burada balon turizmine rağbet gösteriyor.
Kenya’da bulunan Zürafa Köşkü Oteli misafirlerine zürafaları oda ve restoran pencerelerinden besleme deneyimi sunuyor.İskoç avcı evi gibi tasarlanan Zürafa Köşkü nesli tehlike altındaki zürafalara ev sahipliği yapan butik bir konsept otel. Otel etrafında gezinen zürafalar ortama farklı bir güzellik katıyor.
Bali’nin en kutsal tapınakları arasında yer alan Lempuyang Tapınağı aynı zamanda fotoğraf severleri için en popüler noktalardan biri. Bazı günlerde ikonik kapısınıda fotoğraf çektirmek için gelen turistler birkaç saat süren kuyruklar oluşabiliyor.
ABD’de Arizona’da bulunan dünyaca ünlü Grand Canyon (Büyük Kanyon) dünyanın en büyük derin vadisi özelliğine sahip.Kanyon, 466 kilometre uzunluğunda ve 1600 metre derinliğinde devasa bir ‘yarık’ olarak tanımlanabilir.Büyük Kanyon, Kolorado Irmağı’nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuş. Büyük Kanyon, Kuzey Amerika’nın 2 milyar yıllık coğrafi oluşumunu gözler önüne seriyor. Çok sayıda hayvan ve bitki türüne de ev sahipliği yapan Kanyon’da, raftingden kaya tırmanışına, yamaç paraşütünden doğa yürüyüşlerine pek çok aktivite yapılabiliyor.
Ekvador’un Banos kentindeki bir uçurumun kenarında kurulu salıncak tüm dünyadan ziyaretçi akınına uğruyor. Bu salıncak La Casa del Árbol (Ağaç Ev) bölgesindeki bir tepenin üstünde yer alıyor. Salıncağın 2600 metre rakımdaki, Tungurahua Volkanı manzaralı özel konumu binenlere güzel ve adrenalin dolu bir deneyim yaşatıyor.
Bali ile özdeşleşen ve adanın en güzel kasabası Ubud, Gianyar Bölgesinin eteklerinde, pirinç tarlaları ve dik dağ yamaçlarının arasında yer alıyor. Bali adasının kültür ve sanat merkezi olarak bilinen Ubud, turistlerin Endonezya’nın da kültürünü, tarihini ve doğasını anlaması için en iyi yerleşim yerlerinden bir tanesi.
Vikingler tarafından ismi verilen Fingal Mağarası, günümüzde İskoçya’nın en çok merak edilen ve turistler tarafından en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri. Altıgen yapılarla sarılı ve oldukça görkemli girişiyle dikkat çeken mağaranın içi mükemmel orantılanmış bazalt sütunlarla dolu. Fingal Mağarası, 60 milyon yıl önce volkanik lavlar tarafından şekillenmiştir.
Güney Amerika ülkesi Bolivya’da yer alan Salar de Uyuni, 11 bin km² alanıyla dünyada oluşan en büyük tuz gölü. 10 milyar tona yakın tuz rezervi olduğu tahmin edilen göl, tuz üretiminin yanı sıra daha çok turistik bir bölge olarak kullanılmaktadır. Gölün içinde İnka Evi diye adlandırılan bir ada var ve adadaki dev kaktüslerin boyu 15 metreye kadar ulaşmaktadır.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.