Haberler

Sony’nin Etkileyici “Monitör ve Kontrol” Uygulaması Büyük Güncelleme Aldı

Sony, Monitör ve Kontrol (M&C) uygulamasında mobil platformu 2.0 sürümüne getiren ve içerik oluşturucular için güçlü yeni özellikler ekleyen önemli bir güncellemeyi duyurdu.

Monitör ve Kontrol uygulaması, çeşitli Alpha serisi ve Sony sinema kameralarıyla birlikte çalışarak kullanıcıların video ve sesi kablosuz olarak izlemesine ve odak dahil kamera ayarlarını kontrol etmesine olanak tanır. Uygulama aslında uyumlu akıllı telefonları ve tabletleri profesyonel kamera kontrolörlerine ve monitörlere dönüştürüyor.

Özellikleri arasında gerçek zamanlı poz izleme, özelleştirilebilir histogramlar ve dalga formları, uzaktan kamera kontrolü ve gelişmiş renk ayarları bulunur. Sony, bu özelliklerin yaratıcılara ayrı bir harici monitöre ihtiyaç duymadan daha esnek bir iş akışı sunacağının sözünü veriyor. Bu özel monitörler pahalı olabilir; bu nedenle buradaki en önemli fayda, kullanıcıların zaten sahip oldukları donanımlardan (telefon veya tablet gibi) yararlanabilmesidir.

Sony'nin Etkileyici "Monitör ve Kontrol" Uygulaması Büyük Güncelleme Aldı
Monitör ve Kontrol Uygulaması Büyük Güncelleme Aldı

Sony, özellikle uygulamanın sunduğu odak kontrolüne dikkat çekiyor. M&C uygulaması, doğrudan mobil cihazdan dokunmatik odaklama, otomatik odaklama hassasiyeti ayarları ve Gerçek Zamanlı Takip özelliklerini içerir. Ayrıca, hassas manuel odaklama ayarlamaları vaat eden ve manuel odaklama sırasında odak geçiş hızları, sınırlar ve büyütme için yapılandırılabilir ayarlara sahip olan bir ekran kontrol çubuğuna da sahiptir.

Uygulamanın yeni 2.0 sürümü, Sony Burano , FX3, FX6 ve FX30 sinema kameralarının yanı sıra Sony Alpha 1 , a9 III ve a7S III aynasız değiştirilebilir lensli kameralar da dahil olmak üzere daha geniş bir kamera yelpazesini destekliyor.

Sonynin Etkileyici Kablosuz Kamera Izleme Uygulamasi Buyuk Guncelleme Aldi 003 1

Sony, özellikle Burano ve FX6 modelleri için izleme çözünürlüğünü, pozlama izlemeyi ve LUT içe aktarma işlevini iyileştirdi. FX6’da ayrıca derinlik ayarlarını görselleştirerek “sezgisel” odak kontrolü vaat eden yeni bir odak haritası da bulunuyor.

Sonynin Etkileyici Kablosuz Kamera Izleme Uygulamasi Buyuk Guncelleme Aldi 004
Odak haritası

Tüm uyumlu kameralar için, CineAlta kameralarla eşleşen güncellenmiş bir arayüz, kamera ayarlarına daha iyi erişim, geliştirilmiş beyaz dengesi seçimi kullanıcı arayüzü, ızgara çizgileri ve anamorfik sıkışıklığı giderme ekranı dahil olmak üzere çok sayıda kullanıcı arayüzü iyileştirmesi yapıldı.

Sonynin Etkileyici Kablosuz Kamera Izleme Uygulamasi Buyuk Guncelleme Aldi 005
Kullanıcılar iPad’de dört adede kadar kamerayı izleyebilir ve kontrol edebilir.

Uygulama iPad’de kullanıldığında aynı zamanda çoklu kamera izlemeyi de destekler; bu da dört adede kadar bağlı uyumlu Sony kameranın ayarlarının yapılmasına, kontrol edilmesine ve görüntülenmesine olanak tanır. Bu işlev kablolu ve kablosuz bağlantıları destekler ve yalnızca iPadOS’te mevcuttur.

Sony Monitör ve Kontrol artık Apple App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Bu, Sony’nin geçen Eylül ayında piyasaya sürmesinden bu yana uygulamada yapılan ilk önemli güncellemedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.