Online Galeri

Stephanie Pearl : Fragile Beasts

İngiliz Güzel Sanatlar fotoğrafçısı Stephanie Pearl, çalışmasında gerçeküstü, başka dünyaya ait sahneler yaratıyor.

Stephanie’nin çalışması, “yaban hayatının cazibesi, çevrecilik, çökmekte olan bir toplum ve insanların doğuştan gelen gerçeklerden kaçma çağrısı” temalarını araştırıyor. Fragile Beasts (Kırılgan Canavarlar) serisinde icat edilen ve öne çıkan yaratıkların çoğu gibi, çalışmaları da karanlık ama yumuşak. Çalışma, kostüm tasarımcıları, makyaj sanatçıları, modeller ve ara sıra set ve pervane tasarımcılarından oluşan bir ekip kullanılarak onun yönetiminde yaratıldı. Stephanie fikirlerinin taslağını çizerek bu anımsatıcı dünyaları ve yaratıkları yaratmaya başlar. Sektördeki diğer kreatif kişilerle çalışmak, planladığı, fotoğrafını çektiği ve yönettiği her yaratıcı çekimin ayrıntılarını görselleştirmesi için ona daha fazla zaman sağlıyor.

Fragile Beasts iki yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışılıyor ve devam ediyor. Görüntüler, bir ruh halini, bir hikayeyi veya bir fikri iletmek için konusuyla etkileşime giren hem organik hem de insan yapımı nesneler içerir. Stephanie’nin denekleri çoğunlukla femme ve ikili olmayan kişilerdir. Kırılgan Canavarlar aracılığıyla Stephanie, Dünya’nın yaratıklarını veya onların parçalarını kişileştirmeyi amaçlıyor. Amacı, bu görüntüleri izlemenin insanları yalnızca doğaya yaklaştırmakla kalmayıp aynı zamanda çevreyle duygusal bir bağ geliştirmesidir. Seri, aşırı avlanma, istilacı türler ve çevresel yıkıma yol açan sorunlar gibi konulara ışık tutmak için insansı, uzaylı benzeri yaratıkları içeriyor. Stephanie, izleyicileri hem somut hem de melankolik rüya gibi bir dünyayla büyülemeyi amaçlarken, izleyicilere bir düşünme alanı sağlamayı amaçlıyor.

Seri boyunca renk, her görüntünün mesajının önemli bir parçasıdır. Bu seri üzerinde çalışmaya başlarken, ilk görüntü setleri üretim açısından çok daha basitti. O sırada Stephanie işi kendi başına yapıyor, yaratıkları için kan veya deri yaratıyordu. Kollara ayrıldığından ve yaratıcı bireylerden oluşan bir ekiple çalıştığından beri, çalışmalarında diğer şeylerin yanı sıra asalak mantarları, denizanalarını ve ölmekte olan mercanları öne çıkarabiliyor. Sürece vücut boyası ve protez kullanımının eklenmesi ve diğer içerik oluşturucularla ortaklık, Stephanie’ye hayalini kurduğu her şeyi yaratma yeteneği sağlar.

Çalışmaları çeşitli dergilerde ve çevrimiçi yayınlarda yer aldı. Londra’da yaşıyor ve iki tutkusunu birleştirdiği fotoğrafçılığın yanı sıra böcek bilimcisi olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.