Satın Alma Rehberi

2022’de manzara fotoğrafçılığı için en iyi kameralar

Manzara fotoğrafçılığı, en yüksek çözünürlüğe ve dinamik aralığa sahip kameralardan yararlanır. Seçimimizi yaparken hava koşullarına karşı koruma, pil ömrü ve tripod üzerinde çalışabilirlik gibi faktörlere de bakarız. Mükemmel konuma doğru yürüyüş yaparak ve mükemmel ışığı bekleyerek saatler harcayacaksanız, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sunması en muhtemel kamerayı seçtik.

Manzaralar için en iyi kamera: Fujifilm GFX 50S II

2022'de manzara fotoğrafçılığı için en iyi kameralar

GFX 50S II’nin orta format sensörü, ona tüm tam çerçeve emsallerine göre küçük bir görüntü kalitesi avantajı sağlar. Daha pahalı olan 100MP kardeş modeli daha da iyidir, ancak bu kılavuzun amaçları doğrultusunda 4000$’lık bir üst sınır belirledik. 50S II, sağlam bir yapı ve bir tripodla çalışırken hem yukarı kaldırılabilen bir ekran hem de üst panel ayarları ekranının yanı sıra genel X serisi modellerde parlatılmış bir kullanıcı arayüzü sunar.

Büyük sensörüne rağmen makul bir boyut ve ağırlıktır ve gövde içi sabitleme, her zaman bir tripod taşımanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Daha düşük çözünürlüklü bir vizörü vardır ve tam çerçeve rakiplerinin arka arkaya çekim hızları, AF hızı veya izleme performansı ile rekabet edemez, bu nedenle ilgi alanlarınız daha dinamik konulara uzanıyorsa bizim seçimimiz olmaz, ancak GFX 50S II’nin dinamik aralığı ve mükemmel (pahalı olsa da) lensleri ona burada bizim için üstünlük sağlıyor.

Neleri Beğendik

  • Şimdiye kadarki en uygun fiyatlı orta format ILC
  • Pek çok özelleştirmeyle fotoğrafçı dostu ergonomi
  • Etkili vücut içi stabilizasyon

Neleri Beğenmedik

  • Kontrast algılamalı AF benzerlerinden daha yavaştır
  • Görüntü kalitesi, en iyi tam çerçeveden önemli ölçüde daha iyi değil
  • Göz algılamalı AF, rakip sistemler kadar güvenilir değil
  • Etkileyici olmayan video özellikleri (yalnızca HD)

Sony’nin çoklu çekim yüksek çözünürlüklü modu için hareket düzeltmesi kazanan a7R V (yine de masaüstü yazılımında toplanmış olsa da), birçok açıdan Fujifilm’i geride bırakarak tam çerçeve kohortu seçimimiz olabilir, ancak Nikon Z7 II‘si de bakmaya değer. Otomatik odaklama, en son Sony veya Canon modelleri kadar iyi değil, ancak buradaki en uygun fiyatlı modellerden biri olmasına rağmen görüntü kalitesi olağanüstü.

Fujifilm GFX 50S II hakkında daha fazlasını okuyun


Şunları da göz önünde bulundurun:

Özellikle manzara fotoğrafçılığına uygun olduğunu düşündüğümüz diğer modeller şunlardır:


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.