İncelemeler

Samsung Galaxy S23 Ultra İncelemesi

Samsung, en yeni güçlü amiral gemisi telefonunda bahsi yükseltti, gelin hepberaber Samsung Galaxy S23 Ultra İncelemesine göz atalım.

Yalnızca görünüşüyle ​​bile, Samsung Galaxy S23 Ultra’nın hayranlarından hiçbir eksiği olmayacak, pürüzsüz hatları, minimal estetiği ve neredeyse çerçevesiz kavisli ekranıyla S23 Ultra, görülmesi gereken bir manzara. Kamera kesikliği gitmiş, cihazın arkasında sadece küçük lens adacıkları kalmış ve S Pen cihazın alt kısmında gizlenmeye devam ediyor.

Görünüşe aldanmayın, 200 MP kamera, 50 MP RAW çekim modu ve yeni AI işleme algoritmaları ile bu telefon, fotoğrafçılık söz konusu olduğunda biraz güç toplar. Bu telefon için özel olarak ayarlanmış Qualcomm’un en yeni ve en iyileri tarafından desteklenen bu telefonun, işleme yeteneği söz konusu olduğunda hiçbir beceriksiz olmasını bekleyebilirsiniz.

Artıları

+200MP kamera sensörü
+50MP RAW yakalama uygulaması
+Galaxy için en son Qualcomm Snapdragon işlemci
+S Pen ile güzel geniş ekran

Eksileri

-Daha geniş Galaksi ekosistemine çok fazla vurgu
-Bir kullanıcı arayüzü, Google’ın zaten yapmış olduğu işi yeniden düzenlemek gibi geliyor

Samsung Galaxy S22 Ultra‘yı oluşturmak için geçen yıl Galaxy Note’u S22 serisiyle birleştirdi, önceki amiral gemisi cihazı artık ikonik Galaxy S serisi telefonlarında bulunuyor. Diğer üreticiler, en popüler cihaz serilerinin daha kaliteli bir sürümünü giderek daha fazla zorlarken, bu Samsung için şans eseri bir zamanlamaydı.

S22 serisi telefonlar, en iyi kameralı telefonları arasında yer aldı geçen yılın, muhteşem yapı kaliteleri, büyük sensörleri, mükemmel görüntü kalitesi ve olağanüstü yapay zeka işleme özellikleriyle övüldü.

Samsung, bu yıl Note’dan ilham alan Galaxy S23 Ultra ile geri döndü ve hareket halindeyken not almak ve not almak için gizli S Pen’in eklenmesiyle Galaxy Note’un tasarım dilini canlı tutmaya devam ediyor, ancak bu artık değil bir Note cihazı ve Galaxy S23 Ultra, bu yıl yenilecek amiral gemisi telefon.

Özellikler

Arka kameralar: 200MP ana, 12MP ultra geniş, 10MP telefoto (3x yakınlaştırma), 10MP telefoto (10x yakınlaştırma)
Ön kamera: 12MP
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
Depolama: 256 GB, 512 GB, 1 TB
Ekran Boyutu: 6,8 inç QHD+ Kenar
Pil: 5.000mAh
Boyut: 78,1 X 163,4 X 8,9mm
Renkler: Yeşil, Hayalet Siyah, Lavanta, Krem (diğerleri Samsung.com’a özeldir)

Samsung Galaxy S23 Ultra İncelemesi

Ana Özellikler

Galaxy S23 Ultra’nın ana özelliği, S22’den neredeyse iki kat daha fazla olan yepyeni 200MP birincil kamera sensörüdür ve aynı zamanda en yeni iPhone 14 Max ve Google Pixel Pro 7’deki en son 50MP sensörleri gölgede bırakır. Samsung’un Expert RAW uygulaması artık 50MP’de (Galaxy S22’de daha önce 12MP) görüntü kaydedebilir ve ciddi telefon fotoğrafçıları için düzenlemede daha da fazla kontrol sağlar.

Video için S23 Ultra, 57-80 derece görüş açısıyla 30 fps’de 8K çekim yapabilir. Samsung, 200MP sensöründeki pikselleri birleştirmenin daha sinematik bir görünüm oluşturmak için çalışacağını iddia ediyor. Geliştirilmiş bir uyarlanabilir VDIS (görüntü sabitleme) sistemi, performansı iyileştirmek için konu hareketini ve aydınlatma koşullarını analiz etmek için artık yapay zekayı kullanıyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra Incelemesi 002

Galaxy S23 Ultra’nın diğer kameraları, geçen yılki 12MP geniş açılı kamera, 10MP 3x yakınlaştırma kamerası ve 10MP 10x yakınlaştırma kamerası serisiyle eşleşiyor. Ancak S23 Ultra’daki ön kamera 12 MP sensöre yükseltildi ve şimdi süper HDR ve 4K/60 fps’de kayıt yapıyor.

Yalnızca kamera donanımı yükseltmeleriyle yetinmeyen Samsung, yapay zeka destekli bazı yeni yazılım numaralarına sahip. Gece fotoğrafçılığı için, Galaxy S23 Ultra artık devasa 200 MP sensöründe 16 pikseli daha büyük bir pikselde birleştirmek için uyarlanabilir piksel teknolojisini kullanabilir ve daha büyük piksellerin daha fazla ayrıntı yakalamasını sağlar.

Hevesli astrofotoğrafçılar için, yeni Astro Hyperlapse modu, herhangi bir Samsung Galaxy atıcısının, ek ekipman olmadan 300x’e kadar gerçek galaksinin fotoğraflarını çekmesine olanak tanır.

Düşük ışık koşullarında arka planı daha iyi ayırmak için gece portresi modu iyileştirildi ve portre modu için yeni AI algoritmaları artık gözleri, yüzleri ve saçları ayrı ayrı tanıyıp ayırabiliyor ve her türlü aydınlatma koşulunda daha eşit ve doğal bir görünüm için farklı işlemler uygulayabiliyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra Incelemesi 003

Galaxy S23 Ultra, akıllı telefon endüstrisinde bir ilk olan Corning Gorilla Glass Victus 2 ile 6,8″ QHD+ ekrana sahiptir. S23 Ultra ekranın yanları kavislidir ancak geçen yılki modele göre daha hafiftir ve mevcut olandan daha düz bir yüzey sunar. geçen yılın modelinde

Samsung’un yeni Advanced Vision Booster modu, üç farklı ortam aydınlatma koşulu ve göz konforu için ekran sıcaklığını, renkleri ve kontrastı ayarlayan en son ekranları için otomatik bir renk yönetim sistemidir.

Samsung Galaxy S23 Ultra Incelemesi 004

S23 Ultra, Galaxy için en yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenmektedir. Samsung, yeni Galaxy serisinin 5000 mAh büyük bir pille desteklenen mevcut en iyi mobil oyun deneyimini sunduğunu iddia ediyor.

Güncellenmiş One UI 5.1, uyku, araba kullanma veya iş gibi günün farklı bölümleri için modlar ve rutinler sunar. Bixby Metin Araması, artık kullanıcıların telefon aramalarına arama ekranından sesle dikte edilen bir metinle yanıt vermesine de olanak tanıyacak. Ve Samsung Notes artık bir Google Meet görüntülü aramasında işbirliğine dayalı düzenlemeye izin veriyor.

Samsung Knox, hangi veri uygulamalarının erişebileceğini kontrol etmek için daha fazla seçenekle kullanıcı gizliliğini korumaya daha iyi odaklandı ve en son Galaksiler beş yıllık güvenlik güncellemeleri ve dört nesil One UI / Android güncellemeleriyle gelecek.

Yapı ve işleme

Galaxy S23 Ultra, gerçekten hoş bir telefon, Samsung’un 2023 cihazlarıyla aradığı yeni minimalist estetik, tam sokağımda. Köşedeki garip kamera çıkıntısı ortadan kalktı, bunun yerine lensler okyanusta yüzen adalar gibi telefonun düz arka tarafında kaldı. 

Bu basitleştirilmiş ve daha sığ kamera düzeni, telefonu bir önceki nesle göre masaya düz yatırıldığında daha kararlı hale getiriyor, ancak, kameralar için daha geniş bir bariyer alanı sağlayan kamera çarpması olmadan, telefonu tutarken kamera lenslerine art arda dokunmayı başardım gezinen parmaklarım için, kaçınılmaz olarak daha küçük lenslerde son bulacaklar.

Samsung’un bu yılki Galaxy serisi için seçtiği renkler çok hoş, yeşil benim kişisel favorim, sakin, mat bir orman yeşili rengi. Krem ve lavanta da harika seçenekler, ancak hayalet siyah korkunç bir parmak izi mıknatısı ve kılıf kullanmasaydım beni çıldırtabilirdi.

Samsung Galaxy S23 Ultra Incelemesi 005

Galaxy S23 Ultra’nın ekranını açar açmaz ilk görüşte aşk yaşandı. Zengin muhteşem renkleri ve inanılmaz keskinliğiyle ekranı büyük, cesur ve güzel. 6,8 inç ile kişisel olarak bir akıllı telefon için kabul edilebilir olduğunu düşündüğüm şeyi zorluyor, ancak süper dar çerçeveleri ve hafif kavisli kenarları, boyutunun tasvir edebileceğinden biraz daha küçük ve daha kompakt hissettiriyor.

Telefonla geçirdiğim kısa süre içerisinde renk doğruluğunu tam olarak hissetmem mümkün olmadı ama bunu renk dengesinde usta olan Apple’ın en iyileriyle karşı karşıya getirmek beni çok heyecanlandırırdı.

Samsung Galaxy S23 Ultra Incelemesi 006

Hareket halindeyken not karalamayı sevenler için S Pen hâlâ telefonun içinde saklanıyor ve önceki yılların Note cihazları ve geçen yılın Galaxy S22 Ultra’sı gibi o kadar kusursuz ki ihtiyacınız olana kadar orada olduğunu bile unutuyorsunuz. BT.

Performans

Telefon, çok kısa uygulamalı süremde denediğim her şeyi yapmakta hızlıydı ve ona atmayı düşünebildiğim her şeyi kolayca çalkalıyordu. Kamera uygulamasını neredeyse anında açarak modlar ve lensler arasında çok az veya hiç fark edilmeden geçiş yaptı. Samsung’un yeni RAW yakalama uygulamasında birkaç fotoğraf çektim ve her biri 100 MB’tan büyük 50 MP ham görüntüler oluşturdum, bu da işlemciyi neredeyse hiç rahatsız etmedi. Bir dizi ardışık uygulama arasında hızla geçiş yapmadım veya açabildiğim kadar çok uygulama açmadım.

Piksel gözetlemeye çok fazla dalmadan kamera performansı çok etkileyici görünüyor. Tam bir incelemede, kameranın çeşitli ortamları nasıl ele aldığını ve tabii ki rekabete nasıl ayak uydurduğunu test etmek ilginç olacaktır. Kısa testimde, fotoğraflar çok keskin ve ayrıntılı, telefon Samsung’un etkinlik alanının düşük ışığını çok iyi idare ediyor, parlak ve ayrıntılı HDR ile. S23 Ultra, benim zevklerime göre hala biraz fazla işlenmiş ve fazla keskinleştirilmiş Samsung ev stilini sergiliyor, ancak bu oldukça öznel ve her üreticinin görüntülerinde imzası olan bir görünüme sahip olması harika. 

Samsung Galaxy S23 Ultra Incelemesi 007

Erken Karar

Samsung Galaxy S23 Ultra güzel bir telefon. Samsung, bu yıl temiz minimal stili ikiye katladı ve diğer büyük üreticilerden belirgin bir şekilde farklı olan havalı, sofistike bir stille gerçekten karşılığını verdi. Ekranı büyük, parlak ve neredeyse çerçevesiz kavisli ekranıyla renkli, izlemesi keyifli. Telefonun arkasındaki kamera boşluğu, cihazla neredeyse aynı hizada tek başına oturan her bir lensle değiştirildi. S Pen, bir an önce not almak için telefonun alt kısmına sıkıştırılmaya devam ediyor. 

Yine de, bu telefonun gücü var! Galaxy için en yeni Snapdragon 8 Gen 2 ile günlük görevlerin, mobil oyunların ve içerik oluşturmanın üstesinden gelmeyi bekleyebilirsiniz. Fotoğraf söz konusu olduğunda, Samsung ortalıkta dolaşmıyor. Artık 50MP RAW fotoğraflar çekebilen yeni 200MP kamera sensörü ve yeni gece ve astrofotoğrafçılıkta uzmanlaşmış yeni AI işleme algoritmaları ile bu telefon, fotoğrafçılık söz konusu olduğunda bazı ciddi pirzolalar sunuyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.