Satın Alma Rehberi

2022’de manzara fotoğrafçılığı için en iyi kameralar

Sony a7R V


61MP BSI CMOS sensör | 8K/30p video | Konu tanıma AF


Sony a7R V, şirketin beşinci nesil yüksek çözünürlüklü tam çerçeve aynasız kamerasıdır ve stabilize 61MP sensör etrafında oluşturulmuştur.

Gövde sağlam bir yapıya sahiptir ve büyük, yüksek çözünürlüklü bir vizörün yanı sıra geniş bir tutma yeri ve iyi konumlandırılmış kontrollere sahiptir. Tamamen eklemli bir arka dokunmatik ekran, eğilebilir bir kızağa monte edilerek esneklik kazandırılmıştır. Menüler, eski Sony modellerine göre çok daha gelişmiş.

a7R V, yüksek çözünürlüklü
görüntüler yakalamak için
mükemmel bir araçtır.

Özellikle insan algılamaya yönelik algoritmalar, tam çerçeve aynasız bir kameradan görülen en iyi sonuçlardan bazıları ile önemli ölçüde iyileştirildi. Böcek tespiti de daha önce görmediğimiz göze çarpan bir özelliktir ve çok doğru ve güvenilir olmuştur.

Beğendiklerimiz:

  • Mükemmel dinamik aralığa sahip çok ayrıntılı Raw dosyaları
  • Eğimli/eklemli ekran hem fotoğrafa hem de videoya uygundur
  • Özellikle insan denekler için çok güvenilir otomatik odaklama

Hoşlanmadıklarımız:

  • Piksel kaydırmalı yüksek çözünürlük ve odak yığınlama, masaüstü s/w gerektirir
  • E-deklanşör ve birçok video modu için şiddetli sarmal deklanşör

a7R V, hem JPEG hem de Raw’da mükemmel görüntü kalitesi sunarak sensör boyutu için gördüğümüz en iyi sonuçlardan bazılarını veriyor, ancak kayıpsız sıkıştırılmış Raw kullanmak seri çekim hızını önemli ölçüde azaltıyor. Çoklu çekim 240 MP yüksek çözünürlüklü mod (masaüstü s/w kullanılarak birleştirilmiş), hareket düzeltme işlevi kazanarak onu çok daha kullanışlı hale getiriyor.

Yavaş sensör okuması, 8K/24P veya 4K/60P çekim yaparken bir kırpma gerektirir ve 4K tam genişlikte yakalama, benzerlerinden bazılarına göre daha az ayrıntılıdır. APS-C 4K yakalama yüksek örneklemelidir, ancak döner deklanşörden ve kırpılmış yakalamanın doğasında var olan düşük performanstan muzdariptir. Esasen, a7R V’deki tüm video yakalama modlarında bir uzlaşma var.

a7R V, mekanik deklanşörle yüksek çözünürlüklü görüntüler yakalamak için mükemmel bir araçtır. Etkileyici otomatik odaklama performansı, spor ve vahşi yaşam da dahil olmak üzere çok çeşitli konuların yakalanması için uygun olduğu anlamına gelir. Ancak, işiniz video kaydı veya sessiz bir elektronik deklanşör kullanımı gerektiriyorsa, sensörün yavaş okuması yeteneklerini sınırlar.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu