Haberler

Video odaklı Sony FX3 için ilk Türkiye ön sipariş fiyatı

Tam kamera aynasız fotoğraf makinesi Sony Alpha 1 sonrasında gelen Sony FX3 modeli için ilk Türkiye ön sipariş fiyatı ortaya çıktı.

Sony FX3, Avrupa fiyatı 3.900 dolar seviyesinde yer alan bir kamera olarak çok ses getirmişti. İşte bu model Türkiye’de büyük bir satış kanalı üzerinden tam 52 bin TL‘den (Sadece gövde) ön siparişe açıldı. Beklendiği gibi Türkiye’de kesinlikle ucuz olmayan kamera, daha önce de söylediğimiz gibi genel olarak profesyonellere hitap ediyor. Hatırlamak adına markanın diğer “Sinema Serisi” kameralarından farklı olarak her zaman taşınabilecek bir seçenek oluşturan ürün, pil ile beraber sadece 715 gram ağırlığında. Arkasında hareketli bir dokunmatik ekran yer alan ve gövde üzerine konulan bağlantı noktalarıyla rahat şekilde özelleştirilebilen FX3, 10,2 megapiksel FF (Tam Kare) bir CMOS sensör üzerine kuruluyor. 15 durak dinamik aralık sunan sensör, 400 bin ISO’ya çıkış yapabiliyor.

Video odaklı Sony FX3 için ilk Türkiye ön sipariş fiyatı ortaya çıktı

Sony FX3 genel olarak ses getiren bir model oldu

Elbette lensleri değiştirilen E-Bayonet kamera, fotoğraf serisinden Sony Alpha 1 gibi 8K video çekemiyor. FX6’dan gelme gelişmiş bir AF sistemi taşıyan FX3 maksimum 4K 120 FPS video kayıt altına alabiliyor. Çok daha yüksek çözünürlüklü ana sinema kameralarının yanına özellikle yavaş çekim gereken aksiyon anları için harika bir yardımcı olacak kamera, sensör tabanlı beş eksende görüntü sabitleme (IBIS) ile elde çekimleri oldukça stabil hale getirebiliyor.

Bünyesinde tam boyutlu bir HDMI portu yer alan ürün, video odaklı olmasına rağmen istenirse elbette fotoğraf da çekebiliyor. Yerleşik ND filtrenin olmadığı Sony FX3, birçok programlanabilir buton ile geliyor. Bünyesinde kayıt göstergesi odaklı birden fazla LED ışığın kullanıldığı FX3, sürpriz olmayacağı üzere çift hafıza kartı yuvası kullanıyor. Bünyesinde aktif soğutma sistemi olan gövde, bu sayede ısınma sorunu olmadan hafızası bitene kadar aralıksız olarak 4K 60 fps video çekebiliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu