Satın Alma Rehberi

2022’de manzara fotoğrafçılığı için en iyi kameralar

Panasonic Lumix DC-S1R


47 MP tam çerçeve CMOS sensör | Gövde içi görüntü sabitleme | 187MP “Yüksek Çözünürlük” modu


Panasonic S1R, stabilize tam çerçeve 47 MP sensöre sahip üst düzey aynasız bir kameradır. Düşük çözünürlüklü Panasonic S1 ile aynı gövde tasarımını paylaşıyor ve tripod tabanlı çekim için 187 MP “Yüksek çözünürlüklü” mod sunuyor.

Çok sayıda doğrudan kontrole sahip olan S1R, aynasız rakiplerinden çok üst düzey bir DSLR gibi hissettiriyor. Tutması oldukça rahat ve çoğu kontrol iyi yerleştirilmiş. Gövde hava koşullarına karşı korumalıdır ve çift menteşeli arka cam bile sağlam bir his verir. Işıklı kontroller, düşük ışıklı işler için bir avantajdır. EVF çok yüksek çözünürlüklüdür ancak kamera odaklandıkça ayrıntı seviyesi düşer.

Panasonic S1R, çeşitli
fotoğrafçılar için gerçekten
mükemmel bir kamera

Beğendiklerimiz:

  • Mükemmel yapı kalitesi
  • Etkili stabilizasyon sistemi
  • Yüksek çözünürlüklü moddan mükemmel sonuçlar

Hoşlanmadıklarımız:

  • Oldukça büyük ve ağır
  • AF-C’deki otomatik netleme yalpalaması dikkat dağıtıcı olabilir
  • Hemen emsallerine kıyasla yüksek fiyat

S1R, inanılmaz derecede hızlı ve doğru tekli AF hızları sağlayan Panasonic’in Depth-from-Defocus otomatik odaklama sistemini kullanır. Ne yazık ki, sürekli AF ile çekim yapmak, vizörde dikkati dağıtan bir odak ‘yalpalamasına’ neden olur ve seri çekim hızını 6 fps’ye düşürür – yine de oldukça iyi bir doğruluk sağlar. Aksi takdirde, S1R inanılmaz derecede duyarlı bir kameradır, ancak muazzam bir pil paketine rağmen pil ömrü dikkate değer değildir.

Panasonic S1R ciddi anlamda etkileyici görüntüler sunuyor. JPEG’ler ayrıntıyı ve gürültü azaltmayı iyi bir şekilde dengeler ve Raw dosyaları çok esnektir, ancak rakiplerinin en iyilerinden biraz daha az esnektir. Burada öne çıkan, yüksek çözünürlüklü moddur – bir tripod gerektirir, ancak ince ayrıntılarla sızan 187 MP dosyalar ortaya çıkarır. ‘Hareket düzeltme’ seçenekleri, görüntülerinizde bazı hafif bozulmalar riskine rağmen, sahnedeki hareketi işleme konusunda oldukça iyi bir iş çıkarıyor.

S1R, piksel gruplama kullanarak sabitlenmiş 4K/60p’yi hafif bir kırpmayla yakalayabilir ve bize göre kalitesi, yüksek çözünürlüklü tam çerçeve aynasız kameralar arasında en iyisidir. Kamera gövdesinde hem kulaklık hem de mikrofon bağlantı noktası bulunur ve kameranın manuel odaklaması, video çalışması için daha öngörülebilir hale getirmek üzere uyarlanabilir.

Bir ton özellik, inanılmaz yapı kalitesi, harika kontroller ve etkileyici görüntü ve video kalitesi ile Panasonic S1R, çeşitli fotoğrafçılar için gerçekten mükemmel bir kamera. Tek gerçek Aşil topuğu, özellikle arka arkaya çekim yaparken otomatik odaklama sistemiyle ilgilidir – ‘yalpalama’ etkisi ve yavaş çekim hızı, harekete ve etkinlik fotoğrafçılarına itici olacaktır. Ancak ağır bir kamera gövdesine aldırış etmeyen ve harcayacak parası olan diğerleri için S1R, onlara uzun süre hizmet edecek bir beygir.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu