Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

URBAN 2022 Photo Awards Uluslararası Fotoğraf Yarışması

URBAN 2022 Photo Awards Uluslararası Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 31 Mayıs 2022’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretlidir. Erken kayıt başvuruları 15 Euro’dan başlıyor.

Merkezi İtalya’nın Trieste kentinde bulunan dotART kültür derneği, URBAN Photo Awards yarışmasının 13.’ünü düzenliyor. Yarışma herkese açık ve 3 bölümden oluşuyor: Tek Fotoğraflar (4 tematik alan: Sokaklar, İnsanlar, Mekanlar, Yaratıcı), Projeler ve Portfolyolar ve URBAN Kitap Ödülü.

Yarışmacılar aynı anda birden fazla bölüme katılabilir.

Yarışmanın genel teması Kentsel Yaşam: Kent Fotoğrafçılığıdır. Tema, şehrin dokusunda yer alan her türlü fotoğraf aracılığıyla modernliği araştırıyor.

Yarışmanın merkezinde Şehir, kentsel çevre ve orada yaşayan insanlık var: büyük şehirlerin ve küçük kasabaların gündelik hayatı, şehir ve kır arasındaki zıtlıklar ve çelişkiler, estetik görünümler, mimari geometriler, fragmanlar. Şehri ve hikayelerini anlatabilen gerçek, anlık görüntüler bekleniyor.

Bu yılın özel konuğu, dünyanın en etkili belgesel fotoğrafçılarından biri, Magnum Photos ajansı üyesi ve Magnum Foundation başkanı Susan Meseilas olacak.

Susan Meseilas, İtalyan fotoğraf efsanesi Nino Migliori, Magnum Photos ajansı üyesi Jérôme Sessini belgesel fotoğrafçısı ve daha birçok kişiyle birlikte URBAN 2022’nin bu sayısının jürisinde yer alacak ve Trieste Photo’nun dokuzuncu edisyonunun onur konuğu olacak.

URBAN Fotoğraf Ödülleri sergileri, ödül törenine, yarışmanın son sergisine ve en iyi fotoğrafların ve sınıflandırılmış projelerin bir dizi kişisel ve toplu sergisine ev sahipliği yapan Trieste Fotoğraf Günleri 2022’de sona erecek.

URBAN 2022 Photo Awards Uluslararası Fotoğraf Yarışması
URBAN 2022 Photo Awards Uluslararası Fotoğraf Yarışması

URBAN Photo Awards, her yıl binlerce fotoğrafın yarıştığını ve dünyanın her yerinden yüzlerce katılımcı başvuruyor. Sürekli büyüyen uluslararası bir yarışmadır ve web’in “sınırlarını geçen” birkaç yarışmadan biridir ve Trieste Fotoğraf Günleri’nin prestijli çerçevelerinde düzinelerce fotoğraf sergisi aracılığıyla fotoğrafçılara gerçek bir görünürlük sunar. Yalnızca 2021’de URBAN, sergilenen yaklaşık 1.500 fotoğraf için 30’dan fazla sergi açtı.

URBAN’ın 2022 toplam ödül değeri olan 15.000 €:
Tek Fotoğraflar kategorisinin kazananı için 2.000 €, ilk Portföy için 2.000 €, En İyi Kompozisyon için 500 €, Kitap Ödülü kazananı için 500 €, Yeni Binalar kazananı için 300 €.

URBAN Kitap Ödülü Sahibi ve daha pek çok toplu ve kişisel sergi, ödül törenine katılmak üzere iki gece konaklama dahil Trieste Fotoğraf Günleri’ne onur konuğu olarak davet ve Festival süresince gala yemeği daveti. Yayının yanı sıra, hem çevrimiçi hem de bir fotoğraf kitabında, kupalar ve madalyalar verilecek.

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu