Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2024 Komedi Evcil Hayvan Fotoğraf Ödülleri

2024 Komedi Evcil Hayvan Fotoğraf Ödülleri
© Sarah Haskell (solda), © Kenichi Morinaga (sağda) | Komedi Evcil Hayvan Fotoğraf Ödülleri

2024 Komedi Evcil Hayvan Fotoğraf Ödülleri‘nin kazananları belli oldu ve görüntüler çok güzel.

Üst üste beşinci kez düzenlenen fotoğraf yarışmasında Genel Kazanan ödülü, “Sadece Kediler İçin Değil!” başlıklı fotoğrafıyla fotoğrafçı Sarah Haskell’e verildi. Sevimli fotoğraf, özellikle bir köpek olan Hector’u kedi kanadından geçmeye çalışırken yakalıyor. Açılışın küçük boyutu bir hediye için yeterli değilse, en üstte “Kedi Arkadaşı” yazısı görünüyor, bu da Hector’un buradaki hedef kitlenin tam olarak olmadığını açıkça ortaya koyuyor.

“Hector kedinin bunu yaptığını gördü… o yüzden denemeyi düşündü. Geldiği yoldan geri dönmeden önce ulaştığı mesafe bu kadar. ‘Ama kedi her şeyi çok kolaymış gibi gösterdi’ diye düşündüğünü hayal edebiliyorum. Hector için durum böyle değil! Haskell diyor.

overall winner
© Sarah Haskell Baldock | Komedi Evcil Hayvan Fotoğraf Ödülleri

Comedy Pet Fotoğraf Ödülleri’ne göre Haskell, kazandığı için 500 £ (yaklaşık 639 ABD Doları), Think Tank’tan bir kamera çantası ve ısmarlama bir ödül alıyor. Parayı daha büyük bir kedi kanadı ve bazı kamera malzemeleri için kullanmayı planladığını söyledi.

Haskell, “Okul günlerimden beri bir tür kamera taşıyorum, ancak evcil hayvan fotoğrafçılığının, özellikle de köpek fotoğrafçılığının yapmaktan hoşlandığım şey olduğunu ancak son zamanlarda fark ettim” diye ekledi. “‘Pawtrait’ çekimleri yaparken bu etkileyici, zeki ve çoğu zaman komik karakterlerle olan etkileşim beni (ve umarım diğerlerini) yalnızca gülümsetebilir!”

cat category winner
© Kenichi Morinaga | Comedy Pets
horse category winner
© Debby Thomas | Comedy Pets
people choice winner
© Kazutoshi Ono | Comedy Pets
all other creatures category winner
© Jonathan Casey | Comedy Pets

Ancak Köpek Kategorisini de kazanan Haskell, birçok kazanandan biri. Diğer kazananlar arasında Kedi Kategorisi kazananı Kenichi Morinaga, At Kategorisi kazananı Debby Thomas, Halkın Seçimi Ödülü sahibi Kazutoshi Ono, Diğer Tüm Canlılar Kategorisi kazananı Jonathan Casey, Sahiplerine En Çok Benzeyen Evcil Hayvanlar Kategorisi kazananı Darya Zelentsova ve Küçükler Kategorisi kazananı Charlotte Kitchen yer alıyor. yarışmaya katıldığında 16 yaşındaydı.

pets look like owners
© Darya Zelentsova | Comedy Pets
junior category winner
© Charlotte Kitchen | Comedy Pets
HIGHLY COMMENDED Emma Beardsmore Nosey Neighbours
© Emma Beardsmore | Comedy Pets
HIGHLY COMMENDED Vera Faupel Dancing Queen
© Vera Faupel | Comedy Pets

Ayrıca yarışma, aralarında Emma Beardsmore, Vera Faupel, Sylvia Michel (iki girişi tanınan), Morinaga (sadece Kedi Kategorisini kazanmakla kalmayıp aynı zamanda önceki yıllarda da girip kazanan), Atsuyuki’nin de bulunduğu çok sayıda katılımcıyı “Yüksek Övgüye Değer” olarak ödüllendirdi. Ohshima, Luiza Ribeiro ve Julie Smith.

HIGHLY COMMENDED Sylvia Michel Everybody is Kung Fu Fighting
© Sylvia Michel | Comedy Pets
HIGHLY COMMENDED Kenichi Morinaga You didnt hear this from me but
© Kenichi Morinaga | Comedy Pets
HIGHLY COMMENDED Atsuyuki Ohshima Kitty in the kitchen
© Atsuyuki Ohshima | Comedy Pets
HIGHLY COMMENDED Julie Smith I believe I can fly
© Julie Smith | Comedy Pets
HIGHLY COMMENDED Luiza Ribeiro Grumpy Dog
© Luiza Ribeiro | Comedy Pets

Komedi Evcil Hayvan Fotoğraf Ödülleri‘nin düzenlenmesine yardımcı olan Michelle Wood, “Bu yıl, dünyanın dört bir yanından çok sayıda iyi katılımın olduğu muhteşem bir yarışma yaşadık” diye açıklıyor. “Ve rekor sayıda Junior katılımı bizi çok mutlu ediyor. Anlaşılması zor bir dünyada, evcil hayvanlarımız hayatlarımızda anlamlı olan ve hayati bir destek, neşe ve bazen de büyük neşe kaynağı olan tek değişmez şeydir. Yapabilseydik her gün onları kutlamak için bir yarışma düzenlerdik ve bu harika kazananları sizinle paylaşabilmek ve bu sevimli yaratıklarla yüksek sesle gülebilmek bu yarışmanın var olmasının sebebidir!”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.