Fotoğraf Projeleri

Chris Hytha : Highrises

Chris Hytha, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çok katlı güzel binaların bu benzersiz görüntülerini yakalamak için drone kullanıyor.

Chris Hytha, başlangıçta Highrises projesini bitişik çatılardan bir DSLR‘de çekeceğini düşündüğünü, ancak bunun yerine bir DJI Air 2S drone kullanmaya karar verdiğini söyler .

Bununla birlikte, insansız hava aracını kullanmak kolay değildi ve tamamlanması saatler süren her bir görüntü için çok sayıda sorun ortaya çıkardı.

“Sorun, dronların yatay yönde çekim yapması, ancak dikey kompozisyonlara sahip olmanın gerekli olduğunu hissettim” diyor. “Bu binalar gökyüzüne kadar uzandığından, bu kavramsal olarak çalışıyor.”

Chris Hytha : Highrises
Philadelphia Belediye Binası
Carbide and Carbon Building Chicago IL
Chicago’da Karbür ve Karbon Binası
Eastern Columbia Building Los Angeles CA
Los Angeles’taki Eastern Columbia Binası

Hytha’nın bir Twitter dizisinde açıkladığı gibi , dronların DSLR’lerle karşılaştırılabilir görüntü kalitesi yok ve o “canlı” görüntüler istiyordu.

“Bu sorunu çözmek için, birkaç RAW dosyasını yatay yönde aşamalı olarak binanın cephesine alıp birleştirmek için bir teknik geliştirdim” diyor.

Drone’u Highrises için kullanmayı taahhüt etmeden önce , bir parça 107 drone lisansı almak için bir FAA bilgi testini tamamlaması gerekiyordu.

“Bu projenin bütün bir yönü, hava sahası onaylarını almak için FAA ile koordinasyon sağlamaktır. Planladığım her yolculuk için, DJI coğrafi kilitli bölgelerin yanı sıra hava sahasını kontrol eden bir ton iş var. Drone düzenlemeleri sıkılaşmaya devam ettikçe, bunun gibi projeler daha az uygulanabilir olacak” diye ekliyor.

Tüm bürokratik engelleri aştıktan sonra Hytha ateş etmeye başlayabilirdi. Drone’u binanın yukarısına uçurduğu ve daha sonra birbirine dikilen yaklaşık 15 RAW dosyası topladığı bir süreç.

Düzenleme

Düzenleme paketi gerçekten sihrin (ve sıkı çalışmanın) gerçekleştiği yerdir. Hytha, stitching işleminin binanın perspektifini “mimari cephe çizimlerini anımsatan yarı gerçeküstü bir etki yaratarak” düzleştirdiğini söylüyor.

“Bunu yapma süreci çok sıkıcı. Drone yükselirken hafifçe hareket ettiği için, her kare manuel olarak kaydırılır ve yerine ölçeklendirilir, ardından önceki kareyle harmanlanır” diye açıklıyor.

Biraz farklı açılardan çekilmiş iki farklı fotoğrafı bir araya getirmeye çalışan herhangi bir fotoğraf düzenleyici, görüntünün tutarlı görünmesini sağlamanın ne kadar zor olduğunu bilir.

“Tekniğim zor, çünkü görüntü çeşitli yakınsayan perspektif noktalarına sahip 14 ufuk çizgisi içeriyor” diyor. “Çalışması için çok fazla çarpıtma gerekiyor.”

Custom House Boston MA
Boston’daki Özel Ev
Cathedral of Learning Pittsburgh PA
Pittsburgh’daki Öğrenme Katedrali
Tribune Tower Oakland CA
Oakland’daki Tribün Kulesi

Son öğe, ana bileşimini bir arka plana yerleştirmektir.

“Çekim yaptığımda, arka planda birleştirmek için her zaman çevredeki alanın görüntülerini alıyorum. Daha uzun bir odak uzaklığı etkisi yaratmak için genellikle bunları ölçeklendiriyorum” diyor.

“Arka plan resmi asla çerçeveyi kapatacak kadar uzun değil, bu yüzden boşluğu doldurmak için bazı gökyüzü resimleri de alıyorum.”

Hyhta, arka plan kompozitinin daha düşük çözünürlüğünü gizlemek için arka planı biraz bulanıklaştıracağını söylüyor.

Lefcourt Newark Building Newark NJ
Lefcourt Newark Binası
Guardian Building Detroit MI
Detroit’teki koruyucu bina
Baltimore Trust Building Baltimore MD
Baltimore Güven Binası

Son olarak, görüntünün genel aydınlatması ve rengi üzerinde yapılan bazı standart fotoğraf düzenleme ince ayarlarından sonra, görüntü tamamlanır.

Hytha’nın çalışmalarının daha fazlası web sitesinde , Twitter’da ve Instagram’da bulunabilir .


Fotoğraf kredileri: Tüm fotoğraflar Chris Hytha’ya aittir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.