fbpx
Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Uluslararası “Andrei Stenin” Basın Fotoğrafı Ödülleri 2019

The Andrei Stenin International Press Photo Contest 2019 son katılım tarihi 28 Ocak 2019‘dır ve katılım ücretsizdir.

Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğrafı yarışması 22 Aralık 2014 tarihinde kuruldu. Yarışma Rossiya Segodnya tarafından UNESCO Rusya Federasyonu Komisyonunun himayesinde yürütülüyor. 18 ve 33 yaşları arasındaki genç foto muhabirleri için yıllık bir yarışmadır. Rusya’nın yeni foto muhabirlerini keşfetme ve dünya foto muhabirliği sahnesinde kendileri için bir isim yapmalarına izin verme platformudur.

Yarışma, Rossiya Segodnya’nın özel muhabiri Andrei Stenin, Donetsk yakınlarındaki Donbass’ta Ağustos 2014’te öldü. Adına profesyonel görevini yaparken gösterilen cesaret ve kahramanlık için, Andrei Stenin, Rusya Federasyonu Cesaret Emri’ne layık görüldü. Hafızasına hakikaten Rossiya Segodnya medya grubu kendisinden sonra gelen yıllık bir yarışma düzenledi.

Her yıl, yarışma dünyanın her yerinden genç foto muhabirlerine bize neyin hareket ettiğini ve endişelendiğini gösterme imkânı veriyor. Yarışmacıların ele aldığı ana konular arasında ulusal kimliği ve gelenekleri, sosyal eşitliği ve çevreyi koruyan küresel insani zorluklar var. Yarışmanın ilk yılından bu yana, katılımcı ülkelerin sayısı ve girişler her yıl artmıştır. Yarışma, yarışmanın ayrılmaz bir parçası haline gelen, kazanan fotoğrafların sergilendiği uluslararası sergi turları sayesinde de genişliyor. Sergilere Çin, Güney Afrika, Meksika, Türkiye, Lübnan, Almanya, İspanya, İtalya, Yunanistan, Macaristan, Polonya ve diğerleri de dahil olmak üzere onlarca ülkede ev sahipliği yapıldı.

2018’de, 77 ülkeden genç foto muhabirleri tarafından 6000’e yakın yarışmaya katıldı. 2018 sergisinin bir önizlemesi, 2 Kasım’da New York’taki BM Merkezinde, Gazetecilere Karşı Suçlara Karşı Cezasızlıktan Sona Erme Uluslararası Günü’nde gerçekleşti. Sergiye, BM Küresel Haberleşme Genel Sekreteri Alison Smale ve Rusya’nın Birleşmiş Milletler Vasili Nebenzya Daimi Temsilcisi Alison Smale de katıldı.

Yarışma Temaları: Tüm konular
Uygunluk: Dünya Çapında Açık
Giriş Ücreti: Yok

Kategoriler:

 1. En Çok Okunan Haberler – Tek / Seri
 2. Spor – Tek / Seri
 3. Gezegenim – Tek / Seri
 4. Portre. Zamanımızın Kahramanı – Tek / Seri
 5. İlham – Tek

Ödüller:

 • Büyük Ödül kazanan – 700.000 RUB (yedi yüz bin).
 • Her bir kategoride bireysel bir Fotoğraf Görüntüsü veya bir Dizi Fotoğraf Görüntüsü için birincilik kazanan – 100.000 RUB (yüz bin).
 • Her bir kategoride bireysel bir Fotoğraf Görüntüsü veya bir Dizi Fotoğraf Görüntüsü için ikinci olan – 75.000 RUB (yetmiş beş bin).
 • Her bir kategoride ayrı bir Fotoğraf Görüntüsü veya bir Dizi Fotoğraf Görüntüsü için üçüncü olan – 50.000 RUB (elli bin).
  Yarışma sponsorları ek ödüller de verebilir.

Detaylı bilgi ve yarışmaya katılmak için burayı tıklayın.

Geçen sene ödül alan fotoğrafları ve fotoğrafçıları merak ediyorsanız:
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.